Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kényelmes kanapét hol kapni?...

Kényelmes kanapét hol kapni? IKEÁban melyik kanapé kényelmes?

Figyelt kérdés

Van egy kanapénk, már jó régi, jó lenne lecserélni.Az a bajom, hogy nem tudok rajta kényelmesen tv-zni. Ha ráülök mint egy székre akkor rendben van, mert kihúzva ülök, de úgy nem fog senki egy filmet megnézni :)

Ha kényelmesen akarok ülni, akkor egy lyuk lesz a derakam és a támla között, ráadásul a nyakamat sem tartja semmi, mert rövid a támla, jó lenne a fejet megtámasztani.

Szóval valami jó kényelmes kéne :) és ne legyen drága :)


2014. febr. 9. 16:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
44%

Hát pont azért, mert más a kényelmes :) Az első, amit linkeltem kényelmes LENNE, ha nem lenne ilyen széles. De mivel széles, ülésre totál alkalmatlan, csak heverészni lehet rajta.


De pl. édesanyámanak az említett Klippan kanapéja van, számomra egy rugózós förtelem, sikítófrászt tudok rajta kapni fél óra után, ő meg 8 órát is elüldögél rajta boldogan. Igaz, az ára miatt vette azt (le volt árazva iszonyatosan akkoriban), de ő elégedett vele.


Én a kemény-félkemény ülő-és fekvőfelületeket kedvelem, nem tudom, te milyeneket szeretsz egyébként.


Ilyen bútorokból (elsősorban nappali és étkező pl.) én az IKEA kínálatát korántsem tartom kielégítőnek, inkább őszintén szólva a KIKA vagy hasonló áruházakban nézelődnék. Stílusra, nagyságra, keménységre-puhaságra is több választék van.

Nem reklámozni szeretnék (árra sem lenne jó példa, meg gyakorlatban ezt nem is próbáltam ki), de nekünk stílusra hasonló sarokülőgarnitúránk van:

[link]

És mi ezzel vagyunk a leginkább megelégedve, tv-zésre, helyélésre a fekvő, nyújtott része ideális (ez általában kicsit keményebb matracból van, hogy a hátnak kényelmesebb legyen fekvéskor), ülésre pedig a többi (ezek kicsit puhább ülőrészek általában).


A két kanapés megoldás nagyon dekoratív szerintem, de nem tudom a jövőben áttérünk-e arra valaha is, mert ha akkora kanapét szeretnénk, amin kényelmesen ki lehet nyújtózkodni + a tv felé néz, az sokkal nagyobb helyet igényel elrendezkedésben ugye (mivel a két kartámla hozzájön + nem lehet így betolni a falig), szóval nekünk ez nem ideális.

2014. febr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Hát próbálni kell igazad van, de azért jó egy támpont amihez lehet viszonyítani kinek mi jött be.

Annyira elfuserált kanapék vannak, mondjuk nem tudom a nagy párnák mennyire jók, csak gagyibb párnáson ültem, de az rosszabb volt mint amink van.

Nem szeretnék L alakút, max olyat aminek van puffja, mert most is sajnos az van, hogy nehéz máshogy rendezni a szobát, mert meg vagyunk lőve a jobbos kanapéval. Csak néhány évvel ezelőtt még nem volt gyerek,így elfért bármi, de így hogy itt a nagy ágy a szobába, már más a helyzet.

2014. febr. 9. 18:36
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekünk süppedősnek mondott Ektorp van már egy évtizede az Ikeából. Én nagyon szeretem. Van hozzá hatalmas fotel meg lábartó is.
2014. febr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekünk Kivik van, egy álom! A tidafors is nagyon jó, de a kiviknek cserélhető a huzata és alacsony a karfája, ami nálunk sokkal praktikusabb.
2014. márc. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!