Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kifolyik a pénz a kezünkből....

Kifolyik a pénz a kezünkből. Hogyan osszuk be?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk, 1 éve költöztünk össze, de nem tudjuk beosztani a pénzt. A kettőnk fizetése összesen kb. 400 ezer forint, ebből a lakhatás a rezsivel együtt 95-100 ezer forint. Tehát marad 300 ezer forintunk, nincs hitel sem egyéb fizetnivaló, de nem tudunk semmit félretenni, hónap végére egy forintunk sem marad. A probléma (gondolom én) az, hogy nem főzünk. Egyszerűen lemegyek a boltba venni egy két dolgot, máris 2ezet,elmegyünk enni, 4ezer.De volt, hogy kipróbáltam a főzést is. Nem volt olcsóbb, legalábbis nem tűnt annak. Ugyanúgy elfolyt a pénz kis dolgokra. Hogyan érdemes előre eltervezni, beosztani a pénzt? Van valami jó módszer erre? Tippeket szeretnék kérni.

Másrészt szeretnénk saját házat, faluban szeretnénk, errefelé 8-10 millióért szép kertes 2 szobás házak vannak. Hogyan spóroljunk erre? Minden tanácsot szívesen fogadok.

21/L


2019. szept. 7. 16:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%

Nekem 41ezer Ft a havi nyugdíjam és egyedül élek.


Mi is volt a kérdés???

2019. szept. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%

Tök egyszerű...Nyissatok egy közös számlát(mindkét névre),amihez sem bankkártya,sem pedig internetes elérés sincs.A fizetésetek számlára érkezésének következő napjára állítsatok be állandó utalási megbízást erre a számlára.Tehát ezt a pénzt "nem is fogjátok látni"nem lesz kézzelfogható a bankkártyátokon,ha meg kell valami hirtelen felindulásból,lusta leszel elsétálni a bankba....min.100e-t havi szinten félre kéne tudnotok rakni,és így is nagyon jól élnétek havonta.Mi 500e-t keresünk havonta ketten,és van egy 11 éves lányunk.

Lakás és kocsi hitel 65e

Rezsi mindennel(telefonok is)65e

Kaja változó(van-e benne tisztítószer stb) de kb 80e

Kocsi fenntartás(üzemanyag,bizt.)15-20e/hó

Ez így 230e.

És még rájön a gyerek edzése+az enyém,+a gyerek angol nyelviskolája és az egyéb kiadás(ruházkodás,szórakozás stb.)de így is kb 100e-t félre tudunk rakni havonta.

Rágd át magad rajta,hogy pontosan hova költitek a pénzt,mert ez így nagyon sok amit "elvertek".Elég,ha csak 1-2 hetet nézel...pl. ruhára nagyon sokat el lehet költeni,ha ragaszkodtok mindenben a márkás cuccokhoz pl.nem mindegy hogy egy farmer 4e v. 10e és itt most nem arról van szó,hogy kínaiba vásárolj.Mondjuk én turiba vásárolok és tök jó ruhák vannak.Cipőben is lehet kapni 10e márkásat és 25e-is.Ne aggódj,fiatalon sok mindenki így kezdi,pláne,ha nincs előtte szülői minta v. nem avatták be a napi dolgokba.

2019. szept. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elkezdem felírni, hogy mit vásároltam így kiderül, mi az, ami elviszi a pénzt.Nem dohányzunk, autónk sincs, ruhára átlagosan havi 20ezret költünk. Havi 1 mozi, néha elmegyünk fagyizni, meginni valamit, de bulizni sem járunk, emiatt sem értem. Van valami olyan dolog, ami sok pénzt visz el, de egyelőre sajnos hiába számoltam, nem jöttem rá. De írni fogom, köszönöm a tanácsokat.
2019. szept. 8. 14:07
 14/18 anonim ***** válasza:
Azért majd írd meg,hogy mire jutottál :-) Szerintem a napi dolgokon csúsztok el sok mindenben...pl.szeletelt szalámit/felvágottat vesztek ami sokkal drágább,mint ha rúdba veszed v. pl.mit isztok napi szinten...napi 1 kétliteres Cola...hol esztek napközben?
2019. szept. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
83%

#14

A szeletelt felvágott csak akkor drágább, ha légmentes csomagolásban ki van adagolva. Ha a pultban veszi kimérve, akkor ugyanaz az egységára, mint a rudasnak.

Én nem vagyok híve rúdban venni, mert vastagabb szeleteket vágunk mint a gépi szeletelt, tehát gyorsabban fogy. Vagy nem fogy gyorsan és megromlik, vagy simán megunjuk folyton azt az egyfélét enni. Két embernek gazdaságosabb azt a 20-30 dkg-t mindig frissen megvenni.

2019. szept. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
67%
Persze,a csomagoltra gondoltam,nem a pultban szeleteltre...
2019. szept. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
57%

"A kettőnk fizetése összesen kb. 400 ezer forint, ebből...de nem tudunk semmit félretenni, hónap végére egy forintunk sem marad."


Bocs, de havi 400ezerért, tengerparti szállodát is tudok.

2019. szept. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
67%

A napi bevásárlás a bibi. Azt ember nem tudja megállni, hogy vegyen egy kis ezt, egy kis azt és csak költ és költ. Szerintem nagyon egyszerű a képlet, mi is így csináljuk már a kezdetektől. Az ember képes egy adott összegből megélni, de megfigyelhető, hogy amint többet kezd keresni, egy idő után idomul ehhez a bevételhez az életszínvonala is, vagyis többet költ. Mi ezt megakadályozandó kértük, hogy a rendes folyószámláinkhoz csatoljanak megtakarítási számlákat. Mindketten elutalunk rá hó elején x forintot, ami nélkül tudjuk, hogy tudnunk kell gazdálkodni. Mi nagyjából havi 400-450 ezer forintból tudunk megélni kényelmesen, a hitelünkkel, takarékainkkal, egyéb kötelezettségeinkkel és a napi megélhetéssel, kis lazítással stb. Az összes többi megy a megtakarítási számlára, amit elfelejtünk, hogy létezik. Ami a számlánkon marad, az költhető, több nincs. A megtakarításhoz csak akkor nyúlunk, ha valami olyan költség jön, ami nem a napi megélhetés része. (Nyaralás, esküvő, előtörlesztés, elromlott hűtő, stb.)

Így szépen gyűlik a megtakarításunk és azon sem stresszelünk, hogy hogyan sakkozzunk a pénzünkkel, mire megy el. Már megszoktuk, hogy ennyi van és kitudunk jönni ebből, simán.

2019. szept. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!