Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A Kérdésem egy kicsit kompliká...

A Kérdésem egy kicsit komplikált, de légy szíves az válaszoljon aki volt már hasonló helyzetben vagy esetleg tudja a választ!? Tehát párommal megbeszéltük, hogy babát szeretnénk. Elmúlt a menstruációm és együtt is voltunk védekezés nélkül.

Figyelt kérdés
( Valamiért nagyon bepánikoltam és bevettem egy 72órás tabit, bár az esély akkor egyébként is kicsi lett volna de, megijedtem)Viszont még ugyanebben a hónapban együtt voltunk és most már a termékeny napjaimon. Csak azt nem tudom, hogy a gyógyszer bevétele miatt biztosan akkor voltak e a termékeny napok. A kérdésem tehát az hogy lehetséges-e a terhesség? Vagy ez a gyógyszer nagyon megbolygatta és nem is akkor voltam termékeny? Mensesem 5én jött meg 11-én vettem be az esemény utánit,19én pedig együtt voltunk (védekezés nélkül). Szeretném a babát csak nagyon megijedtem. És ha esetleg terhes lettem árthat a babának a gyógyszer? Remélem sikerült érthetően fogalmazni.
2012. máj. 22. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, a 72 órás tabi meghozza a mensit, tehát vérzel utána, és ehhez igazítva kell figyelni az új ciklust.
2012. máj. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de szerintem: Ha akkor öszejött valami, tehát ha terhes voltál, akkor annak a terhességnek bizony ártott a tabletta, de hát akkor azt azért vetted be... A ciklusba egyébként nem kavar be, csak nem engedi a beágyazódást.

Ha azóta lettél terhes, akkor viszont annak a terhességnek az a dolog már nem árt utólag.

De én a helyetekben még egy -két hónapig pl. gumiznék, amíg annyira akarom a terhességet, mint semmi mást a világon. Ne tedd meg magaddal és a pároddal -babátokkal sem, hogy akkor pánikolsz be újra, amikor már nem lehet dolgot egy tablettával elintézni. Még ha megtartanád is a terhességet, senkinek sem jó, ha egy amúgy tervezett babát pont a legsérülékenyebb időszakában ki nem állhatnak. Azon a pár hónapon már nem múlik semmi, hidd el:) Sok sikert nektek!

2012. máj. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, nagy felelősség. Talán egy picit, csak egy-két hónapot még szoktatnod kellene magad a gondolathoz, hogy anyuka leszel. Ne kapkodd el, nem történik semmi, ha pár hónapot vártok! A bevett tabletta már nem árthat a picinek, ha most sikerült! De a stressz, feszültség, és az érzelmi hullámzás árthat neki. Mindenképp egy kis szünetet javasolnék. Ettől még jó anya leszel, csak természetes, hogy először fel kell dolgozni az új helyzetet!
2012. máj. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon kedves és hasznos válaszokat kaptam! Tudom, hogy elég felelőtlen húzás volt, hogy rögtön utána rohantam gyógyszerért. De egyszerűen elgondolkodtam és annyira megrémültem. Ahogy végig gondoltam mindent. Pedig már beszéltünk róla többször is. Utána lelkiismeret furdalásom volt.Nagyon furcsa érzés kapott el. Kicsit össze zavarodtam ezen a téren most. Ha most nem maradtam terhes. Akkor azt hiszem megfogadom a tanácsotokat és egy pár hónapot várunk és addig szoktatom magam a gondolathoz jobban. És még egyszer köszönöm, mert először gondolkodtam, hogy feltegyem-e a kérdést. Gondoltam majd biztos írják, hogy na a hülye p.csa azt sem tudja mit akar :)
2012. máj. 22. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!