Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyiből lehet berendezni...

Mennyiből lehet berendezni egy két szobás lakást? (Konyhabútor nélkül. )

Figyelt kérdés

2012. ápr. 4. 16:58
1 2
 11/17 wapo ***** válasza:

Vatera,Lomtalanítás, Bolhapiac és sok-sok lelemény meg kézügyesség.

Meg persze igényfüggő is.Mondjuk ha ikea bútorokat szeretnél akkor jó nagy zseb kell tele pénzel.Ha felszerelsz a falra polcokat és elé egy függöny máris kész a szekrény, a földre egy vastag szivacs és máris van egy futonágy. A sarokba padlóváza, valami régebbi állólámpára saját magad csinálhatsz némi drótból és papírból vagy anyagból valami japán stílusú ernyőt és már kész is a berendezés.Ha Tudsz varrni akkor vehetsz erős anyagot, megtöltöd rizsszalmával vagy darált szivaccsal( a télen dobtam ki 3 zsáknyit) és van divatos ""babzsákfoteled"".Pár erős kartondoboz, némi maradék tapéta és ragasztó és van egyedi dohányzóasztal, vagy kis szekrény.Piacról zöldségestől,sarki boltból ingyen el lehet hozni a narancsos műanyag vagy faládákat. Kitűnő polcos szekrény alapanyag. Kis festék és máris színes, tarka szekrény ha egymásra rakod és az egyik oldalát kiveszed. A kivett oldalakat összeragasztva és-vagy szegelve lehet ajtót, vagy tetőt készíteni rá.

Egyedi és majdnem ingyen van.:) Nem kell megijedni.Sokszor a szemétben vannak a legjobb dolgok.

2012. ápr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem az alapvető bútorokat simán fél millióból is be lehet szerezni, mondjuk én nem vagyok tisztában a magyar árakkal, de gondolom annyira nem lehet horror.

Mi nemrég költöztünk be egy két szobás lakásba (külföldön élünk), és a konyhabútoron, fürdőszobabútoron kívül semmi egyéb nem volt benne. Kb. fél millió forintból teljesen jól be tudtuk rendezni, hogy élhető legyen. Természetesen még vannak dolgok amik hiányoznak, egy szép szőnyeg, állólámpa, asztali lámpák, dekoráció (bár több igazi festményünk például van már).Mondjuk nekünk például gardróbszekrényt nem kellett venni, mert az van kettő is beépítve. Ennyiben mondjuk szerencsénk volt, ez csökkentette a kiadásainkat. Mi drága ágyat se vettünk, matracunk eleve volt, szóval a vadi új ágy két éjjeliszekrénnyel átszámítva kb 50 ezer forintba se került. Mi mondjuk úgy gondoljuk, hogy pár év múlva (max 5) valószínűleg úgyis lecseréljük egy jobbra, és ez mondjuk megmarad vendégágynak.

Azzal meg vitatkoznék, hogy az Ikeas bútor drága, ahogy az utolsó válaszoló írta. Mi szinte az összes bútorunkat onnan vettük, és nem a legolcsóbbakat, sőt egy két darab igencsak a magasabb fekvésű árkategóriás modellek közül került ki. A fent említett ágy pont nem, az nagyon olcsó volt, de az se a legolcsóbb, annál több modell is jóval olcsóbb volt.

Szóval szerintem 1 millió forintból mindenképpen tudsz szép, minőségi bútorokat venni, ha egyelőre csak a tényleg szükségeseket veszed meg. Majd pár hónap múlva folytatod a lakás csinosítgatását.

2012. ápr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Puskásné B. Marianna válasza:
Néhány ember nagyon el van szállva az árakkal ! Röpködnek a milliók ! Manapság az emberek többségének hol van pénze milliós berendezésekre ? Valaki írta a sötétítő függönyök árát... Hogy őszinte legyek, én azt semmibe nem nézem ! Sokkal többet érsz , ha redőnyt szereltetsz fel ! Egyrészt olcsóbban kijössz , mert azt nem kell cserélgetni, másrészt, meg télen elég sok hideget megfog . A vaterát Én is ajánlom figyelmedbe ! Én nagyon sok mindent onnan szerzek be . Használtcikkes üzletekben szuper szőnyeget is ki lehet fogni ! Én a múltkor 3000 Ft-ért vettem egy 3× 2 métereset ! Szuper modern, egy kis tisztítás ráfért , de akkor is a bolti ár töredékéért megvettem és nagyon jó minőségű . Sőt , anno holland import üzletben vettem gyönyörű tölgy dohányzóasztalt ( dög nehéz darab, garantáltan fa ) teljesen hibátlan 10.000 Ft-ért . Kicseréltük a textil ülőgarnitúránkat bőrre ( Andante 500.000 Ft ) az életben nem adnék még egyszer bútorért ennyit ! Vaterán negyede ! A bútorokat sem kell az IKEA-ban vásárolni, vannak sokkal olcsóbb bútorboltok ! Ha a festést magatoknak csináljátok , néhány nagyon mutatós falmatricával nagyon fel lehet a falakat dobni ! Szóval ki lehet azt hozni lényegesen olcsóbban ! Sok sikert !
2012. ápr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Combi27 válasza:

mennek ám az okosságok..


"redőnyt szereltess fel"..én kértem tavalyelőtt pár ajánlatot a 4 ablakomra (másfél szoba, két ablak nagyszoba, egy egy a kisszoba, és konyha), 60 ezer alatt nem állt meg a legolcsóbb sem.Bár ha régi az ablakod és beázhat akkor a redőny jó megoldás ellene.No meg a szél ellen is.


Berendezés: amit érdemes újan venni az a hűtő, mosógép, összesen kb 150 ezret taksál.Egy étkezőasztal székekkel 25 ezer (nem gagyi, de nem is tölgyfa)Újan a Jysk-ben.Szekrénysorok a Vaterán 25-50 ezer használtan, de nagyon jók.Ágy és sarokülő az húzósabb, mondjuk a kettő együtt 150 ezer.De gondolom csak hoztatok magatoknak otthonról valamit.Szép apránként be lehet rendezni a lakást,régi cuccok helyére újat venni, és ugye olyan cuccokkal amire telik.

Akinek van pénze az luxuslakást csináltat lakberendezővel, akinek nincs az tisztes polgárit csinál saját maga.


Mivel a berendezést kérdezted felesleges írnom a lakásfelújításról, de ezt eddig nem sokan tették meg.

2012. ápr. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én is azt gondoltam, hogy a redőny ráér, részletkérdés.. Próbálkoztam sötétítő függönyökkel, de a déli fekvésű lakásnál az sz@rt sem ért. Rábeszéltek a redőnyre, pedig arra már nem maradt keret, de áldom a jó tanácsot, sokszor azt mondom hogy amiket vennem kellett a lakásba, hasznosság szempontjából a redőny ér a legtöbbet, télen-nyáron maximálisan jó szolgálatot tesz. Ezért érdemes belekalkulálni, nekem 50 körül volt másfeles lakásba.

Bútorokból jó a használt, olcsóbb is.

2012. ápr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Combi27 válasza:
nekem nyugati fekvésű a lakásom, így gondolhatod a nyári nap délután kettőtől süt folyamatosan naplementéig :))
2012. ápr. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A délit szinte egész nap, délutánig süti a nap, a nyugati fekvés sem kellemes ilyen szempontból nyáron. Bár nekem a sötítítő funkció miatt is nagyon jól bevált a redőny, én északi fekvésűből költöztem a délibe, megszoktam hogy sötétben ébredek és az új lakásban amíg nem volt redőny, első napos reggeleken úgy ébredtem, hogy azt hittem égve felejtettem a villanyt, vagy épp belevilágítanak a szemembe.. Elég kellemetlen volt.
2012. ápr. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!