Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerettem volna egy látványos...

Szerettem volna egy látványos kandallóü kályhát, de lebneszélnek róla sokan, mert szerintük koszol, és a falakat átfesthetem utána, minden évben, amit NEM szeretnék. Ez igaz? Vagy lehet úgy is üzemeltetni hogy nem koszol?

Figyelt kérdés
2018. nov. 27. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akik cserépkályhával fűtenek? Azok se festenek minden évben. csináld meg.
2018. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nekem egy drága, eléggé látványos mobil kandalló lenne. szép nagy panorámás üveggel :) esetleg mögé a falra tegyek valami speckó burkolatot? Vagy ilyesmi?
2018. nov. 27. 20:10
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ízlés dolga, de olyan fatároló féleséget építenék alá, mögé vagy mellé
2018. nov. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A "kokszol" szó nem igazán illik ide.A fa tűzelésü kályhák inkább füstölnek ,kormolnak .De ezt sem feltétlen muszáj nekik,ha betartunk pár tüzelési módot.

Amit számodra ajánlanék,tüzelőnek száraz akácot használj .

Ennek a fának alig van füstje ,alig kormol.

A fát nem kell vékonyra hasogatni,így szép lassan ég,és ritkán is kell rárakni .

Van aki a cserépkályhát imádja .

2018. nov. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem azok annyira nem tetszenek, mert nincs nagy rálátás a tűztérre. Amúgy szerelt külső kémény lesz, tehát nem a belső falban fog futni, hanem csak bejön a cső.
2018. nov. 27. 21:07
 6/12 anonim ***** válasza:
A mi cserépkályhánkon 35x40cm-es üvegajtó van. Szerintem elég méretes a rálátás a tűzre. :) Egyébként egy kandalló sem kormolhatja be a falat, ha az normális minőségű és rendeltetésszerűen van használva. Ha ez nálad adott, akkor hajrá, a tűz látványánál nincs lélekmelengetőbb :)
2018. nov. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az akácnak annyi előnye van, hogy vizesen is jól ég, amúgy a cser, tölgy, bükk, gyertyán jobb tüzelő nála.
2018. nov. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mindentudó99 ***** válasza:
Ha száraz a fa szinte mindegy milyen fajta akkor nem füstöl. Kivéve a fűzfa
2018. nov. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem kandalló van, pont a láng látványa végett. Hamu egy kicsi óhatalanul hullhat ki. Jó kandalló, jó kémény, megtanulod hogyan kell kezelni, nem jön ki füst.
2018. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy itt több mindent értenek "kandalló" alatt.

Az sem mindegy, hogy nyitott vagy zárt, és fontos a huzat/huzatszabályozás is.

Azt is tudnod kell, hogy az egyik legmacerásabb és leggazdaságtalanabb fűtések közé tartozik. Szerelt kéménnyel meg főleg kimegy a meleg nagyobbik része.


Belinkelhetnél egy képet a kinézett kandallóról.

2018. nov. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!