Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ikea bútorok minősége milyen?

Ikea bútorok minősége milyen?

Figyelt kérdés

Erős,strapabírók, vagy 2-3év és hullanak szét?

A kikából vettünk 5 éve egy abszolút nem olcsó garnítúrát,amit kb 3 éve javítunk félévente.

Soha többet kika.

Az ikeát is kerüljem el?

Kinek mi a tapasztalata?


2016. jan. 18. 22:02
 1/8 anonim válasza:
65%

Attól függ milyet veszel. Ott is van jobb és rosszabb, meg kell nézni, próbálgatni. Ha többrétegű fa, és látható, a ragasztást nézni nyomogatni. A nagyon olcsó itt sz.r. Én itt csak jót vettem, ismeröseimnek van rossz tapasztalata, de az ő bútorukat én nem vettem volna meg.

A Möbelixnél mindenesetre jobb. Sőt én régen voltam még a Sconto nevű áruházban. Na ott voltak csak pocsék árúk. Kihúztam a fiókot és átláttam a fiók alján, pedig fából volt csak papír vékony.

2016. jan. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Fiatal házasként az Ikeából rendeztük be az első közös albérletünket. Ennek 4 éve, azóta a bútorok átestek 2 költözésen, mégsincs semmi baja egyiknek sem. /szekrénysor, ülőgarnitúra, dohányzóasztal, ágy, éjjeliszekrény, ebédlőasztal+székek/
2016. jan. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Van KIKA-s ás IKEA-s bútorom is. Az Ikeás nekem jobban bejött. Bár nem költöztem és kisgyerek sincs, így már több mint 10 éve kutya bajuk sincs.

Szekrények, polcok, íróasztal, fiókos szekrény is van. Mostanság a fiókok gombjaival van egyedüli problémám, mert elengedte a csavar őket. De hosszabb csavarra cseréltem és megoldódott a gond. De úgy egyébként mindegyik szilárdan áll, nem kezdtek szétesni az összeszereléseknél, pedig rendesen meg vannak pakolva.

2016. jan. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok ikea bútorom van, szekrény, polc, asztal, konyhabútor, kanapé, fotel, dohányzóasztal, általánosságban meg vagyok vele elégedve. Természetesen a legolcsóbb itt is gagyi.

A kanapéval (10 év után) van csak gond, a szerkezet stabil, de a huzat megkopott, fakult. Sajnos ezek a bútorszövetek nem annyira tartósak. Cserélhető huzat esetén, érdemes rögtön kettőt venni, habár elég drágák.

2016. jan. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Változó. A tömör fa bútoraik kifejezetten jók, a forgácslemez, préselt fa, abs, akril bevonatos bútorok (tehát az olcsók) szarok - de ez minden áruházban így van. Jól meg kell nézni miből van. Ha csak a hátlapja vagy a polcok nem tömör fák, az oké. Ha az eleje is préselt fa, az nem valami tartós, 3-4 évet kibír, de jelentősen kopik, egy idő után leválik a felső réteg, nagyon karcolódik, stb. Ha költöztök és szét kell szerelni - gardróbszekrényt, nagyobb polcot, ágyat, akkor 2.-3. alkalommal már esélytelen normálisan, eredeti állapotában felállítani. Funkcionális lesz, de hajlik, ferdül, csálén áll. Tehát ronda.


Én nagyon szeretem az ikeát, de meg kell ott is válogatni milyen bútort veszel. Ami szenny anyagból van, olcsó, azt nem érdemes általában.

2016. jan. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Nekünk Kikás bútoraink vannak (üveges szekrény, polcos, akasztós, komód, íróasztal), semmi bajuk, német gyártmányúak és nem papírvékony farostlemezből vannak. Két éve vettük. Rokonok vettek szekrénysort a Scontótól, mit mondjak, gagyi vacak, költözésnél szétesett, csálé, a polcok papírvékonyak és a könyvek súlya alatt meghajlottak. Nem mindegy, milyet veszel.
2016. jan. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jók. Nekünk az egész lakás onnan lett berendezve 6 éve (van ami még régebbi, előző helyről hoztuk) és nincs bajuk. Pedig még nem tömör fa is van köztük több, amit írt itt valaki, hogy az szar lesz.

Én a kikával úgy vagyok, hogy nekem olyan gagyi kinézete van a legtöbb bútornak, mint azok a hulladék lengyel bútorok, amiket minden sarkon lehet kapni, csak sokkal drágábban adják.

Meg az ikeában még azt szeretem, hogy a legtöbb dolog náluk olyan, hogy úgy is jó, ahogy van, de nagyon jól lehet egyedivé tenni vagy megváltoztatni a funkcióját.


Ikeahackers oldalon nézz szét pl.

2016. jan. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Változó, ez 30 ezres furnér gardróbszekrénytől ne várj sokat, egy 200 ezres tömörfa már jobb minőség. De van olyan ismerősöm, akinek 1,5 millióba került a konyhaszekrénye, mégis pár hónap után recsegett, ropogott, baj volt az illesztésekkel és sok mindennel. Egy Möbelixnél, Scontonál és társainál még mindig jobb választás.
2016. jan. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!