Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyibe kerül egy asztalos...

Mennyibe kerül egy asztalos által készített beépített szekrény?

Figyelt kérdés

Körülbelüli árra lennék kiváncsi, hogy aki csináltatott asztalossal gardróbot/beépített szekrényt mennyit fizetett. 3 méter széleset szeretnék.

Nekem nagyon tetszik az IKEA PAX gardrób, de ismerősöm szerint asztalossal olcsóbban is meg lehet csináltatni. Én nem gondolnám, de kíváncsi vagyok rá, hogy mit írtok.


2018. dec. 4. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy ugyanolyan bútorlap cucc? Tehát nem fa, semmi?


Egyedi munkadíjjal? Minek azt kifizetni?


Kíváncsi vagyok a válaszokra.

2018. dec. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Érdekelne, hogy szerinted, hogy tudom még megoldani?
2018. dec. 4. 09:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Még megoldani? Mit? Vagy megveszed vagy megcsináltatod. Mi más megoldás van szerinted?


A PAX egyébként nem drága, annál olcsóbban nem fog menni szerintem.

2018. dec. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja én is így gondolom, de azért érdekelne majd, ha valaki tud egy hozzávetőleges árat mondani. Félreértettem, a "minek azt kifizetni" kérdést. Bocs.
2018. dec. 4. 09:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a 270 cm-es, 3 tolóajtósat (230 cm magas) 170 ezerért csinálta meg a mérnök végzettségű vállalkozó bútorlapból. Én nem vagyok megelégedve a tervezéssel, mert nem igazán anyagtakarékos, szóval nem látszik rajta az "elegáns műszaki megoldás".
2018. dec. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 dirtboy ***** válasza:

azt szerintem még magadnak is megtudod csinálni.

mondjuk én asztalosnak tanultam lehet másként látom de igazából csak lapok ossze állítva,semmi nehézség nincs benne,csak kell szabatni,élzáratni,egy kb 2000ft-os forstner fúró kell meg pár csavar,tipli

2018. dec. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy melyiket szeretnéd, a sok PAX közül, de úgy nézem, hogy pozdorjából vannak.

Színtől függően kb. 3 000 Ft m2-e méretre vágva. (Mifelénk számla nélkül csak kb.2ezer.)

Az élzárófóliát magam szoktam rányalni egy sima vasalóval.

Összeszerelése meg a polcok nem nagy ügy.

Vagyis mindent összevetve, magamnak az eladási ár kb. harmadából-negyedéből kihoznám. A többi az Ikea haszna.

Az asztalos viszont drágább lesz mint az Ikea, mert úgy gondolja, hogy aki még ennyire sem képes, hogy egy ilyent kockát összerakjon az nyúljon csak mélyen a zsebébe.


Amúgy egy ilyen pozdorja "bútornak" nem sok köze van az igazi asztalos szakmához, ezért azt -szinte- bárki összeütheti, aki nem kétbalkezes.

2018. dec. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol laksz, de például Budapesttől 60 km-re, Dinnyésen van a Tópart Bútoráruház, ahol egyedi méretre is gyártanak erős, masszív, stabil bútorokat hihetetlenül jó áron! Például: egyik ismerősöm nemrég csináltatott egy jó erős ágyat, 110 x 220 cm fekvőfelülettel, 75 ezer Ft-ba került. Tudom, hogy Te szekrényt akarsz, nem ágyat, csak azért írtam ezt az 1 ismert példát, hogy lásd az ár színvonalát!

De ha nem laksz Budapesten, vagy ekkora vonzáskörzetben, szinte bárhol megkérdezheted a dolgot, hogy csinálnak-e egyedi bútort, és ha igen, kb. mennyibe kerülne az igényed alapján! Így felmérheted, hogy ott lenne-e olcsóbb, vagy az IKEA-ban! De amúgy nem árt ha tudod, hogy az IKEA a legdrágább áruházak egyike, ugyanazt a minőséget a Praktikerben és az OBI-ban is sokkal olcsóbban megkapod!

2018. dec. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!