Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hőszigetelés szempontjából fa...

Hőszigetelés szempontjából fa vagy műanyag ablak?

Figyelt kérdés

A kérdés azért ez, mert nem az ár az elsődleges szempont.

Több helyről kértem árajánlatot, a jó minőségű fa kb 15-20%-al drágább mint a műanyag, így az nem vészes.


Maga a penészedés tény sem érdekel az több dologtól függ nem csak a műanyag ablakoktól.


Tapasztalatok alapján, esetleg egy link, hogy van e ténylegesen kimutatható különbség hő megtartás terén?


Előre is köszönöm a válaszokat :)


2017. nov. 27. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:

"Maga a penészedés tény sem érdekel az több dologtól függ nem csak a műanyag ablakoktól. "


Pardon? semmit nem számít hogy fa vagy műanyag.

2017. nov. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mivel jogszabályok, szabványok írják elő, milyen hőszigetelő képességnek kell lenni, ebben nincs különbség. Akár fa, alu vagy műanyag, stb. A fa igényesebb megjelenésű és tartósabb, de több törődést igényel. A hőszigetelő képesség esetleg az üvegek számától függhet (két-, vagy háromrétegű). A fa és a műanyag is légzáró, a penészedés minkét esetben megjelenik, ha rossz a lakáshasználat, nincs megfelelő szellőzés.
2017. nov. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ugy értettem a peneszedes nem érdekel, hogy nem vagyok a téren amatőr, hogy hagyjam bekövetkezni :)

Köszönöm a válaszokat

2017. nov. 27. 13:14
 4/6 anonim ***** válasza:
létezik az üvegnek a toknak egy hőszigetelési értéke. Ezek konkrét számok amiket össze tudsz hasonlítani. csak ne keverd őket össze, illetve kérdezz rá konkrétan, és mutassák meg katalógusba. [link]
2017. nov. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2017. nov. 29. 09:42
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, szívesen elolvasnám.

Bár még sok évvel ezelőtt, úgymond gyerekcipőben jártak a műanyag ablakok.. sárgultak, nem voltak tartósak stb.

Sok emberben még mindig ez a tudat él, de tudom, hogy most már vannak minőségi műanyag ablakok is.


Persze jobban tetszene egy fa ablak, de szülői házamnál is látom 14 évvel ezelőtt beszerelt méregdrága hőszigetelt ablakok már nem épp azt nyújtják mint régen, ott is csere lesz műanyagra. (volt kezelve és mégis)

2017. nov. 29. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!