Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kikapcsoljátok az áramot,...

Kikapcsoljátok az áramot, csillárbura tisztitás előtt? Vagy feleslegesen parázok?

Figyelt kérdés
2018. dec. 14. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Előírás szerint a villanykapcsolónak a fázist kell megszakítania. Tehát elvileg, ha nem világít a csillár, akkor nem rázhat meg. De erre ne vegyél mérget, ha nem ismered személyesen a szerelőt, aki feltette és bekötötte. Mivel nálunk én magam csináltam, a feleségemnek bátran mondom, hogy lekapcsolt állapotban nyugodtan nyúlhat hozzá vizes kézzel is, illetve bármihez hozzáérhet a csillárban...
2018. dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Biztos ami biztos.

Először próbálja megtisztítani az anyósod...

:)


Komolyra fordítva, csapd le az automatát arra az időre.

2018. dec. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kapcsolom ki.

A csillárburában amúgy sem lehet feszültség, tehát még fölkapcsolt lámpánál is lehetne port törölni róla (csak úgy forró).

Hasonlóan villanykörte cserénél sem érhet a kezed feszültség alatt levő ponthoz, tehát ott sincs jelentősége ennek.

Csak ha a villanykörte alatti foglalathoz nyúlsz, akkor kell vigyázni, hogy ne legyen feszültség alatt. De - ahogyan már írták - ha nem kontár csinálta, akkor lekapcsolt lámpánál már nem lehet feszültség alatt.


Amúgy a mi házunkban mindezeken felül FI-relé is van, tehát ha én is, meg a villanyszerelő is hülye volna, akkor sem csaphat meg az áram.

2018. dec. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha csak a búrához érsz, abban nincs áram, de ha ennyire félsz, kapcsold le az automatát, nem tart semmiből fel-le kapcsolni, egyszerűbb és gyorsabb, mint kiírni ezt a kérdést!
2018. dec. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem, de semmibe se kerül kikapcsolni, szóval ha aggódsz, miért ne?

Én villanyszerelésnél kapcsolom ki, elvileg. Gyakorlatilag elfelejtem s olyankor előfordul, hogy megráz az áram. Ez elég sokakkal megesett már, általában nem okoz gondot, de nyilván ne játsszunk vele, én se direkt csinálom, csak elég szórakozott vagyok.

De ott belenyúlsz az áram alatt levő cuccba. A csillárbúra nincs áram alatt, nehezen is tenné, mivel általában nem vezető anyag és nincs is kapcsolata a potenciálisan áram alatt levő részekkel. Legalábbis amikkel én találkoztam, azokkal ez volt a helyzet :) S ilyenkor még felkapcsolt lámpánál sem lehet veszély, mert az áram máshol folyik.

2018. dec. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A legjobb lenne ha fázis ceruzával lekapcsolt állapotban megnézed van-e a foglalatban fázis, és ha nincs akkor nincs rizikó és a későbbiekben is tudni fogod hogy nyugodtan tisztíthatod.
2018. dec. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!