Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Melyik napszakban a legolcsóbb...

Melyik napszakban a legolcsóbb az áram?

Figyelt kérdés

Vagy mindig ugyanannyiba kerül?

Azt hallottam valahol, hogy éjszaka és hajnalban olcsóbb, mert kevesebben használjak, és akkor érdemes mosni, füvet nyírni stb...

Ez igaz?


2020. júl. 16. 04:29
A kérdező szavazást indított:
Éjjel olcsóbb
Éjjel ugyanannyiba kerül
Éjjel drágább
Hülye vagy
26 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanannyi napszaktól függetlenül.

Létezik:

Normál - mindig ugyan annyi

Vezérelt - mindig ugyanannyi, olcsóbb mint a normál, de nem mindig elérhető (ez az "éjszakai")

H, tarifa - olcsóbb mint a normál, de csak klíma, hőszivattyú játszik.

(egyszerűsítve ennyi)

2020. júl. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 mindentudó99 ***** válasza:
90%
Éjjel egy és kettő között olcsóbb jóval. Én mimdíg ilyenkor nyírok füvet. El telt vagy 3 év így mire rájöttem hogy benzines a fűnyíróm.
2020. júl. 16. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

2!

De legalább a világításon spóroltál!

2020. júl. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Az ejszakai áram az valoban olcsóbb, de az egesz nap csak par órára van teljesen random
2020. júl. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
A rendes nappali áram nem olcsóbb. Létezik éjszakai áram, de az külön áramkör, külön óra méri és nem is köthetsz rá csak úgy bármit. Csak fix bekötésű fűtő berendezéseket, pl bojler, villanyradiátor. Ahogy a neve is sugallja, ez csak éjszaka van, cserébe olcsóbb.
2020. júl. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
nem csak éjszaka van éjszakai áram. Nekünk a jacuzzi és a légkondi van rákötve, napközben is van pár óránként
2020. júl. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%

Hát persze!

A "jacuzzid"csak addig lesz rákötve, amíg észre nem veszi a szolgáltatód.

Akkor jön egy félmillás bünti meg némi áramszünet...

2020. júl. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
Biztos, hogy nem, mert teljesen hivatalosan van kiépítve minden, az órától kezdve minden. A jacuzzi nem éjjel nappal megy, hanem bizonyos időszakban bekapcsolja keringetest, a fűtést, stb. gondolom neked nincs, így nem tudod. Így ha ezek az éjszakai árammal egyidőben mennek, jóval olcsóbb
2020. júl. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
Nekünk mindig olcsóbb, mert erőműves dolgozóknak 40% kedvezmény van rá, szóval nekünk mindegy.
2020. júl. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem még megbízhatóbb értesülésem van róla, mint neked, tisztelt kérdező. Ugyanis nem csak hallottam, hanem írásban láttam. Itt, vagy két arasznyival a válaszom fölött... Azt nem írtad le, hogy EGY mérőórával hogyan lehet megkülönböztetni az éjszakai, hajnali, vagy egyéb időszaki fogyasztást? Ez olyan, mintha arról érdeklődnél, hogy az autód tankjában levő üzemanyag olcsóbb-e, ha éjjel, vagy hajnalban mész vele?
2020. júl. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!