Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Aki egyedül él, mennyi élelmis...

Aki egyedül él, mennyi élelmiszert tart otthon?

Figyelt kérdés

23 éves férfi vagyok, többnyire egyedül vagyok itthon a családi házban, de néha a húgom is hazajön (a ház közös, ő alapvetően a párjánál lakik)

A korombeliek,barátaim,munkatársaim hűtőjébe ha betekintést nyertem, akkor mindig azt láttam,hogy mindenkinek zsúfolásig van mindenféle kajával.

Nekem viszont rendszerint kong az ürességtől.Főzni nem tudok, így vagy kész ételt veszek amit meg is eszek, reggelinek meg vacsorának felvágottakat, tej van mindig azt 1-2 hétre előre megveszem, de sokszor volt,hogy előre vásároltam, és bepenészesedett, megromlott mert nem nyúltam hozzá, nem kívántam, elfelejtettem,hogy ott van, ezért igyekszem max 2-3 napra előre vásárolni, és tekintve,hogy egyedül vagyok nem kell olyan sok mindent vennem.

Néha ha valaki jön, esetleg barátok alszanak itt, vagy egy lány, akkor mindig kellemetlen hogy igazából megkínálni senkit nem tudok semmivel.

Teszem hozzá a korombeli barátaim vagy párkapcsolatban élnek, vagy szülőkkel.

Belegondolva valahol normálisnak érzem,hogy nem halmozom fel majd dobálom ki a kajákat, rám még a vaj is rám tud rohadni.

Nem ismerek más hozzám hasonló életmódot élő férfit/nőt így nincs viszonyítási alapom, ezért érdekelne, hogy aki élt így vagy így él most is annál,hogy néz ki pl. a hűtő?


2019. jan. 19. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

38 éves, jelenleg egyedülálló férfi vagyok. Én sem pakolom tele a hűtőt, pontosan azért, amit írsz, mert pazarlás lenne aztán kidobálni a sok élelmiszert.

Rendszeresen főzök, pl. a piacon veszek húsokat, azokat kiporciózva beteszem a fagyasztóba, és általában van a szekrényben rizs, tészta, krumpli a húsokhoz.

Ha vendég jön, azt jó esetben tudom előre, és akkor több élelmiszert veszek, de én is jártam már úgy, hogy váratlan vendégem volt, és alig tudtam megkínálni. Hát olyankor rendeltünk ételt. Nem tudom, hol élsz, én egy vidéki nagyvárosban, tehát ha kell (váratlan vendég esetén) éjjel is találok a közelben üzletet, ahová le tudok szaladni.


De én sem vásárolok nagy tételben (tényleg pazarlás lenne, és én ios jártam már úgy, hogy kidobáltam nem is olcsó élelmiszereket), és főzni is 1-3 napra való adagot főzök (attól függően, hogy mennyi időt bír ki a hűtőben).


Ha van kedved és időd, szerintem Te is próbálkozz a főzéssel, nem egy nagy ördöngösség, még én is megtanultam. :) És meg is kedveltem.

2019. jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Nő vagyok.

Nem kong a hűtő:)

Sokfélét veszek, de mindenből keveset.

Mivel számon tartom, mi meddig jó (a hűtő felső polcán vannak a közeli lejáratúak), nem szokott rám romlani.

Persze, én főzök (általában több adagot, és lefagyasztom - szóval a fagyasztó is tele van:D)

2019. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ebből is látszik, hogy mennyire nem illik váratlanul beállítani - főleg nem egyszemélyes háztartásba, főleg nem egyszerre több embernek, főleg nem úgy, hogy kajálni is akarjon a vendég, mert akkor ott hirtelen többszörösére ugrik a szükséges ennivalók mennyisége, azt meg honnan lehetne elővarázsolni?

De nehéz ez tényleg, akkor is, ha elkezdesz főzni, mert akkor meg még több minden fog elkallódni a hűtőben/spejzban, lejárni, aztán kidobódni, mert sokkal több cuccot kell koordinálni, ha hozzávalók formájában fordul elő a háztartásban, mint ha készételként egy konkrét dobozban vagy valamiben.

2019. febr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!