Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nem lehet 19.5 foknál melegebb...

Nem lehet 19.5 foknál melegebb a lakásban. Ez normális?

Figyelt kérdés

Lakótársam miatt, aki szerint teljesen tökéletes a 19.5 fok, ő nem fázik. Azt mondja, minek fizessen egy csomó pénzt fölöslegesen, amikor ő így is teljesen jól megvan. Szerintetek ez normális, hogy ilyen alacsonyan tartja a hőmérsékletet? Fűtést persze még nem szabadott bekapcsolni, mert nem esett 19.5 fok alá a benti hőmérséklet, úgyhogy egy jó ideig ez lesz.

Nálatok hány fok van?



2020. szept. 28. 16:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Apám egyszer kiszámolta, hogy mennyibe kerül +1 fok télen. Durva különbség volt. Egyébként ha nem is 19,5, de 21, max 22 fok elég nekem. Van, aki 25-26 fokban érzi jól magát, de ismerek olyat is, akinél 29 fok van télen is. Kellemes hozzá megérkezni télen, vetkőzök egyből pólóra, de még úgy is folyik rólam a víz. Úgyhogy nem is szeretek oda járni.
2020. szept. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
29 fok azért az nagyon durva. Nekem is kb 22 fok lenne az ideális.
2020. szept. 28. 16:25
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Hát, nálunk most olyan 22 körül, szerintem télen is ennyi van, amikor megy a fűtés (központi, nem lehet szabályozni). Gyerekkoromban nagyon sokat spórolt anyukám (egyedül nevelt minket), és nem nagyon vehettük fel a radiátort sem magasabb hőfokra, akkor volt 19 fok, de szétfagytam. Amúgy is nagyon fázós vagyok.


Én megpróbálnék beszélni a lakótársammal, hogy neked a 19,5 fok kevés, és ketten laktok itt, kompromisszumot kell kötnötök. Ha majd egyedül lakik, annyi fok lesz nála, ahányat ő szeretne és nálad is. Pl. ha 20,5 fokba belemenne, nem hiszem, hogy lerohadna a gatyája meg a pénztárcája, de a te hőérzeted sokat javul.


Ami segít, az a meleg köntös, meg meleg mamusz, meg pár ezet Ft-ért lehet venni ilyen elektromos hősugárzót/ventilátort, lehet, hogy neked megérné, akár a szobádba, akár a fürdőszobába befűteni kicsit fürdés előtt.

2020. szept. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Én 20 fok alatt megfagynék, olyankor jéghideg kezem-lábam. Otthon 22 fokra van állítva a termosztát, így 21,5 - 22,5 fok között szabályoz a rendszer. 21 fok alatt én már fázom, vagy legalábbis nincs meg a komfortérzetem. Szerencsére mondjuk nekem nem kell egyezkednem senkivel, a magam ura vagyok. Valóban lehet spórolni egyébként ha 20 fok alatt tartod a lakást, de nekem nem éri meg, a gyógyszer drágább.
2020. szept. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem egyezzetek meg egy arany középútban. Mondd neki, hogy te meg nem akarsz dideregni, és akkor a normális 23 fok helyett tartsatok 21-et. Elvégre lakótársak vagytok, az pedig valahol az alkalmazkodásról is szól.
2020. szept. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi.

#4 a hősugárzó jó ötlet.:) az lesz, ha nem sikerül megegyeznünk.

2020. szept. 28. 17:03
 7/13 A kérdező kommentje:
Mármint #3 a hősugárzós
2020. szept. 28. 17:04
 8/13 A kérdező kommentje:
Na ez kész. Felhoztam neki a témát, mire elkezdi, hogy a 19.5 fok is már kompromisszum, mert ő legszívesebben 18.5re állítaná. Tiszta bolond. Egyébként jó fej, meg minden, csak ebben tér el ennyire a véleményünk. Ebből hősugárzó lesz, úgy érzem.
2020. szept. 28. 17:20
 9/13 anonim ***** válasza:
Csak nehogy kifizettesse veled a több áramot, amit a hősugárzó használ, mert azon is spórol :D
2020. szept. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát én is inkább hideg párti vagyok. 18,5 már azért elég húzós nekem is. :)
2020. szept. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!