Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Tényleg baj, hogy nincs...

Tényleg baj, hogy nincs ágyam, és a matrac a földön van?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 24. 22:41
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
3%
áá dehogy.....csak hülyének néznek akik oda mennek (pl valamelyik rokonod, haverod..) hogy hajléktalan vagy. amúgy meg könnyen megfázhatsz.
2012. ápr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
Én 5 évig csak egy ágymatracon aludtam. Jó volt az kényelmes volt és mivel szűkös volt a hely mert albérletben voltam így nem volt kellemetlen amikor belerúgtam. Most hogy már saját házban vagyunk a barátnőmmel így vettem egy franciaágyat, azt a matracot meg eltettem tartalékba. Egyébként nem ciki az jó kicsit furán néznek rád de ha az kényelmes.
2012. ápr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
60%
Ha ez neked megfelel, akkor nem problema. Viszont lehet hazilagosan agyat kesziteni. Befottes uvegeket szerzel, nagyokat, erre kerul a deszka, es erre a matrac! Kesz a franciaagy. Ezt meret szerint kell, tehat szukseged van 20 db nagy, eros befottes uvegre, es a deszkat a matrachoz mered. Nagyon jol nez ki, en mar egyszer ezt megterveztem, es nagy sikert aratott pl. a kozepere is tenni kell par db uveget, mai megtartja. LEhet fatonkokbol is kesziteni a labazatot pl.
2012. ápr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%

omg!

basszus, mi nem azért tartjuk a matracot a földön mert csóró xarok vagyunk, vagy ami a legjobb, csövesek, hanem mert ketten több mint 200kg-t nyomunk, így leszakadna a legjobb ágy is.

inkább nem kockáztatok. a véleményét meg mindenki tartsa meg magának, ameddig nem kényszerül az én ágyamban aludni.


nem, egyáltalán nem gáz, ha ez neked kényelmes, és valami miatt nem szeretnél ágyat venni.

ismertem egy nagyon fullos kecóban élő gazdag hapsit, ő is a földön aludt, mert neki az tetszett.

komolyan, az a gáz, ha valaki leszól azért, ahogy alszol.

2012. ápr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
87%

Az én nagylányom is sokáig így aludt, semmi baja nem lett. középiskolás volt már, és köszönte szépen nem akart ágyat.

Az óvodásom meg időnként kiköltözik az ágyából, és a szőnyegen rendez be magának éjjeli kuckót felfordított székek meg pokrócok alatt. Általában jót alszik benne, néha meg az ágyában találom meg reggel.

2012. ápr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%

Miért néznék hajléktalannak, vagy hülyének, mert a földön van az "ágya"?? Úristen..


Én is évekig a földön aludtam. Imádtam ott, nagyon kényelmes. Azonban, az utóbbi télen bevizesedett a talaj és dohos lett a matrac és így ágyra cseréltem. Ha családi házban laksz, akkor minden nap állítsd fel, hogy szellőzzön. Nyáron meg tedd ki a napra, hogy fertőtlenítsd az atkáktól stb. Ja és teszel valamit alá?


Egyébként kérdező most mit akarsz, sajnáljunk, hogy nincs ágyad? Vagy nyugtassunk meg, hogy azt csinálsz, amit akarsz? Tényleg minek kéred ki másnak a véleményét? Nem úgy alszol, ahogy neked tetszik?

Egyébként nem fogsz felfázni én sem fáztam fel, pedig körülbelül 7 évig aludtam a földön.

2012. ápr. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
69%

Nem baj. Csak ha vizes a ház, mert akkor bepenészedhet.

De ha vizes a ház, akkor meg nem az ággyal kell vacakolni, hanem le kell szigetelni.

2012. ápr. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bennem fel sem merült, h vki ezt cikinek tarthatja. Csak az Ikeában amikor vettem a matracot, az eladó mondta, h nem szabad a földre tenni, mert úgy nem szellőzik és bepenészedhet. De közben meg annyi helyen láttam a földön a matracot, h arra gondoltam, az Ikea eladó csak paráztat. Ezért kérdeztem rá itt.


Az okok, amiért a földön van a matracom:

- pillanatnyilag valóban nincs pénzem ágyra - illetve olyanra, ami tetszene, de ez azért van, mert kényes az ízlésem, és ha már költök, olyanra költenék, ami iszonyúan bejön (hacsak nem muszáj egy ágy az amúgy nem olcsó matracnak. Azt nem akarom, h tönkre menjen)

- tetszik, h ilyen alacsonyan van, és kényelmes is.


Saját ágy ácsolására már én is gondoltam.

2012. ápr. 25. 00:07
 9/28 A kérdező kommentje:
Viszont kedves utolsó előtti, mit kéne alá tennem? Jelenleg nincs alatta semmi, csak a laminált padló.
2012. ápr. 25. 00:09
 10/28 anonim ***** válasza:
75%

Hát ha családi házban laksz, akkor nedvesedhet a padló, csak úgy, mint nálam. Én egy vastag szőnyeget tettem alá, hogy ne közvetlenül a laminált padlón legyen a matracom és valami pókrócot is tettem még rá, de télen nálam még az is átnyirkosodott. Nem tudom, hogy milyen lehetőségeid vannak, de azt ne várd meg, hogy bedohosodjon a matracod. Most az előbb nézegettem képeket és szerintem a legjobb az valami farostból készült valami, vagy faraklap lenne a legjobb, de elég drága sajnos, és legalább 3,4 db kellene. Vagy a sima raklaprács, az is nagyon jó lenne és az már nem olyan drága, pár száz forintért hozzálehet jutni. Nincs az ismerősi körödben valakinél esetleg? ismerősödnek nem porosodik ilyen a pincében? Mert akkor csak felkellene egy kicsit pofozni, kicsit lecsiszolni, átkenni stb..


[link]

2012. ápr. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!