Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Miért jó, vagy rossz a galériá...

Miért jó, vagy rossz a galériás lakás?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 2. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszenek,amikor lakást kerestünk,bele is szerettem párba.

De sosem kellene igazából,mert az összes meleg a galérián ragad,és ha fenn van az ágy,megsülsz,ha lenn,megfagysz.

2013. ápr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én 2 évig olyan szobát béreltem, ami galériás volt.


Jó benne, hogy

- nagyobb a hasznos alapterület, mint egyébként lehetne

- a meleg felfelé megy és minimális fűtéssel is meleg van fent


Rossz benne, hogy

-fentről nagyon száll a por, szösz, stb. lefelé

-sötétebb, mint lent

-fent valahogy megreked a levegő, mintha a szellőztetéskor oda menne friss levegő

-nagyot lehet esni, ha lefelé jövet nem figyel az ember a lépcsőn


Én ezeket tapasztaltam, összességében véve nekem inkább negatív a véleményem róla.

2013. ápr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
"oda NEM menne friss levegő" - így szerettem volna
2013. ápr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
akkor az a felső "szint" csak ágynak való? :) fel se lehet menni rendesen, elég alacsonyan van a mennyezet.
2013. ápr. 2. 12:36
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Én 192 centi vagyok, nekem alapból felejtős a galéria, meg ezek a pici lakások úgy amblokk, kell a tér, szeretek elférni, és nem szeretnék minden reggel attól felébredni hogy amikor felültem az ágyban belevertem a fejemet a plafonba.
2013. ápr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Felső szint leginkább csak ágynak való.


az egyik amibe beleszerettem,ott 30m2-es galéria volt,ágy,két fotel,kisasztal és körbe könyvespolcok.De felállni a 170 centimmel nem tudtam igazán.

2013. ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ó de kár, hogy nem tudják magasabbra csinálni. Akkor nem nekem találták ki (meg a 175 cm-emhez).
2013. ápr. 2. 13:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha magasabbra csinálják,akkor az alsó szint túl alacsony.


Galériás lakások 99%-a nem galériásnak lett tervezve,hanem régen megszokott volt a 3-4 méteres belmagasság,és abból lettek ezek.

2013. ápr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én imádom a galériát, és ilyen lakást is szeretnék! Imádom, hogy nem tud feljönni a háziállatunk, így a szőrösödés veszélye nem fenyeget. Nagyon jó, hogy magasan van, mert senki nem látja a bevetetlen, összeugrált ágyat. Helykihasználás szempontjából is szuper, és ezzel párhuzamosan az adó mértéke is kevesebb, hiszen csak a lakás alapterületének megfelelő mértékben kell adózni, a galéria nem számít. Télen kellemes meleg van fent, míg lent lehet hűvös is, az sem zavar, tehát ebből a szempontból ideális. Nyáron pedig tudunk ventilátort használni fent, míg lent nem lehet (háziállat nehogy huzatot kapjon), de nem is kell. Egy szobás lakásban élünk, és jó a galéria akkor, ha vendégünk van, hiszen az lent alszik, és olyan, mintha két külön szobában aludnánk. A galéria alatti tér jó szolgálatot tesz a tárolás ügyében, hiszen minden befér az alatta kialakított gardróbba. És nincs az, hogy x dolog nem fér be a szekrénybe. A gardrób miatt nincsenek szekrényeink, ezért szellőz a tér, könnyű átrendezni, rendet tartani.
2013. ápr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, egyik ismerősömnek galériás lakása van. Nagyon hangulatos, helykihasználás szempontjából szuper megoldás. Nyáron viszont dög meleg van fent, és ami miatt én sosem szoknám meg: recseg-ropog ha járunk rajta. Bár lehet, hogy az övét valahogy elszúrták?
2013. ápr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!