Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Tisztelt asztalos mester! Egy...

Tisztelt asztalos mester! Egy ilyen ágyat mennyiért csinálnál?

Figyelt kérdés

Kb. hasonló kellene, mint a linken. 140*200cm-es matrac beleférjen, de úgy hogy a kifeküdt 20cm-es és egy új 20cm vastag is bele legyen süllyesztve a keretbe, magyarul vagy 30cm-es keret. (Ne csússzon el a matrac.)

Magasnak kellene lennie a lábaknak, hogy egy gerincbeteg ember kényelmesen fel tudjon ülni az ágy szélén és ülve a csípője magasabban legyen mint a térdhajlat. A lábak csúszásmentesek legyenek parkettán. Egész napos terhelés, gagyi IKEA ágyrács kizárt.

Tölgyfából lenne az igazi :) Na jó az húzós lenne, csak a borovi olyan törékeny. 120kg terhelés


[link]



:) Köszi ha elolvastad.



#ágy #ágykeret #tölgyfa ágy
2013. ápr. 2. 08:57
 1/5 Ágh Ferenc ***** válasza:
55%
Bocs én egy mozgákorlátozott asztalos(is) vagyok, így én max. tanácsot tudok adni, amit viszont a leendő gyártónak is javaslok! Lényeg, hogy az ágybetétet véletlenül se tegyétek egymásra, mert abból csak az lesz, hogy a jóbetét is benyomódik!!! Tehát olyan keretet csináltassatok, amibe a sima új 20 cm-es betét van belehelyezve, de az ágy magassága feleljen meg az általatok leírtakkal! Így nem okoztok újabb problémát a betegnek!
2013. ápr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Annyira ki van feküdve a régi, hogy a majdani új alatt az csak plusz réteg, semmi több. Szerintem attól hogy alatta van még egy réteg matrac, nem lesz hamarabb kifeküdve az új.
2013. ápr. 2. 15:54
 3/5 Ágh Ferenc ***** válasza:
55%
Nos én csak a beteg szempontjait néztem! Szerintem egy ilyen betegnek nem igazán használ a süppedékeny fekvőhely! Mindenesetre mielőtt kiadásokba vernéd magad, kérdezz meg egy gyógytornászt, vagy hát az orvost, aki kezeli!
2013. ápr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mikor a feleségem terhes volt 80 cm magas ágyunk volt.

Kényelmes volt neki.Amúgy két matracot én nem tennék egymásra, a szellőzés miatt.

Egyébként a fenyő ágy is masszív,csak ne 2cm-es anyagból csináltasd.

2013. ápr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egy gerincbeteg embernek pont, hogy csak ártana a dupla matrac...az ilyen betegeket többnyire kemény ágyakra helyezik, hogy jól álljon a gerincük. szóval szerintem hallgass Ágh Ferencre és ne pakolj egymás fölé két matracot :)
2013. ápr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!