Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyire nehéz egy lapraszerel...

Mennyire nehéz egy lapraszerelt szekrény összeszerelése?

Figyelt kérdés

2018. júl. 13. 18:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Méret, bonyolultság és gyártó függvénye. Még az IKEA termékeknél és lehetnek eltérések a rajz és a fizikai termék között. Egyik tanárom rokona rakott össze tőlük valami butort, és a rajz szerint 2 furat nem volt ott az anyagban mint kellett volna, persze megoldotta csak furó kérdése a dolog. Jelezte az ügyfeleseknek, meg azt is ha kicsit odébb lenne akkor merevebb lenne a butor, az IKEÁsok meg visszaírtak, megköszönték és visszafizették a termék árát:)))


Szóval tényleg az van, ha bonyolultabb akkor tényleg kell néhány plusz szerszám, csavarhuzó, tapéta vágó, fakalapács, furó..... Ha fatipli van benne akkor én azt be szoktam ragasztani, van ahol benne is van a faragasztó a csomagban, de nem jellemző. Ha nagyobb terhelés éri akkor plusz merevítéseket rakok bele, lehetőleg úgy hogy ne látszodjon. Bár az az igazi buli ha maga tervezi meg az ember a butort, legyártatja és össze is rakja, nekem is van néhány egyedi méret miatt saját tervezésű butorom.


Ez is olyan mint minden más, az elsőt lehet elrontja az ember, vagy majd a gyakorlati használat során jön rá, hogy mit kéne másképp csinálni.

2018. júl. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a biztatást, szerintem belevágunk :)
2018. júl. 22. 10:00
 13/16 anonim ***** válasza:
Persze ha vagytok ketten vágjatok bele. Kisebb szekrényt én nőként egyedül összeraktam, de amikor a férjem hazaért azért meghúzta a csavarokat meg kicsit igazított rajta, hogy jobban álljon. Mert van amihez kell egy férfi szerintem. Máshonnan látja a dolgokat. De ha egyikőtök pasi akkor meg pláne essetek neki. ;)
2018. júl. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
77%
Volt, hogy három fiókhoz adott egy csöpp zacskóban valami fehér barkácsragasztót, mondom oké, bízzunk a szakértelemben! Pár hét után esett szét. Jó móka letakarítani a nem működő trutymót, hogy telivágd kétkomponensűvel meg apró szegekkel. Így már fizettem, hogy elhozzam tőlük azt, amivel ők se tudtak mit kezdeni, ehh.. Egyébként J betűs ez is.
2018. nov. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt években több millió Ft értékű ikeás szekrényt (3 komplett konyha, 2 nagyobb gardróbsor) raktunk össze a családban.

Stabilan állnak/ függenek azóta is. A magasabb szekrények (220 cm) összeszereléséhez nem árt több fő, mert pl. csavarozás közben meg kell tartani az egyes oldalakat, ami elég nehéz ilyen nagy lapoknál, ill. a felállításuk sem egyszerű.

Nekem/ nekünk teljesen érthető, logikus volt az útmutató.

(Férjem mérnök, sógorom matematikus, mi a sógornőmmel közgazdászok vagyunk, így logikus volt.)

Idő közben néhány gardróbot költözés miatt átvittünk egy másik házunkba, hát sajnos ott az asztalosnak és segédjének kétszer annyi időbe tellet, mint nekünk. Nem vagyok abban biztos, h. nem csak amiatt, mert órabérben fizettük őket...

2018. dec. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Vagy a szállítás miatti hibák javítása + a tizedmilliméter pontosság, amit sokszor észre se vesz, aki nem adott területen szakember. Meg gondolom a leírás se volt már sehol.
2018. dec. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!