Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Új helyre költözöm. Bevásárlás?

Új helyre költözöm. Bevásárlás?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, elfogok költözni otthonról pestre. Szeretnék egy nagy bevásálást csinálni itthon, élelmiszert tekintve csak alapok kellenek; étolaj,felvágottak stb, viszont minden háztartásban szükséges cucc jó lenne, gondolok itt tisztitószerre, zsíroldóra, öblítőre, felmosóra, vödörre, kukára szóval minden ilyen apróságra ami a háztartásban szükséges.

Az albérlet bútorozott, mosogép, hűtő, tűzhely is van, csak ezek a dolgok hiányoznak és ezeket most szerezném beszerezni költözés előtt. Mát elkezdtem írni egy listát, hogy mikre lesz szükség. Kérdésem, hogy hol vásároljak? Nézegettem a reklámújságokat, és idáig TESCO és Auchan jött szóba mert ott minden megtalálható. Kb 30 rugó rá fog menni, ezért azon agyalok, hogy olyan helyre kéne menni ahol van valam kedvezmény, pl a tescoban egy időben 1000 forintként kaptál matricát és 20 matricával már fillérekért tudtál étkészletet venni. Van valami tippetek hol vásároljak ahol a legjobban ki tudok jönni? És esetleg hol van ilyen akció? Vidéki vagyok és csak Tesco meg Auchant ismerem, szóval ha van más ilyen bevásároló központ ami részemre jó lenne írjátok már le. Meg ha van bármi hasznos tanácsotok írjátok meg.

Tudom, hogy hülyén hangzik, de mivel nem vagyok milliomos így szeretném mások véleményét is kikérni,hol tudok a legjobban bevásárolni ilyen téren és kb mennyire számoljak?


2014. jan. 13. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:

a műanyag dolgokat, tisztítószert 100ft-osban is megnézheted, vannak egész jók olcsón.

kaját itt pesten is vehetsz, sztem nem kerül sokkal többe mint vidéken, és legalább nem kell cipelni. sőt, itt a választék és az árverseny is nagyobb, tehát lehet hogy jobban kijössz mint a vidéki boltokkal.


a helyedben inkább jó kis házikolbászt, szalonnát raktároznék be, azt itt nem találsz olyan minőségben mint otthon :P

2014. jan. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ennek így nincs sok értelme.

Gyere fel, aztán itt vásárolj, amikor már pontosan látod, mi kell.

Jónéhány különféle háztartásban éltem, ezért tapasztalatból mondom, minden háztartás más és más. Például a mostani lakásunkban nem kell felmosólötyi, mert csak a fürdő köves, ott meg úgyis domestost használok, minden más szőnyeges. Szemeteszsákot akkor tudsz venni, ha tudod, mekkora a szemetes. Vödör, felmosó, szemetes és hasonlók 100-ból 99 albérletben vannak. Az alapélelmiszerek is eltérőek, nagyban függ az életviteledtől, hogy mennyit és mit sütsz, főzöl.

Nekem inkább az vált be, hogy legyen meg a néhány szükséges dolog, ami kell: mosópor, mosogatószer (ezzel a kettővel egy komplett háztartást el lehet vinni szükség esetén), egy-két napra kaja. A költözést célszerű hétvégére időzíteni, akkor körülnézel a lakásban, mi van és mi kell. És nem vásárolsz felesleges hülyeségeket, csak amire tényleg szükség van. Ezzel lehet a legtöbbet spórolni :)

Lakberendezési tárgyakat érdemes az ikeában venni, vannak elég olcsó termékeik, de azok is elfogadható minőségűek. Például a mostani albinkba muszáj volt étkészletet venni, 2500 Ft volt a 24 db-os, és nem is kellett előtte horror pénzeket otthagynom náluk. De ez a hetedik albim, eddig sehova nem kellett étkészlet. Szemetes, felmosó és hasonlók mindenhol voltak. Általában vasalódeszka, szárító is.

Szóval tényleg nem kell a lista, egy-két napig semmi bajod nem lesz (megsúgom még akkor se, ha nincs mosogatószered, legfeljebb nem mosogatsz). De nem vásárolsz és cipekedsz feleslegesen :)

2014. jan. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Kicsit már bevagyok sz-rva a kirepüléstől :D
2014. jan. 14. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!