Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Nagymamával együtt saját...

Luyza kérdése:

Nagymamával együtt saját szoba nélkül. Járt-e valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Párommal vidéki kertes házból fel kell költöznünk Pestre nagymamájához egy társasházba eltartási szerződés miatt. Ugyan 2 szobás a lakás, de nem kaphatjuk meg egyiket sem, mivel a nagymama nem szeretné szűkíteni az életterét. Nekünk viszont semmi saját életterünk így, amellett rengeteg holmink van. Egyelőre fogalmam sincs- tágas térhez szoktunk- hogyan lehet 15 nm-en megoldani a teregetést, konyhai részt stb. Nagymama ragaszkodik a saját bútoraihoz, elrendezéshez. Vannak háziállataink, több, mint 10 éve velünk élnek, amellett párom beteg, ezért speciális gépnek is el kellene férnie a szobában. Ja és 30 felettiek vagyunk családalapítás előtt. Ha valakinek van megoldásra ötlete, szívesen olvasnám!
2012. dec. 14. 11:52
 1/10 Zsolt75 ***** válasza:
73%
Nem irigyellek, nagyon nehéz szituáció. Valójában magad is leírtad, hogy ez egy olyan 22 -es csapdája amiből nicns kiút. Megéri kockáztatni a saját életedet, házasságodat a férjed egészségét egy szerződés miatt?
2012. dec. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha szobát nem kaptatok hol laktok fürdőben? Ezt nem írtad.
2012. dec. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Zsolt75 ***** válasza:
80%

Egyébként ha a nagyi ilyen akítv , akkor miért KELL felköltözni hozzá?


Lehet csúnyán hangzik de valami módon rá kell venni , hogy kompromisszumot kössön dolgokban. Nektek is kell élettér.. Arról nem is beszélve, hogy ebből így nehezn lesz családalapítás. Ilyen közgbe még a babát se lehet megcsinálni, nemhogy felnevelni...

2012. dec. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, nagyi elég aktív, a korához képest, de mivel a járása nagyon nehézkes, ezért kell neki a segítség, illetve senkije nincsen a Páromon és rajtam kívül, mellesleg Páromnak nem él már nagyiján és rajtam kívül senkije. Elgondolkodtató, hogy megéri-e, már beszéltünk erről Párommal, s abban maradtunk, hogy amíg összeszedjük egy kicsit magunkat anyagilag, addig valahogyan ki kellene húzni, tulajdonképp szerintünk sem éri meg, hogy rámenjen a kapcsolatunk, családunk, bár a mai helyzetben eléggé komoly lépés "dobni" egy lakást.

Nagymama kb 30 éve nem dugta ki az orrát otthonról, a lakás is annak megfelelően néhány évtizednyit elmaradott berendezését illetően, mi pedig nem vihetünk szinte semmit, még a saját ágyunkat sem. Én 2 diplomával nem kapok vidéken állást, gondoltam hátha Pesten több esélyem lenne erre is. Én úgy gondolom az ilyen formában a nagyival való együttélés átmeneti állapot lehet, maximum, de lehet én vagyok nagyon kényelmes.

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

2012. dec. 14. 16:05
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem vállalnám.Egyszerűen nem éri meg.Én most nyáron "menekültem" ki egy ilyesmi együttélési viszonyból,5 évig laktam egy 80 feletti nénivel,mivel nem volt hol laknom,ottlakással vállaltam a gondozását.A néni szuper egészségi állapotban volt,egy 3 szobás lakásban,ami zsúfolásig teli van az ő holmijaival,ezért én a ruháimat is igen nagy nehézség árán tudtam elhelyezni egy szekrénybe,és nagyon zokon vette,hogy a benne található dolgokat szétosztottam a többi szekrényébe.Egy edényt sem tudtam a sajátjaim közül odavinni,mert a konyhában így is a szükségesnél minimum 3x több cucc van,ezért azt gondoltam,hogy használhatom az övéit.DE NEM! Mert amit bírt,lehetetlen helyekre eldugdosta,csakhogy én ne tudjam használni,mert az az övé.Kénytelen voltam mégis ideiglenesen venni használtcikk boltból ezt-azt(az enyémek raktárban voltak bedobozolva),amit természetesen ő azonnal használatba vett,ami röhejes ugyan,de nem érdekelt,az viszont igen,hogy folyamatos használatba vette,azaz pld.az én kávésbögrémben tartotta a használt olajat,bevitte a szobájába az általam vásárolt evőeszközöket(a saját,normális evőeszközeit eldugdosta előlem,a fiókban így csak az ő ezeréves,gusztustalan aluminium cuccai voltak,én mindig vettem újat,ő meg mindig elvette.)Ugye milyen vacak kis piti dolgok ezek? De komolyan mondom,hogy teljesen porig tudják alázni az embert és ez pár napig is szörnyű,nem évekig! Én 5 évet éltem így,de úgy érzem,hogy 15 évet vett el az életemből és a párommal is komoly nehézségeink lettek miatta.(a párom,akivel akkor lakás híján nem tudtunk együtt élni,a néni rokona)
2012. dec. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Hát, ha egy szobában kell lennetek, lehet én direkt hangoskodnék, vagy valami, hogy hátha aztmondja, hogy menjetek a másik szobába.

Vagy meg kéne beszélni vele valahogy, hogy ti vigyáztok rá, ti látjátok el, neki is jó, hogy ott vagytok, akkor ti is kényelmesebben éljetek, mert nektek ez így nem jó, nem vagytok gyerekek, ha van külön szoba, miért nem mehettek be, majd ha kiköltöztök, akkor visszarakjátok a dolgait oda, ahonnan ellettek mozdítva. De ha semmi sem jó, akkor nézzetek olyan albérletet, ami nincs berendezve, azok elég olcsóak szerintem, és legalább nyugalomban lennétek.

2012. dec. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Zsolt75 ***** válasza:
73%
Nagyon nehéz helyzet és kívánom, hogy sikerüljön megoldani. Szerintem ebben taásot adni nehéz... addig megye ez míg el nam szakad a cérna , mert a legnagyobb tolerancia is véges. Arra vigyázatok ne ti menjetek ebbe tönkre.
2012. dec. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
A szerződésben nincsenek rögzítve a gondozó jogai, kötelező minimális juttatásai? A másik amin megakadt a szemed, hogy a PPPPárod beteg - miféle beteg, ha kérdezhetem? Csak mert ez az állattal együttélés és speciális gép nekem valahogy nem kerek - együtt a kettő semmiképp sem jó. Aggályos lehet az állattartás is ilyen kis területen, ezt sem részletezted milyen és hány van belőlük. Nem tudom mekkora időintervallumban gondolkododtok ott, de törekedjetek a mihamarabbi megszüntetésére. Nem elkényelmesedni: nem, nem kell új telefon, nem kell új ez meg az, célirányosan, tudatosan, szűkölködve, nem célnak keresztbetéve önjutalmazva úton-útfélen spórolni kell. Majd lépni. Nem tiszta az sem, hogy a szerződés most lett kötve, mikor felköltöztetek? Vagy előtte is élt már? Ha előtte is - mert valahogy ezt vettem ki -, akkor hogy hogy csak most kezditek el teljesíteni a rátok eső részét? Ha meg lépni fogtok hogy teszitek ezt meg? Ottlakást is előír a szerződés vagy elég bekukkantani naponta x-szer? Ami már azért is faramuci, mert - hacsak nem laktok majd elég közel - a pesti közlekedésben simán elviszi a szabad órákat. Szóval sok homályos foltot hagytál. Ezekkel eggyütt csak a fenti általánosságot lehet javasolni.
2012. dec. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*szemem
2012. dec. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem vagytok normálisak ha odaköltöztök, ilyen háttérrel, ilyen körülményekbe

26m2-en nem férünk rendendesen ketten, nem hogy ti 15-ön

ha nem változtat a feltételein akkor ez egyenlő az őrülettel

ennyit nem ér meg egy lakás sem, főleg ha a nagyi még lehúz vagy 10 évet fekve

a diplomát meg ki kell törölni az önéletrajból és lesz állásod, vannak kétkezű munkák is amikért fizetnek

de ennyi erővel már egyszerűbb, és jobb lenne külföldre menni, ha már úgyis költöztök

2012. dec. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!