Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ha LED csíkot tervezek felrakn...

Ha LED csíkot tervezek felrakni a gardrób szekrényem belsejébe, azt önmagában is felhelyezhetem, vagy előtte mindenképpen érdemes aláhelyeznem pl. egy fém lécet is a hő elvezetése miatt?

Figyelt kérdés

Egy kb. 3 méteres LED szalagról lenne szó amit egy ceruzaelemes mozgásérzékelő hoz működésbe. Mivel az csak időszakonként gyulladna fel amikor valaki kinyitja a szekrény ajtaját (és mivel egyszerű elemekkel működik) gondolom nem lenne képes annyi hőt termelni, ami a szekrény belsejében is nyomot hagyna. Szerintetek mindenképpen ajánlott egy fémlécet felhelyezni a csík alá, vagy elméletileg azt anélkül is fel lehet tapasztani?


[link]



#LED #LED szalag #LED fényszalag #fényszalag
2018. nov. 18. 00:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én tegnap egész délutáni használat után megnéztem és 0 hőt tapasztaltam, gyakorlatilag szobahőmérsékletű volt a szalag.

Az, hogy pár év után csökkenhet a fényereje? Lehet, de mivel a 6 méterest 1800 ft-ért vettem, így ez a probléma nem ráz meg különösebben.

2018. nov. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Akkor viszont egyértelmű, hogy azzal a táppal jó az úgy is, ebben a párosításban.


Nekem is egy olcsó kínai táppal kicsit vilogott és szinte semmit nem melegedett, de ezzel a komoly tápegységgel jóval nagyobb lett a fénye normális meghajtással de tlhajtás nélkül, viszont alu profilra ragasztva elég csak a hűtése a jóó táppal.


Szóval ez tápegység függő is. Egy kisebb gyengébb táppal nem lehet komoly melegedésig hajtani és azzal jó az úgy is magában, csak a táp se melegedjen, mert ha túl forrósodik akkor annak se tesz jót. Leéghet a táp egy idő után. Majd azt is nézd meg legalább egy óra üzem után, Ha nem melegszik forróra a táp sem, akkor rendben.

2018. nov. 20. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kb. 3 órája van bekapcsolva és a táp sem meleg, max. "testhőmérsékletű".
2018. nov. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy nem a max teljesitmenyen mukodik a led sor, vagyis igy gond nelkul mehet. Igaz, nem is adja le a legnagyobb fenyerot, de legalabb tovabb mukodnek majd a ledek elettartam szempontjabol.
2018. nov. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!