Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hűtő fűtő klíma gyengén fűt...

Hűtő fűtő klíma gyengén fűt pedig "csak" mínusz 3 fok van. Más is csalódott benne?

Figyelt kérdés
Van egy hűtő fűtő klímánk -25 fokig fűt elvileg .A nappalinkat szeretnénk vele fűteni ami 25 nm .A klíma teljesítménye 3,5 kw de 18-19 foknál nem tud melegebbet csinálni -3 fok kinti idő mellett ha folyamatosan megy akkor sem.A ház jól hőszigetelt .Van akinek ennél melegebbre fűt a klíma?Mi lesz ha még hidegebb lesz?
2020. jan. 17. 18:08
1 2
 1/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Egyszer kétszer használtam fűtésre próbaképpen de simán felfűti a helységet jó melegre.
2020. jan. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 mindentudó99 ***** válasza:
Egyik ismerős most rakatott hármat a házába. Az istenert se fűti fel meg akar fagyni. De ez azert van szerintem mert hat kellene nem 3 klíma akkora házba. A konyhába egy. Két szobából egyikbe meg a nappaliba ami hatalmas. A ház is magas belülről.
2020. jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nálunk normál belmagasság 2,5 van és nem nagy helyiség Elméletileg 3,5 kw elég kellene legyen.Kissé csalódott vagyok
2020. jan. 17. 18:19
 4/11 anonim ***** válasza:
Ott valami gond lesz a klímával. 30 m2 simán ki kéne fűtenie. (vagy esetleg mégse annyira jól szigetelt a ház.)
2020. jan. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4-es válaszadó! De jól szigetelt sőt túl jól is, a párával is küzdünk
2020. jan. 17. 18:52
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

"4-es válaszadó! De jól szigetelt sőt túl jól is, a párával is küzdünk"


Értem.Ezek szerint a kitűnő hőszigetelésű házak tocsognak,locsognak a párától.

2020. jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Van amelyik csak a beépített fűtőszál bekapcsolásával képes fűteni.

Kb. úgy működik ilyenkor mint egy elektromos hőlégfúvó v. hajszárító, és annyi is fogyaszt.

Nézzed meg a villanyórán, hogy hány KW-ot fogyaszt egy nap alatt.

2020. jan. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne itt kérdezd,hanem kérdezz meg egy klímaszerelőt!

Ott valami "nem rendes"!

Nekünk,egy 2,5 éves olcsó,állítólag primitív Airfel inverteres 3,5-s klímánk van,és a 23m2(62m3-s) szobát bőven túlfűti,ha kell.

2020. jan. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenképp szólok szerelőnek azaz már szóltam is de egylőre annyit mondott vegyük följebb,meg hogy biztosan rossz a hőmérőnk De hiába veszem 24 fokra akkor is csak azt érem el hogy folyamatosan megy de egy bizonyos foknál ami 18-19 fok nem lesz melegebb .Mindenképp erélyesebb leszek a szerelővel de eddig azt hittem ez normális
2020. jan. 18. 08:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt nagyon jól teszed, hogy kihívod a szerelőt, nem tudom melyik klímáról van szó, de a nálunk is 3,5kw és -25 fokig képes fűteni, de kinn úgy sem lesz olyan hideg soha. 40m2 métert fűtünk vele éjjel nappal és mindezt simán, akár -10 fokban is. Teszi a dolgát rendesen, már évek óta szinte meg sem érezni a villanyszámlán.


Lehet, hogy kevés a gáztöltet, vagy nem lett megfelelően megcsinálva a vákuumolás, vagy egyéb hiba. Minél előbb kellene az a szerelő...

2020. jan. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!