Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ülőgarnitúra, melyik és...

Ülőgarnitúra, melyik és miért, valódi bőr, textilbőr, műbőr, vagy szövet?

Figyelt kérdés
Nekünk eddig csak szövet borításúak voltak, de nem tudunk dönteni az új tekintetében. Nejemnek a szövet tetszene, nekem és a gyerekeknek a valódi bőr.

2016. dec. 2. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:

A valódi bőr csúszik és hideg felület. Ha kisgyerekek vannak, hamar tönkreteszik, ahhoz pedig elég drága, hogy pár év alatt elpusztuljon.

A műbőr és textilbőr ugyanaz, általában elég gyatra minőség, könnyen sérül, kopik és nem kellemes ülni sem rajta (tulajdonképpen műanyag, befülled).

2016. dec. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első hozzászólóval!

Nem ajánlom a bőrt, sem a műbőrt vagy a bőrhatásút!

Ezek inkább csak dizájnelemek a lakásban, nem használati tárgyak. Jól mutatnak, a beidegződött előítéletek miatt egyfajta jómódúságot jeleznek a látogatók számára. Ezek inkább valók egy tárgyalóterembe, ügyvédi vagy vezetői irodába, mint otthonba.

Negatívum még a nehézkes és költséges tisztítás, javítás. Nyári melegben elviselhetetlenül tapadnak, beleizzad az ember. Ha pedig letakarjuk pléddel, akkor miért kéne bőrt venni?


A szövet ülőgarnitúrák léptékekkel kényelmesebbek, otthonosabbak. Egyes forgalmazóknál, üzletekben hatalmas szövetválasztékot kínálnak. A saját terméket forgalmazó gyártóknál van a legnagyobb kínálat. Némelyiknél még a kialakításba is bele lehet szólni. (ággyá alakítható vagy sem, ágyneműtartós vagy sem, lábtámasszal a fotel vagy sem... stb.) Hátrány a kicsi forgalmazóknál: nem lehet tudni meddig létezik a cég, így a garancia érvényesítése kétséges.

Cserélhető, levehető, mosható huzattal is lehet vásárolni ülőgarnitúrákat. Ilyen még az ikeában is van. Az a legnépszerűbb ülőgarnitúra termékük! (kényelmes, megfizethető, utángyártott huzatokat is lehet kapni hozzá)

2016. dec. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 acelsziv ***** válasza:

Csakis szövet. A bőr baromi drága és nagyon kényelmetlen. Csúszik, télen hideg nyáron meg ráizzadsz.

A műbőr is sokszor drága és pár éven belül tropára megy.

2016. dec. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A bőrszövet (legalábbis amikkel eddig én találkoztam) pár év alatt széttöredezik. Azt biztosan nem ajánlanám.

Az igaz bőrbe nyáron beleizzadsz télen hideg viszont könnyen tisztítható ami gyerekek mellett elég nagy előny. És viszonylag könnyen javítható ha kikopik. Lehet festeni pl.Szerintem egy bőr garnitúra a legtartósabb.

A szövet a legkomfortosabb .


Gyerkek mellé én bőrt vettem, és a hibáival együtt is elégedett a család.

2016. dec. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Most néztem kanapét műbőr 2 éves azért adják el mert porzik mindenhol a szövet. Szóval ha sokáig akarod akkor nem azt válaszd.
2016. dec. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Szöveg mellett döntöttünk. Magyar terméket választottunk, hazai gyártó-forgalmazó cégtől. Épp olyan lesz, amilyet elképzeltünk. Szinte mindent meglehet választani az igényünknek megfelelően. (összeállítást, szövetet, kialakítást, fabetétet, stb.) Ráadásul az árak is reálisak, szállítás ingyenes! A cég 71 óta működik, tehát feltételezhető, hogy a garanciaérvényesítés sem vész el, azaz ne tűnik el a cég.

2016. dec. 31. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!