Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Lehetséges, hogy 60 ezer...

Lehetséges, hogy 60 ezer forint a közös költség egy hónapban?

Figyelt kérdés
Anyukám ma mondta, hogy ha nem tanulok tovább, be kell majd szállnom a közös költségbe, ami havi 60 ezer forint. Ami meglepett, mert kb 70nm2-es a lakás, de megmutatta a számlát is, amin jött. Ez hogy lehetséges? A fűtés fel tudja vinni ennyire?

2020. nov. 4. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Nincs neki véletlenül közös költség tartozása ami most jött ki? Mi 67 négyzetméterre fizetünk 9 ezret.
2020. nov. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Ez most milyen közös költség?

Normál esetben ez a társasházaknál van és szedi a közös képviselet.

Vagy most a lakásotok rezsijéről van szó; a fűtés utalás miatt, inkább ez utóbbi.

2020. nov. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Több opció is lehet. Normál társasházban nem szokott ennyi lenni. Kivéve, ha például felújítást szavaztak meg, amit befizetnek. Ez lehetséges, esetleg Budán egy medencés, edzőtermes házban laktok, mert ott 80 ezer is simán van. Gondolom utóbbiról tudnál és nem lepne meg. Szerintem kérdezz rá vagy a közös képviselőnél érdeklődj.
2020. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem úgy értette, hogy be kell szállnod, hogy közösen kell állni a költségeket/rezsit.

Nem hiszem, hogy kizárólag a közös költséget értette alatta, de a víz, villany, távfűtés/gáz, telefon-internet-TV, biztosítás,stb. ez bizony kitesz egy hónapban 60E forintot.

2020. nov. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Látod minden szempontból jobb ha tanulsz. Gondolom csak el akar rémszteni vagy szembesít azzal mi a valóság. Ha nem zanulsz akkor melozni kell és beszállni a költségekbe. Ez igy természetes
2020. nov. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

Van olyan.

A fűtés benne van? 50-es évekbeli házközponti fűtés?

Nem veszek ilyen házban lakást, mert horror, másutt harmad- ötödannyiból is fenn lehet tartani egy lakást.

2020. nov. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom itt úgy érti, hogy a lakáson, családon belüli közös költségek: rezsi, bevásárlás, akármi.
2020. nov. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
szerintem is ez a komplett rezsi! gáz, villany, víz, karbantartás, közös ktsg. stb.
2020. nov. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Bocsánat, tényleg rosszul mondtam. A közös költség 36 000 forint, a többi villany, gáz, telefon stb. szokott 25 körül alakulni, és így összesen 60ezer.


Szóval a kérdés inkább az, nem sok ez a 36ezer forint közös költség?

2020. nov. 4. 19:39
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez bizony elég sok.

Van külön vizórátok? Mert azt nem írtad, s ha nincs, akkor az nagyon megemeli.

Esetleg nem tervez a társasház felújítást, pl. liftcsere?

Mert mi most ebben vagyunk, és 5 évig emiatt másfélszeres közös ktg-et

fizetünk.

Vagy nem lehetett esetleg közösktg. hátralékotok? És mondjuk most fizeti ki anya egyben vagy részletekben.

Én ilyenekre tudok gondolni.

2020. nov. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!