Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyire gyakori ez a megoldás...

Mennyire gyakori ez a megoldás magyarországon, nemfognak kinevetni? Konyha, lent

Figyelt kérdés
Szoval arra gondoltam hogy a jelenlegi konyhamat ami amerikai stilusu tehat egybevan a nappalival, ugy alakitom at hogy a konyhat megfelezem egy fallal es ket konyhabutrot veszek egyet(egy minimalista hofeher szurke, design konyhat) a nappalis konyhaba es egy sima olcso ikeas konyhat a "spejzba" kiskonyhaba ez lenne a funkcionalis konyha a masik pedig csak egy belsoepiteszeti elem lenne persze mukodne meg minden de egy teanal tobbet nem foznenk benne, a ferjem hallani sem akar rola, aztmondja majd lesznoboznak bennunket a barataink h ni mar ezeknek diszkonyhajuk van, de en teljesen komolyan gondolom ezt es kulfoldon ez bevett szokas a kozeposztalynal is.

2015. nov. 2. 14:22
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Azert h mindig csillogjon villogjon, ne legyen leharcolt, es ne legyen kajaszag a nappaliban, es persze mert a diszkonyha egy kisebb vagyon
2015. nov. 2. 16:44
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem használod akkor is portalanítani kell, hogy csillogjon-villogjon, akkor már inkább legyen egy funkcionális konyha meg egy menő étkező-tálaló.
2015. nov. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
95%
Nekünk díszvécénk van és bevált! Ne higyj a lehurrogóknak!
2015. nov. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Ha ha ha de jo homora van valakinek
2015. nov. 2. 18:58
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan építész vagyok, de ilyet még nem láttam. Amit láttam:

1 - végleg leválasztasz egy rendes konyhát, "díszkonyha" helyett egy kulturált bárpult, tálaló, étkező, stb. amit akarsz

2 - rendet tartasz a konyhában, veszel mosogatógépet, szagelszívót, ez sok problémát megold. Esetleg a szoba felé magasított pultot teszel, így egy kicsit takarásban lesz a konyhád

3 - vidéken építtetnek ún. nyári konyhát, ahol a disznóvágás, lekvárfőzés, vadfeldolgozás, stb. zajlik. Na, az szinte ipari jellegű...

2015. nov. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
Németországban élek, és még az életben senkinél nem láttam "díszkonyhát". Mégis hol "külföldön" divat ez?!
2015. nov. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
Megfordultam a szakmában, de nem hallottam még ilyenről. Külföldön a méregdrága konyhabútor azért nem használódik el, mert nem főznek rajta. Egyébként a mai modern, magasfényű bútorok sokkal tovább bírják károsodás nélkül, mint a régebbi fából készültek. A szagot nem lehet eltüntetni, de egy jó páraelszívó sokat segít.
2015. nov. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Hát ja. Olyat lehetne, hogy a rendes nagy konyhát leválasztani vagy teljesen vagy félig vagy akár amerikai jellegű. De közvetlen mellé nem tennék egy kicsi tea-kávé szendvics ital stb konyhát. Ha tényleg nagy a kecó akkor indokolt lehet, hogy ne kelljen a konyhából átautózni a nappaliba, de akkor is jobb megoldás a kicsinek egy bárpultos kombináció, oda is lehet ülni vagy mellette a living room és átültök oda a kávéval. Az beválhatna mint funkció. Ha indokolt. De egy amerikai konyha mellé egy falnyira indokolatlan.


A bárpultot meg lehet úgy csinálni, hogy ott amit mondtál minden van, mosogató mikró hűtő poharak presszógép vízforraló és bármi. Lenne egy magasított pult magasított székekkel kívülről. De a nagyobb konyha minek ha csak dísznek van? Jó ha ritkán főzöl ez is okés de akkor már nem dísz. Csak dísznek ne vedd meg ahhoz elég egy kisebb is akár fullextrával. Vagy ha szereted a konyhákat akkor lehet még variálni. Kültéri nyári konyha grillezővel mindennel, egy fedett a ház mellett teraszon, egy fedetlen a kertben. Aztán egy bárpult a medence mellett, fedett a nap miatt.


És ha szereted a konyhákat a legjobb: tanulj meg főzni. Ha van időd amúgy csillivillin lehet tartani, de többlet munka. Nálunk is elég csillivilli pedig nem egy hónapos és minden nap főzés van. Nincs egy zsírcsepp sem, kb, végén letörlés és csóki. Nem kell ráégetni ezer évig.

2015. nov. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Ja most nézem fordítva értetted. A nagy lenne dísz. Á az fölösleges.
2015. nov. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
A nagyratörő tervek című müsorban a spektrum home-on szokott menni és onnan jött az ötlet.
2015. nov. 4. 00:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!