Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Tele van a net mindenféle...

Tele van a net mindenféle alternatív kreatív karácsonyfa ötlettel, de kapni sehol nem lehet, de tényleg sehol. Miért?

Figyelt kérdés
Természetesen műanyag fenyőt lehet kapni, de nem arra gondolok. Az a leggiccsesbb dolog a világon. Ugynakkor ténylge tele van a net mindenféle egyéb esztétikus és természetkímélő szép és kreatív alternatív ötlettel, de eladni senki nem ad el ilyent, nem gyárt, miért?

#fa #karácsony #m fenyőfa
2017. dec. 17. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert ennek az a lényege, hogy ott helyben készül, te csinálod, te alkotod meg. Ezért kreatív.

Nem másnak a kreatívkodása kell a te nappalidba.

Meg mit is akarsz megvenni?

Ezek gyakran olyan anyagból, olyan módon készülnek, hogy nem lehet árusítani, emrt a hozzávalókat egy papírdobozban a kutya nem venné meg.

Pl. egy részül a saját faladra kerül fel, festve, ragasztva, fúrva, különböző anyagokból.

Vagy pl nekem nagyon tetszik, amikor a gömb-díszek a plafonról vagy valami másról lógnak lefelé, különböző hosszúságú damilokon, a damil ugye nem látszik, és a gömbök a levegőben állva egy fenyőt formáznak.

Ezt sem lehet árulni, csak otthon megcsinálni.

De láttam olyat, hogy raklapokból volt kivágva a fenyő-forma.

Ezért nem adnának énzt az emberek, de ha otthon csinálja meg apa a gyerekeknek, akkor igenis nagy éálmény és örök emlék.

A karácsony a nagy áruházaknak egyet jelent az extra bevétellel, miért árulnának olyat, amiből nincs hasznuk?

Azt meg nem hiszem, hogy alternatív megoldásokat ne lehetne kapni kézműves vásárokon vagy webshopokban.

De tényleg arról szólna, hogy te alkosd meg.

Az alkotás öröme, tudod, erről szólna az egész, hogy ne pénzt adj valamiért a szeretet ünnepén!


Tessék,ez az első találat.


[link]


Mit akarsz boltban megvenni, a használt abroncsokat, vagy a régi raklapot?

Abból csinálj, amid van otthon.

A fényfüzért a falra tenni fa formában, ez alternatív, és boltban kapható. Hlytakarékos, nem hullajtja a levelét.

2017. dec. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Mert ennek az a lényege, hogy ott helyben készül, te csinálod, te alkotod meg. Ezért kreatív."


Nem az a lényeg, hogy kratív, hanem hogy igényes és alternatív és erre lenne kereslet. Ez hülye érv, akkor festményeket sem kéne venni és eladni, mindenki fessen maga.

2017. dec. 17. 18:04
 3/6 A kérdező kommentje:
nyilván nem a használt abroncsos megoldásra gondolok, de nagyon-nagyon sok más lehetőség lenne, ami igényes és otthon összeszerelhető.
2017. dec. 17. 18:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nincs rá igény. Kevesen szeretik a minden mentes karácsonyt. És a karácsonyfa termesztés a hiedelemmel ellentétben kevésbé környezetkárosító, mint a műanyag utánzatok gyártása, amikből csak szemét lesz gyorsan.
2017. dec. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Te könnyen mondod, hogy lenne rá igény, mert neked van rá igényed... de ha csak sejtenéd mi pénz beruházni valaminek a tömeggyártására, főleg ha az egy évi 1 napos dologra kell ami ráadásul rettenetesen divatfüggő is... én asztalosként szoktam karácsonyi díszeket csinálni, régen én is naívan ilyenkor tömegesen ontottam magamból a gyertyatartókat, mindenféle intarziát, betlehemeket, gondoltam majd jön a karácsony, nagy bevétel... hát nagyrészét elajándékoztam, egy része meg tűzifa lett...

Bp-n ott álltam vele a karácsonyi vásárban a hidegben, mindenki jött megcsodálta, esetleg mondta, milyen tök jó, aztán elment... hirdettem neten, ismerősök tolták facebookon, 500.000 ráfordítással amiben nincs benne a helybérlés vásáron, visszajött 200..

Nincs ebben annyi.

2017. dec. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nem az a lényeg, hogy kratív, hanem hogy igényes és alternatív és erre lenne kereslet."


Na ennek a mondatnak konkrétan minden szavát rosszul látod.

Persze lehet saját véleményed, DE:

A DIY dolgoknak pontosan AZ a lényege, hogy kreatívak.

Az elkészítésük is örömet okoz az alkotónak, a családnak.

Ezek jellemzően kis költségvetésű dolgok.

Hogy igényes-e?

Néha igen, néha nem.

Jópofa, jó ezeket nézegetni neten, de azért olyan nagy igény nincs rá.

Ezek vagy helytakarékos dolgok, pl. mikor a falon van a fa forma, vagy veszélyesség miatt, pl. kisbaba, vagállatok a lakásban.

De sokszor a lényeg az olcsóság, és hogy így is meg tudják teremteni a hangulatot.

Pl. a gumiabroncsok nyilván egy gumisműhelynél jópofák.

De a falra feltett díszek olcsók is meg helytakarékosak is meg baba- és kutyabarátak is.

De tudod mit?

Csak nincs fenyő illata!

És felszegelni, felfúrni, felragasztani a falra... hát ember legyen a talpán, aki ezt a fal sérülése nélkül megoldja! De egy ajtóról is lejön a festék, ha pár hét után kapirgálod róla a celluxot.

Vagy a raklapos megoldás, ha van otthon raklap, meg egy fél doboz festék, akkor 0 FT-ból kihozod a dolgot, és a rokonok majd meg is dicsérik.


A festészetet meg kár idekeverni.

Az művészet.

Ez nem az.

Ez a te kis hobyd lehet, vagy egy kedves ajándék valakinek.

Bár a legkevésbé sem értek egyet azzal, hogy Picasso milliárdokat ér, mert hányadék. Nem tudom, mi benne a művészet, bármikor különbet okád bárki. Semmi művészi véa nem kell hozzá. Emellett azért vannak olyan festők, akik igazán tehetségesek, és sosem tudnánk a nyomukba érni.

De egy több száz éves kulturális örökséget véleményem szerint ne említsünk már egy lapon az otthon barkácsolt alternatív karácsonyfával.

Jó hogy nem az olimpiai bajnok futót hasonlítod magadhoz, amikor te is futsz a busz után. Az is futás meg ez is, nem?

2017. dec. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!