Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen megoldás a legjobb...

Milyen megoldás a legjobb kényelem szempontjából, ha a nappalim egyben a hálóm is? Ágy szempontból.

Figyelt kérdés

Barátnőmmel szeretnénk kényelmesen elférni (legalább 160cm-es fekvő felület) és kényelmes ágyon aludni, amin nincsenek süllyedések, nem tőbb db-ból áll az ágy, stb...

Viszont a szoba 20m2 max. Illetve itt látom vendégül a barátaim, rokonaim.


Egy szobás lakásom van, szóval valami nagyon praktikus és kényelmes megoldást keresek.

Talán az ősszecsukható vagy kihúzható kanapét tartom a legalkalmasabbnak, viszont félek tőle, hogy idővel ki lesz ülve, vagy netán az elemek illeszkedése miatt kényelmetlen lesz.


Mit javasoltok?

Esetleg valami falra felcsukható ágy?

Link is jöhet vagy kép esetleg.


Köszi!


2017. okt. 10. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Esetetekben valóban a legjobb megoldás a szekrényágy lenne, de annál reggel-este mindig pakolni kell a bútorokat, mert lenyitáskor kell a hely.

[link]

A kinyitós kanapékkal az a baj (hacsak nem 350ezrest veszel), hogy nem egy darabból áll a fekvőfelület és ha szerencsétek van akkor nem az első pillanattól, csak egy kis idő múlva fogja törni a vállatokat, vagy a derekad.

2017. okt. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kinyitható kanapé jó megoldás, azért hogy kényelmes és egészséges fekhely legyen, vegyél rá fedőmatracot.

Mi a vendégágyra vettünk fedőmatracot és nagyon kényelmes lett.

2017. okt. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem ehhez nagyon hasonló van:

[link]


Valóban elég drága, de nappal kanapé, éjjel kényelmes, teljes értékű rugós ágy. Ráadásul, ha egyedül vagyok, nem is kell kinyitni. A vendégágyas garnitúrákon hosszú távon nem lehet kényelmesen aludni.

2017. okt. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha megvan a kellő belmagasság, galériaágyban is gondolkozhattok.
2017. okt. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ágyon nem érdemes spórolni, elvégre életünk harmadát alvással töltjük. A kanapéágy ideiglenes használatra jó, de hamar hullámvasút lesz belőle. Inkább vegyetek rendes ágyat és takarjátok el paravánnal, húsz négyzetméteren azért ez még elférne (nekünk az egész lakásunk alig nagyobb, így csak galérián lehet aludni, utálom). Némi barkácsolással egy pódium alá is be lehet tolni az ágyat, egyszer láttam egy barkácsmagazinban ilyen megoldást, maga az emelt rész is kihasználható felület marad, legfeljebb időnként belerúgtok a peremébe.
2017. okt. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én hasonló helyzetben egy kinyitható kanapéval oldottam meg. Drága volt, de megérte! (még most is meg van a vendég-szobában, jó pár éve nem használjuk, de el nem adnám, mert nehéz ilyet venni). Masszív váz és nyitó-szerkezet. A lényege, hogy a fekvőfelület nem egy darabból áll, amikor kinyitom, de az illesztékek a mellkasnál és a lábközépnél vannak, így abszolút kényelmes alváshoz is.

Gerincsérvem van, így nagyon fontos volt, hogy kényelmes legyen a fekvőfelület, ez maximálisan az. Kemény töltetűre kértem a felületeket. Nappal össze volt csukva, viszonylag kevés helyet foglalt a kis lakásból. Jól körbe kell járni választásnál, mert nagyon sok silánnyal lehet találkozni.

2017. okt. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp a szekrényágy vagy a dobogó alá rejtett ágy a legjobb. Pakolni mindenképp kell egy nyitható kanapénál is, szóval az nem számít olyan sokat.
2017. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!