Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen színű legyen a konyha,...

Milyen színű legyen a konyha, a nappali, és a hálószoba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most jutottunk oda a felújítással, hogy színt kéne választani a fent említett helyiségeknek.

Az biztos, hogy világos színt szeretnénk mindehova. Színskálát nézegettük már, de nem nyerte el a tetszésünket egyik sem...

Ti mit ajánlanátok?

Köszönöm a válaszokat.



2019. jún. 4. 06:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a konyha az legyen fehér. A tisztaságot jelképezi. A többi ízlés dolga ugye, csak annyit jegyeznék meg, hogy nem szentírás ám, hogy minden falnak ugyanolyan színűnek kell lennie!
2019. jún. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én egy színre festettem az előszoba-konyha-közlekedő részt, mert kicsi a lakás, és nem akartam tovább szeletelni a színekkel.

Ilyen színe van:

[link]

Konyhaszekrénytől is függ, az enyém fehér, mint a képen, fehér fallal szép kis műtő-feelinget csinálhattam volna a lakásba, inkább nem akartam...

Ugyanilyen színe van a kis helyiségeknek, és a két lakószobának pedig szintén egységes, világosbarna (hivatalosan Poli-Fabre nyílfű árnyalat):

[link]

2019. jún. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy nem lesz minden fal egyszínű, nekem az mindennap nagyon egyhangú lenne...
2019. jún. 4. 07:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát, szerinted milyen színt lehet nektek ajánlgatni, ha a színskálából nem találtatok egy megfelelőt sem? :-)

Külön színskálák vannak a különböző gyártóknál, végignézegettétek már mindet? RAL színskála? Kikevernek nektek bármit festékszaküzletben.

2019. jún. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Olyan boltba menjetek, ahol bármilyen színt kikevernek olyan fehér alapba, amilyenbe szeretnétek. Ha ott sem találtok nektek tetsző színt, akkor nagy a baj. :D

Mi kinéztünk egy azt hiszem talán Dulux színt, ami tetszett, aztán harmad áron kikevertettünk valami nagyon hasonló árnyalatot. Homok szín, nagyon halvány, de mégsem fehérek a falak. Nekünk amerikai konyhás nappalink van, ami az előszobával is egy légtér. Mivel sokféle bútor van és viszonylag kevés a hasznos falfelület, nem akartuk túl csicsázni. Inkább tettünk körbe díszlécet, amiben a nappali rész fölött led csík megy.

Utólag annyit bánok, hogy a nappali falat nem burkoltuk le modern fa falburkolóval. Egy fehér nappali bútor mögött tök jól mutatott volna. Ezt viszont csak a felújítás és költözés után pár hónappal láttam. Most is meg lehetne csinálni, de már nem illene hozzá a bútorunk, újat meg nem akarunk venni.

Szóval érdemes azon agyalni, hogy milyen bútorotok van, melyik falat akarjátok kiemelni, mi tetszik nektek. Pasztel színek, vagy inkább erőteljesebbek. Hideg, vagy meleg, stb. Mi pl. a meleg színeket szeretjük és a leggyakoribb tartózkodási helyeken én barátságosabbnak találom a világos színeket. Ha pedig a fényekkel játszotok, akkor úgy is olyan hangulatot teremtetek magatoknak, amilyet akartok.

2019. jún. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, úgy értettem, hogy egy helyiségen belül sem muszáj minden falnak egyszínűnek lennie!
2019. jún. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a konyha világos zöld, a nappali is, mivel egyben van a kettő, a hálószoba pedig ilyen sötétebb málna színű. 2 év után sem untuk meg. Konyhában nekem még tetszik a citromsárga, a bézs, de nem az az idegesítő citromsárga. Hálóba valamilyen mélyebb színt választanék.
2019. jún. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!