Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Meg lehet tudni, melyik napon...

Meg lehet tudni, melyik napon volt pontosan áramfogyasztás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tesómmal egyetemisták vagyunk, a járvány miatt hazamentünk. Az ő alberletükben kikapcsolták hétfőn tartozás miatt az áramot, ezt most vették észre. Állítólag a lakótása egyáltalán nem volt fent a lakásban, ő nem fogyaszott.


Mindegy, rendezni fogják még ma.


Viszont van rá valami mód,hogy akár a tulaj, akár a bérlők, bárki megtudhassa szolgáltatótól vagy máshogy, pontosan melyik napokon történt fogyasztás?



2020. máj. 8. 14:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem a fogyasztás miatt kapcsolták ki, hanem a nem fizetés miatt.

Egyetem....

2020. máj. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Mielőtt még a gúnyos, szándékosan félreinterpretáló kommentjét folytatná az első hozzászóló, arra kérem, jelölje megy hol írtam, hogy nem a ki nem egyenlített számla miatt kapcsolták ki.


De még jobb lenne, ha a kérdésre válaszolni.

2020. máj. 8. 15:02
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Másért nem kapcsolják ki.
2020. máj. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

A szolgáltató nem tudja hogy mikor fogyasztasz.

Arra van a mérőóra.

2020. máj. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Hát, ez a negyedév legfurább beszélgetése, először azt olvasom, hogy:

" kikapcsolták hétfőn tartozás miatt az áramot", majd erre a látszólag teljesen felesleges felvilágosítást, hogy:

"Nem a fogyasztás miatt kapcsolták ki, hanem a nem fizetés miatt.", reakcióként viszont a teljesen érthetetlen visszakérdezést. miszerint:

" hol írtam, hogy nem a ki nem egyenlített számla miatt kapcsolták ki", mert ebből meg arra lehet következtetni, hogy a kérdező a "hanem a nem fizetés miatt" okfejtést mégsem úgy érti, hogy az egyenlő a számla nem kiegyenlítésével. :D Vagy valóban az egyetem belekavar. :D


Ami a kérdést illeti, elektronikus mérő akár lehet erre is programozva, de ha nem az, akkor reménytelen.

2020. máj. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Kérdés, hogy mikor mentetek haza (mindnyájan!) a járvány miatt?

Mert kikapcsolni csak 90 nap nemfizetés után kapcsolják le az áramot és a járvány miatt legkorábban márc.18-án hagytátok el a lakást.

Március elején a februári fogyasztású számla jön, ha azt nem fizettétek, akkor amiatt kapcsolták le.

Viszont ti akkor még mindnyájan ott voltatok, felesleges a napokra rákerestetni, mert semmivel nem lesztek előrébb.

Biztos, hogy valami komoly peres ügyben (mondjuk gyilkosság bizonyításánál) van mód napra kerestetni, de esetetekben nincs értelme és gondolom ingyen sem lenne.

2020. máj. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Március 13-án mentek haza.


Ezek szerint, ha ezután, mondjuk áprilisban volt ott valaki, akkor nem ezért kapcsolták ki?


Én kolis vagyok, ezért nem vagyok jártas ilyen dolgokban.

2020. máj. 8. 15:40
 8/13 A kérdező kommentje:
Még elfelejtettem mondani, hogy azt hiszem, diktáláson módszert alkalmaznak. Ez befolyásolja, hogy melyik havi nem lehetett rendezve,vagy ez hogy működik?
2020. máj. 8. 15:42
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

#7

"Ezek szerint, ha ezután, mondjuk áprilisban volt ott valaki, akkor nem ezért kapcsolták ki?"


Nem bizony!

A februári fogyasztású (de márciusban megjelenő és fizetendő) számla nemfizetése miatt kapcsolták le, ha mostanában történt a lekapcsolás. Ha már márciusban, akkor még korábbi a nem fizetett számla.

A számlán megjelenő fizetési határidő után 90 nap múlva, de hallottam, hogy vannak társaságok, amik már 60 nappal utána is lekapcsolnak.

De addig megy még 2 felszólítólevél és egy kikapcsolási értesítő.

Ha volt valaki áprilisban a lakásban, az majd csak a májusi számlában jelentkezik.

2020. máj. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#8

A diktálásost is utólag tudják számlázni, az elhasznált fogyasztás után, tehát a következő hónapban esedékes a fizetés.

Az áprilisi fogyasztást május első napjaiban kell diktálni és a számla május végén fog megjelenni.

2020. máj. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!