Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Műanyag ajtó, ablak vagy fa?...

Műanyag ajtó, ablak vagy fa? Melyik a jobb, és árban kedvezőbb?

Figyelt kérdés
Hol érdemes venni, vagy csináltatni?Praktiker,Obi, vagy maszek asztalossal, tapasztalatokat ,tanácsokat várnék...
2010. ápr. 29. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Fúúú milyen vitát látok kibontakozni...


- Műanyag olcsóbb (mint a fa)

- nem vetemedik (mint a fa)

- gondozásmentes (fát festegetheted)


- a fa viszont szebb


Az én döntésem belülről fa mintás műanyag (kívül alu). Olcsó, nem vetemedik, gondozásmentes és szép!


A fa ablak NEM ereszti át a párát (legalábbis olyan mértékben nem, hogy az a ház páraháztartásába beleszólhatna). Penészedni NEM a műanyag miatt fog a ház.


De nem is folytatom... Olvass vissza sok okosság elhangzott már itt a témában.

2010. ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is a műanyagra szavaznék, minden esetben.

Még ha fát is vennél, akkor azt készen (talán) jobban megéri, barkácsáruházban megvenni, mert maszek asztalos nem fogja tudni kihozni olyan áron.

2010. ápr. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért van olyan érzésem, hogy az első hozzászólóval szívtuk egymást vérét egy másik kérdésnél...

Eként érdemesebb nagyobb áruházba venni (SZERINTEM!), mivel ott készleten tartják, és ha sokat áll akkor akciót hirdetnek rá. Érdemes típúsméretekkel dolgozni, mert az egyéni méreteket csináltatni kell ami megnöveli az árat.

Neten egyébként találsz pár nyílászáró-gyártó cég honlapot, ott értesülhetsz az árakról. Az árak mellett nem árt megnézni, hogy milyen minősítési tanusítványuk van, és hogy azok mire vonatkoznak.

Szeretném kihangsúlyozni: ez az én véleményem, én így csinálnám. Ha bárki nem ért egyet, megteheti, hisz szabad országban élünk, de nem kell minősíteni. :)


Ja?!

Ki fogja beszerelni a nyílászárókat? ha te, akkor érdemes műanyag ablakot választani (pár beépítési hibát így kiküszöbölsz).

Eként nem minden fa nyílászáró vetemedik meg. Igaz hogy hajlamos, de gondos beépítés mellett nem lesz vele gond.

2010. ápr. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én asztalos vagyok,ennek ellenére a műanyagot javaslom.Praktikusabb,időtállóbb...stb...Viszont vannak nagyon minőségi fa nyílászárók is,de az áruk nagyon magas.Magyarán,ami jó az drága.
2010. ápr. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem fogtok összeveszni úgy látom:)
2010. ápr. 29. 22:10
 6/6 anonim ***** válasza:
a fa nagyon jó ha minőségi anyagból vban legyártva, ha ki van száradva rendesen-. mert ha időközben szárad ki, mikor már ajtóként használjuk akkor bizony jönnek a problémák, h nem zár stb- Műanyaggal nincs probléma, nem kell festegetni stb, viszot azt is sezrelhetik be olyan rosszul h ne zárjon. a lényeg h inkább fizess meg egy embert aki ért hozzá hisz ez is egy szakma, enm h valaki beteszi aki nem konyit hozzá mert akkor kezdődnek a problémák.tapasztalatból beszélek.
2011. szept. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!