Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mit vigyek az albérletbe?...

Mit vigyek az albérletbe? (egyetemista vagyok)

Figyelt kérdés

Most költözök először, nincs tapasztalatom. :)

Az albérletben van egy ágy, egy ruhásszekrény, egy íróasztal, egy kisasztal és székek plusz berendezett konyha. Mi kell még szerintetek? Mit ne felejtsek ki semmiképp? És mivel dekoráljam, hogy legyen otthonosabb?

Köszi előre is :)

19/L


2009. aug. 26. 22:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%
Kapcsolódnék a mosás témához, a ruhaszárító tényleg jól jön, esetleg egy kisebb lavór vagy szennyeskosár sem árt a szennyesnek. Egyszerűbb az albérletben mosni (ha van mosógép), mint állandóan hazacipelni a sok mosatlant hétvégente.
2009. aug. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Sajnos nem lesz mosógép, a fehérneműt (meg ami épp szükséges) kimossuk lavorban és annak van direkt hely ahova terítsük. Köszi a válaszokat :)

Egyéb?

2009. aug. 27. 13:48
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi felesleges dolgot... Látszik, hogy a válaszolók nagy része lány. :P


Nem kell elvinni minden szirszart otthonról, mert a fele nem fog kelleni.


Ami kell:

-minden a tisztálkodáshoz

-ha nincs, akkor tányér, evőeszköz, pohár, esetleg serpenyő, lábos

-ágynemű

-ha kocsival visznek, akkor minnél több ruha. Hétvégén hazaviszed amit ki kell msotni és kész. Ha van kerekes bőrönd, akkor egyeltalán nem számít a súlya. Ha nincs, akkor megerősödsz. :P

-pénz, pénz, pénz


1-2. héten rengeteg dolgot kell majd venned a sulihoz. Semmi ne vegyél emg előre, mert lehet, hogy felesleges dolgokat vennél a tényleg szükségesek helyett.



19/f, 1 éve albiban

2009. aug. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
18%

Ez nem tartozik a kérdéshez, de most komolyan nincs ennyi fantáziád? :-|

Ha nem akarsz más után enni, akkor nyilván viszel evőeszközt. Egyetemista és ilyen fiatal lévén szerintem óvszer is legyen bőven tartalékban... :-)


Ne viccelj már, elmész, megnézed, hogy mi van, és ami nincs, azt viszed. Vagy nincs otthon konyhátok? Vagy meg lett szabva, hogy csak két marékkal vihetsz "hozzávalókat"?

2009. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Kedves kötekedő utolsó válaszoló!

Fantáziám nekem is van, és lehet csodálkozni fogsz, de konyhánk is van! :) No, ezt képzeld el! :D

A kedves válaszolók segítségére számítva gondoltam megspórolom az "ezt sem hoztam, ezt is kell még hozni" érzés mindennaposságát. Mert én személy szerint például elfelejtettem volna éjjeli lámpát vinni, és nem szeretném zavarni a lakótársakat, ha épp olvasni van még kedvem. Szóval lehet már első héten hiányoltam volna.

Nos, én sem az evőeszközökre gondoltam - mert ugyebár lehet ezt sem fogod elhinni, de felénk is azzal esznek!- ám, ha ilyen kedvesek voltak és azzal is segítettek szívesen fogadom válaszaikat.

Igazán megspórolhattad volna az az időt amíg választ pötyögtél, ha éppennyire nem tudsz toleráns lenni.

A hasznos válaszokat pedig mind-mind köszönöm! :)

2009. aug. 30. 12:47
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a nagyon sokat és sztem sok kell is:)Azért gondolom enni csak fogtok és gondolom tudsz fűzi,de ha turmixolni kell pölö akkor is kell a cucc:D

De hát nemtom,én levelezős vagyok,mellette meló és nekem kell ennyi,bár én nem lépek haza 7végente:)

Hülye óvszert minek vigyen?Nem lesz e bolt a közelben?XDNem vigyél otthonról,hátha nem,végülis az egyetem tiszta nomád,nemtudni mikor találkozol szembe egy bolttalXD

2009. aug. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is épp most megyek albérletbe:) Én épp ma kezdtem összeírni hogy miket kell vinnem:) Felsorolom miket írtam eddig..

tányér, műanyagtányér, vízforraló, bögre, pohár, evőeszközök, fazék, fakanál, fűszerek (só bors vegeta stb), deszka, tálca, tésztaszűrő, mérőedény, sajtreszelő, konzervnyitó, hajszárító, törölközők, szennyes tartó, tükör, mosópor, öblítő, ágynemű, takaró, pléd, kuka a szobába papírhulladéknak, ottani papucs, szárogató, vállfa.. meg persze az alap cuccok ruha laptop meg kaja.. biztos van még amit én is itthon felejtek és kelleni fog:S nekem is ez lesz h jaj ezt hagytam itthon azt hagytam itthon de majd akkor a következő héten viszem magammal:) Nekem a lakásba csak szekrény ágy meg a konyhába gépek.. ezek vannak ezért kell ennyi cucc.. remélem tudtam segíteni és ha eszembejut még vmi írok;) jó beköltözést! :)

18/L egyetemista

2009. aug. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
31%
Köszönöm az őszinteséged. Én továbbra is azt vallom, hogy ez majomkodás, nekem el ne mondd, hogy nincs ennyi power az elmédben, hogy ne találd ki. Ha azt kérdeznéd, hogy mit vigyél egy Mount Everest túrára, akkor ok. De egy lakásba? Mit lehetne vinni.... hmmm.
2009. aug. 31. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: szerintem nincs igazad én is ki akartam írni ezt a kérdést de mivel láttam h már ő kiírta így nem tettem. És én se azért mert h nincs fantáziám dehogyisnem van és képzeld már összejött egy szép kis lista is de annyi teendőm készülnivalóm van, annyi minden jár a fejembe h sokmindent itthon hagyok az már most biztos és így legalább a válaszadók segítettek nekem is és vannak dolgok amiket pluszba fel tudtam írni és szerintem a kérdező lány is így van vele és neki is sokat segítettek és neki is van fantáziája és tudja mi kell egy lakásba..

17:00-os vagyok

2009. aug. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!