Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek 20 év múlva...

Szerintetek 20 év múlva gázzal lesz olcsóbb fűteni, vagy villannyal?

Figyelt kérdés

És azt sem tudom, meddig áll még majd rendelkezésre gáz, kifogyhat-e 20 év múlva, vagy, ha csökken a mennyisége, nem fogja -e az felvinni az árát?

Villany meg szerintem mindig lesz, hisz most is épül (majd?) egy paksi cucc


2019. júl. 24. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
20 év múlva milyen politikai hatalom lesz? Ennyire lehet megmondani, hogy mi lesz a gáz meg a villany árával 20 év múlva.
2019. júl. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Villannyal jelenleg csak akkor éri meg fűteni, ha új házat építesz és bele van már tervezve a hőszivattyú mint fűtés rendszer.

Inverteres klíma is csak a levegőt fűti, nincs hőtartó tömege mint pl egy radiátornak vagy padlófűtésnek.

Klímásat én abszolút nem ajánlom csak kisegítő lehetőségnek (mondom ezt úgy hogy nekem is van inverteres klímám)

Hőszivattyúnál ha utólag akarod átalakítani a rendszered elektromos fűtésre, akkor mérlegelni kell hogy hány év mire megtérül, elég húzós az ára. Plusz ha nincs 3 fázisod akkor még azt is meg kell oldani a H tarifás mérőóráról nem is beszélve.

Összességében olyan 2,5 millió körül van.

Egy teljesen átlagos családi házat jelenleg gázzal olcsóbb kifűteni. Az hogy 20 év múlva mi lesz nem tudni. Állítólag földgáz még legalább 100 évig biztosítva lesz, aztán hogy ebből is mi az igazság nem tudni.

Valószínűleg ahogy haladunk az időben és egyre kopnak ki a fosszilis energia hordozók úgy lesz olcsóbb az elektromos áram. Viszont nagy változás 20 év múlva sem várható (szerintem).

2019. júl. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudni , a gáz csak csővön jön nem kell előállítani . De modern alter dolgokba se bízz mert sosem térül meg ,milliók mire kiépülhek . Meg a hatásfokaik kérdésesek .
2019. júl. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet megjósolni. Tippelni lehet. Talán az elektromos energiát igénylő módszerek lesznek elterjedve.

Az elmúlt 50 évben koksz után az olaj, azt a villany majd a gáz követte. Kétezres években a fa után megint a gáz következett.

Szóval megjósólni a következő 10évet sem lehet.

2019. júl. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigieket. És, mit gondoltok az infrapaneles fűtésről olyan helyen, ahol nincsenek radiátorok kiépítve, és csak 1-2 fő lakja a házat, és nem szükséges az egész ház fűtése, hanem csak max. 2 helyiségé. Én azt gondolom, nekem az is elég lehet, ha a panel a hőt oda sugározza, ahol sok időt töltök: ágy, asztal. Engem nem nagyon zavarna, ha a lakásban nincs még 18 fok sem, de, ahol én az időm nagy részét töltöm, ott legyen jó a hőérzet.Vagyis, kicsit viccesen: nem baj, ha nincs meleg..ha én egyébként úgy érzem, hogy meleg van..(komfortérzetem van)
2019. júl. 24. 12:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sosem lesz komfort érzeted, ha a szobádban meleg van, de a nappalidban 12 fok.
2019. júl. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
lEHET, HOGY ÚGYVAN, AHOGY MONDOD, csak nem tudom, hogy miért gondolod így. Eddig is csak azt a helyiséget fűtöttem, ahol tartózkodom. Elvált (ffi 60) vagyok, egyedül élek, eddig is csak azt a helyiséget (kisszoba) fűtöttem, ahol tartózkodtam. Nem mindig itt teleltem, sokszor aktuális élettársnál. De, a legutóbbi télen itt voltam, s amikor jött az új bnőm, befűtöttem egy másik szobába is (román kályhával). Elvoltunk (volt itt 3 napot is egyhuzamban - hétvégén). Persze, attól is függ, ki mennyire kényes. Több telet is eltöltöttem itt én úgy, hogy csak a kisszobát fűtöttem (sparhelttel. De, a legutóbbi télen csal hősugárzót és olajradiátort használtam a kisszobában, és nem szoktam fázni. A ház többi helyiségei fűtetlenek voltak. A fürdőszoba is. Zárt zuhanykabinom van, igazából csak az a néhány másodperc volt "izgalmas" amikor/amig tusolás után beroncsoltam a fűtött szobába.
2019. júl. 24. 22:20
 8/10 anonim válasza:

Figyelembe kell venni a technikai fejlődést.


Szóval villannyal lesz olcsóbb. Mert napelem lesz minden házon. És a napelemek is picit olcsóbbak lesznek de addig inflálódik is a forint.


A Fizetést tényleg nem lehet megjósolni mert rengeteg tényezőtől függ, de ha az elmúlt 20 évre hagyatkozunk akkor kb 2x annyi lett a reálkereset.


1999: 62 ezer forint

2019: 240 ezer forint


Lehet akár hogy 20 év múlva 4x akkora lesz a reálkereset

De valószinűbb hogy 2x.


Ami olyan 680-700 ezer forintos átlagkeresetet jelent.


És abból kiadni egy kb 800 ezer forintos napelem rendszert, nem olyan nagyon nehéz.


És az áram ára kb ugyan annyi lesz 20 év mulva mint most, de a gáz akár 5-6x drágább lesz.


Mert ugye fogyóban van, a villanyenergia nincs.

2019. aug. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én is így gondolkodtam.....hogy áramot mindig és mindenképpen fognak csinálni, mert az alap - akárhogyan is, agáz már nem annyira alapenergiaforrás...
2019. aug. 3. 15:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Gázzal
2022. nov. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!