Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Érdemes ma már felfűteni a...

Érdemes ma már felfűteni a házat? Vagy ti kb mikor szoktatok befűteni?

Figyelt kérdés
2020. szept. 26. 15:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Újépítésű házunk van 15 cm szigeteléssel és 3 rétegű ablakokkal, így nálunk jelenleg is 23-24 fok van bent, elég jól tartja eddig a meleget, reggelre sem hűlt még 23 fok alá a hőmérséklet, pedig éjszakánként már hideg van.


Ha süt a nap, a nagy ablakokon keresztül simán melegít 1-2 fokot.


Szóval nem, egyelőre nem kapcsoljuk be a fűtést, majd akkor fogjuk, ha tartósan 21 fok alá megy a hőmérséklet nappalra is.


De ez az első èvünk itt, nem tudom, az mikor lesz.


Hány fok van nálatok?

2020. szept. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Hát én még kb. novemberig meztelenül leszek otthon, társasház.
2020. szept. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
20%
És több lakásunk van, 22, 26, 27 fok van bennük.
2020. szept. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Ha fázol akkor estére kicsit fűts be, nekem most lettek a nyílászárók cserélve meg radiátor lett betéve minden szobába. Érezhető a különbség a rêgi és új ablakok közt.
2020. szept. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
24 fok van jelenleg a házban. Majd ha 20 fok alá csökken akkor bekapcsolom a fűtést.
2020. szept. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Mi este meg reggel beindítottuk a fütést, este kellemesebb, ha nincs hideg a lakásban, reggel meg szintén jobb melegben mosakodni, reggelizni.
2020. szept. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Akkor fűtők, ha hideg van. Ma még nem fűtöttünk, de az időjárás előrejelzés alapján csak idő kérdése, hogy bekapcsoljam. Nem vagyok skót, nem fogok szeptemberben pulcsiban ülni itthon, ha télen sem szoktam, csak mert hagyományosan nézve "még nincs fűtés szezon".

Normál esetben 21 °C-on van a termosztát, először akkor szoktam bekapcsolni, ha tartósan ez alatt van, vagy 20 °C alá csökken.

2020. szept. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
November végén szoktunk begyújtani, tégla társasház utcafronti ablakokkal. Nem vagyunk fázósak.
2020. szept. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Még nincs olyan hideg. Csak valamikor Novemberben kapcsolom be a konvektort hogy tartos fűtés legyen. Addig ha esetleg fáznék, alkalmilag megy a hősugárzó.
2020. szept. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nálunk télen 22.5 fokon szokott lenni a termosztát, ha tartósan ennél kevesebbet mutat, akkor fűtünk. Ma elgondolkodtam rajta, mert 21 fok körül vagyunk, de ennek most a nyitott ablak az oka - nem akarok kitolni a macskákkal, amíg nem muszáj. :D (Tavasztól őszig éjjel-nappal nyitott ablakkal élünk, mert imádnak a háló mögött ülni és bámészkodni.)
2020. szept. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!