Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Van aki otthonra óriásguriga...

Van aki otthonra óriásguriga ipari wc papírt vesz mert úgy olcsóbb?

Figyelt kérdés
2019. okt. 10. 18:02
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
83%

Ez kb. 20 m egy tekercs, 25 Ft: [link]

Ez kb. 300 m egy tekercs, 454 Ft:

[link]


Olcsóbb a kicsi.

2019. okt. 11. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
62%

Jaaj, megint itt vagy a wc papírral?


Kíváncsi lennék karjára mennyit koltesz, mert mindig ezt szamolod.

Ne egyél annyit, nem fogsz állandóan f@. mi.

Ahogy te fogalmaztál.

2019. okt. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
35%

22:40

"5: 10 millió? Az egy komplett ingatlan ára."


Felétek a falu végén...

2019. okt. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
71%
Amilyen fátyolvékony az "ipari", min. 4x-re kell összehajtani, hogy ne a kezeddel fejezd be. (bocs). Szóval, inkább a drágább minőségi bolti.
2019. okt. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
39%

Ezt akartam mondani. Egyrétegű átlátszó vacak. Háromszor, de inkább négyszer félbehajtva nyolc vagy tizenhat rétegben talán nem szakad át. Viszont egy minőségi többrétegű háztartási papírból messze nem kell ennyi - tehát ez utóbbi olcsóbb.


Aki a fürdőszoba áráról vitatkozik: igen, 5-10 millió egy jobb fürdőszoba. Egy menőbb tükrös mosdószekrény fűtött tükörajtóval, állítható világítás színhőmérséklettel (kompatibilis fényforrás esetén a helyiség világítását is hozzá állítja) kb. egy milla. Egy jobb zománcozott acéllemez kád, pláne egy szabadon álló kivitel fél-egy milla, egy padlószintbe süllyesztett acél zuhanytálca a padlóburkolathoz passzoló színben százezrek, és akkor a többi apróságot nem soroltam, falba süllyesztett, csempézhető ajtajú WC-kefe és WC-papír tartó, minőségi csaptelepek, minőségi csempe.

Már túl vagyunk az 5 millión,

Ez nem a "veszek egy Ravak kádat meg egy mofém csaptelepet, oszt jóvan" kategória.

2019. okt. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
60%
Kérdezőnek: ha ennyire spórolsz, szerezz be a csempéhez illő színű csipeszeket, amiket fel tudsz fúrni a falra. Nem ekll egyből eldobni a papírt, fel lehet csiptetni, a másik oldala legközelebb még jó lesz...
2019. okt. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
29%
13: Budapesti vagyok, belvárosi.
2019. okt. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
71%
14: Nekem a drágább, minőségi boltit 6-8-rét kell hajtanom (pisiléshez, nem kakiláshoz), a vékonyat 14-rét kb. Szóval ugyanaz a mozdulat. De érdekes megfontolás egy mozdulat megspórolása miatt 5-10-szer annyi pénzt kiadni...
2019. okt. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
37%
14: Különben az egyrétegű közértes kistekercses, amit belinkeltem, az elég vastag, nem olyan hártyavékony, mint az iparit gondolod.
2019. okt. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Az óriástekercsesből is van nagyon bóvli meg minőségi is. Nyilván pl egy bevásárlóközpontban a legolcsóbb és legszarabb lesz, de egy VIP irodaházba már lehet nem olyan rossz az.

Pl a legjobban bevált wc papír az ez:

16 tekercs, 3 rétegű és 19,3 m hosszú egy tekercs. Vagyis a pénzedért ( 1899Ft) 308,8 méter papírt kapsz.


[link]


Aztán ittvan az ipari kivitelben is a 3 rétegű, itt 1 db tekercs kerül 883 Ft-ba de az 120 méteres.

Tehát a fenti prémium árú otthoni árán kapsz 240 métert ipariban.

Így tényleg nem éri meg.


De aki otthonra is a bóvlibbat, pl a kétrétegűt, ezt veszi:

8 db tekercs 290 Ft ( elég olcsó, nem is kapni ilyen olcsón felénk papírt) az 15 m tekercsenként tehát 120 méter papírt kap 290 Ft-ért.

Ez meg az ipari kétrétegű, 6 tekercs, 7058 Ft, de 2280 métert kapsz a pénzedért.

De 7058 Ft-ból 24 csomag 8 tekercsest kapsz ami 3240 méterre jön ki.

Tehát igazatok van, tényleg nem olcsóbb.. De az ipari minősége egy kicsit jobb mint a legolcsóbb háztartásinak.


Ott rontottam el hogy a zewa 3 rétegű háztartásihoz kb féláron van az ipari 2 rétegű. De a minőséget ezekszerint meg kell fizetni itt is meg ott is.

2019. okt. 11. 23:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!