Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyiből lehet berendezni...

Mennyiből lehet berendezni egy két szobás lakást? (Konyhabútor nélkül. )

Figyelt kérdés

2012. ápr. 4. 16:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez az igényeitektől függ. Vateráról 200-300 ezerből ki lehet hozni, ha otthonról kaptok ezt-azt, akkor még olcsóbban is.

Ha mindenből újat akartok, akkor minimum másfél milla.

Ha mindenből minőségit, akkor még jóval több.

2012. ápr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Ebbe beletartozik a fal festés , és a padlószőnyeg vagy parketta?


Szobánként 1 millió.

2012. ápr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ó, Jézusom, szobánként 1 millió? Az egész lakásra van annyink... :S Festést, tapétázást megoldjuk családilag, ott csak anyagköltség van, parkettázás már megvolt.
2012. ápr. 4. 17:48
 4/17 anonim válasza:
nekem (attól függ mekkora egy szoba) fala 30-ból kijött, a padlót meg lehet oldani 70-ből (18 m2)
2012. ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szumma egy millából ha utánajársz, be tudod rendezni. Keresd az akciókat, és szánj rá legalább egy fél évet a berendezkedésre (nyilván a legszükségesebbeket meg kell venni költözés előtt, de a telefonasztalka ráér).

Csinálj költségvetést, írd össze, mit akarsz venni, és az kb. mennyibe kerül. Ne hasraütés alapján kalkulálj, fenn vannak a boltok árlistái a neten.

Egy tipp: nekem ami hatalmas meglepetés volt, az a függöny- és szőnyegárak. Még a kis vékonyak hagyján, de sötétítőfüggönyt nem nagyon találsz 2-3 ezer forint alatt méterenként. A mi másfél szobás lakásunkba 15 méter függöny kellett, hogy normálisan nézzen ki (igaz, faltól falig ablakok vannak). Szőnyegre meg még nem is telt, ami tetszene, és nem incifinci, az 50-80 ezer forint. Csak erre úgy el lehet költeni 200-250 ezret, hogy észre sem veszed..

2012. ápr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

hm.

én sok cuccot örököltem meg elhoztam a régi szobámból, tehát alig kellett venni valamit. ha 1-1 dolog megérik a cserére, akkor veszünk újat, de nem rohantuk meg a boltokat, hogy teljesen fullos legyen a lakás.


szerintem ha alap dolgokat veszel, akkor kb így számolj:

ami fontos: az ágy és a matrac ne olcsó gagyi legyen, hanem a lehető legjobb. ez mondjuk olyan 150 ezer körül lesz.

ami mindenképp kell még: kanapé, (60-70e) gardróbszekrény, (100e) néhány komód,(20e) könyvespolc,(10e) dohányzóasztal, (10e) étkezőasztal, székek, (együtt 15-20e) talán 2 fotel.(30e)

ha ezek megvannak, akkor már élhető a lakás.

nézz körül vaterán, hátha megtetszik valami, ami illene a lakásba.

vagy az Ikea oldalán. vannak nagyon ízléses darabok kifejezetten jutányos áron.

2012. ápr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én ami még jó állapotú volt, vittem az előző lakásból (egy szekrénysor és egy sarokülő), a többit vaterán és hasonló oldalakon szereztem be, valamint akciós termékekből, összességében az új árak töredékéért. Mindíg bújtam a netet és a reklámújságokat, de így rengeteget tudtam spórolni. Ja, és nem árt a kreativitás az egyszerűbb dolgokban, mint pl. függőny és kiegészítők.
2012. ápr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket, a Vaterán mindenképpen szét fogok nézni!
2012. ápr. 5. 09:22
 9/17 anonim válasza:

Attól függ, hol vásárolsz. Én sokallom a 1,5 - 2 milliót.

A legszükségesebb dolgokat vegyétek először.

1 db gardrób szekrény - kb 70-től a csillagos égig. Mi egy nagy tükrös tolóajtóst vettünk 110 ezerért.

1 db francia ágy, 30-tól akár többszázezerig vannak. De normálisat, jó minőségűt kapsz már 50-60 körül.

1 db Kanapé, ez a legdrágább tétel szinte, egy nagyobb kanapé kb 80-200 ezer ft.

Tv állvány, ez kb 30-50 ezer ft.

Amik fontosabbak még: függöny, előszobába fogas, vagy előszobaszekrény, esetleg cipőtároló.


A többit fokozatosan apránként meg tudjátok venni menet közben. pl: pár kisebb komód, dohányzóasztal-szerintem nem létfontosságú, azaz ráér menet közben, szőnyegek, díszpárnák, fürdőszobabútor, képek, ágytakaró stb...


De egy 2 szobás lakás alap berendezése nem kerül többmillió ft-ba. Érdemes több helyen körülnézni.

2012. ápr. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Én hálószobába és a konyhába a függönyt pl a turiból vettem 3400 ft-ba került összesen. Eddig mindenki megdícsérte, szép, divatos darabok.
2012. ápr. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!