Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Érdemes panel erkélyre napelle...

Érdemes panel erkélyre napellenzőt szereltetni?

Figyelt kérdés
Akinek van tapasztalata, tudna írni? Megfelelően árnyékolja az erkélyt?
2019. jún. 22. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Az a lakás fekvésétől és az emelet számától is (ahol laksz) függ.
2019. jún. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk van, sokat jelent a szoba belső hőfokán ha le van engedve, és nem a falat/ablakot süti a nap. Viszont nincs olyan sötét, mintha redőny lenne lehúzva.
2019. jún. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen típust szeretnél?

Soknál figyelni kell arra, hogy pl. napközben jól jönne, ha le lenne húzva, de ha jön egy vihar és belekap, könnyen tépi. Mi is ezért vacillálunk egyelőre. Nálunk a lakásoknál mindenki inkább egy-egy pici napernyőt forgat az erkélyen, azért nem akkora kár, ha esetleg baleset éri.

2019. jún. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Be kell tekerni, van időjárás előrejelzès is. Nekem rengeteg nagy szelet, esőt bírt ki kihúzva. Inkább az anyag UV állósága fontos, mert 2 èv alatt szètfoszlödhat. (Elèg erős vastag az anyag.)

Nekem règi fajta van, ez nem kifele megy csak, hanem lefele is fordul. Álákapni nem igen tud a szèl.

2019. jún. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdemes, igen. Én ugyan "home-made" módszerrel oldottam meg, turiban találtam olcsón két darabos dekorfüggönyt vastag, fehéres vászonból. Aljára és oldalra varrtam több helyen kikötő madzagot.

Az erkély "plafonjára" kifeszítettem egy erős ruhaszárító kötelet, és az anyagot függönykarikákkal és csiptetőkkel felraktam rá.

Ha vihar jött, csak elhúztam kétoldalra a függönyt és több helyen kikötöttem.

Mivel 3. emeleti, full déli fekvésű volt a lakás, így ez az egyszerű megoldás is számított az ablakokon lévő redőnnyel együtt.

Ez mondjuk ilyen egyszerűen csak az olyan erkélyeknél megoldható, amik rácsosak, hogy legyen mihez kötözni.

Egyéb esetben fúrással oldható meg.

2019. jún. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja, az kimaradt, hogy tériszonyosoknak nem ajánlott...

Én 3. emeleten laktam és így sem mertem lefelé nézni a felszerelésnél, de 10.-en meg sem próbáltam volna.:)

2019. jún. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megfelelően árnyékol, mondjuk úgy tényleg nem, mint egy redőny. A 2 együtt viszont nagyon hatásos, sajnos önmagában egyik sem. Nálam amikor csak napellenző volt, hiába védte a szobát a közvetlen napsugárzástól, sajnos az erkélyajtóhoz állva lehetett érezni, hogy tódul be a meleg (sajnos télen ugyanígy a hideg is), igaz ez egy régi ajtó, műanyagnál lehet kevésbé lehet érezni. Úgyhogy lett redőny is, na így tényleg szuper, sötét is van, hűvös is, télen melegebb, tudok aludni normálisan.
2019. jún. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kimaradt, hogy 8. emeleti nyugati fekvés.
2019. jún. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!