Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Elektromos fűtés főfűtésnek?

Elektromos fűtés főfűtésnek?

Figyelt kérdés
Ideiglenes megoldás, de szeretnénk minél gazdaságosabban működtetni, tudna ebben valaki segíteni? 2 nagyszobában gázkonvektor van, a kisszobában és minden más helységben elektromos fűtés lesz (2000-es és 1000-es panelek). Hogyan kell úgy használni, hogy a lehetőségekhez képest "minimalizáljuk" a villanyszámlát? Minden más is elektromos lesz (tűzhely, bojler stb.), később vagy napelemet szeretnénk és maradnának a panelok, vagy talán a H-s tarifás klímára váltanánk. Tapasztalatok érdekelnének ezekben a témákban. A ház 85 nm, és abszolút nem szigetelt. Van egy cserépkályha, azzal hétvégente tudunk csökkenteni az áramfogyasztáson, amellett hogy hangulatosabb is.

2020. jan. 18. 08:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A későbbi tetőtér beépítésnél felszeded a kőzetgyapotot és beteszed a szarufák közé, illetve elé.
2020. jan. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
32%
Építsétek meg magatoknak a Paks IV-et.
2020. jan. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 db elektromos fűtőpanel van a házban (2000 W és 2500 W), emellett csak egy kicsi hősugárzó a fürdőben, ami napi 10 percet megy kb., amíg zuhanyzunk.

Én nagyon fázós vagyok, de otthon én is elvagyok egy szál pólóban, hihetetlenül kellemes, komfortos meleget csinálnak.

A házunk 36 nm, a belmagasság 2,40. A födémszigetelést megcsináltuk újra jó alaposan, a falakon régi üveggyapot szigetelés van csak.

MINDEN elektromos árammal működik a házban, nincs bekötve gáz, tehát bojler, főzőlap, minden elektromos.

Most a legutóbbi villanyszámlánk 40.000 forint volt úgy, hogy ebben benne volt a 2 hét amit otthon voltunk az ünnepekkor, tehát egész nap feltekert fűtés, jó sokat sütöttünk-főztünk. Úgy, hogy nincs más rezsink, szerintem abszolút nem vészes.

(Bocsi a terjengős válasz miatt, de a részletek nélkül semmit nem ér a számla összege.)

Nagyobb házba viszont nem tudom, milyen lehet ez a fűtőpaneles megoldás, lehet hogy inkább klímában gondolkoznék akkor már, az azért gazdaságosabb.

2020. febr. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#13 vagyok

Ja igen, két dolgot kifelejtettem:

- mindenképpen figyelj oda, hogy a hálózat bírjon ennyi elektromos kütyüt! Lehet, hogy kell amperbővítés hozzá.

- bónusz előny: a paneleket megrendeltük, kiszállították, aznap este már ontották is a meleget, extragyors beüzemelni, pár csavar az egész, ez nagyon tetszett. :)

2020. febr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már üzembe helyeztük a paneleket, nagyon jók! :D Megnéztük hol tartunk eddig fogyasztásban, eddig elég jó, és csak jobb lesz a hasznos tanácsaitoknak hála. Köszönet mindenkinek! :)
2020. febr. 8. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!