Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit költötök átlagosan...

Mennyit költötök átlagosan egy hónapban a kutyátokra?

Figyelt kérdés

Tehát étel, felszerelések, játékok, stb... Egy projektmunkámhoz kellene, egy háztartás költségvetését kell részletesen megterveznünk, ahol egy kutya is a család tagja. Nekünk nincs kutyánk, ezért gondoltam, hogy itt kérdezem meg. Illetve, az éves oltásokért ti mennyit fizettek? :)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. okt. 7. 18:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%
Ez nagyon változó, de nálunk pl a száraztápja kb 6-8 ezer egy hónapra, néha kap nedvest is, az kb 3000, féreghajtás-kullancs, bolhairtás 2000, szokott még kapni szárított húst jutalomfalatnak, az 1500 egy hónapra, kakizacskó kb 1000 forint per hónap, az éves oltás pedig azt hiszem most 4500. Kisvárosban élünk kistestű kutyával, de pl teljesen más adatok jönnek ki annál aki mondjuk a fővárosban él egy hatalmas kutyával. Meg az is nagyot változtat a költségeken hogy ki mivel etet. Van aki drága prémium tápot vesz, és van aki párszáz forintos szupermarketes márkát.
2020. okt. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
90%
Kimaradt, felszerelések, játékok megvannak, arra nem kell költenem.
2020. okt. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
79%

Hú, nagyon eltérő válaszokat fogsz kapni, mert ezt rengeteg minden befolyásolja, a kutya mérete, egyéni igényei meg a gazdi pénztárcája.


25 kg-os felnőtt kutya:

Barfot eszik ez 25.000ft/hó kb. de nehéz megmondani, mert nagyon függ attól, hogy tudok-e akciósan húst vásárolni vagy hogy éppen milyen húsokat eszik (csirkeallergiás, szóval a legolcsóbb amúgy is ki van lőve).

De kiszámoltam, amikor jó minőségű tápot kapott (platinum) akkor 18.000ft/hó volt, amit ételre költöttem.

Rágcsák: 2-4.000ft/hó ez is sok mindentől függ.

Étrend kiegészítők: kb. 4.000/hó

Élősködők elleni védelem: 4.000/hó (nexguard spectra)

Kutyakozmetikus: 10.000/ 3-4 hónap, tehát ha leosztom kb. 3.000/hó


A felszerelés és a játék nálunk már nem egy havi kiadás, van fekhelye, boxja, nyakörvei, pórázai, hámja, ezeket évek óta használjuk. Talán játékot vásárolunk gyakrabban, de ez is hónapra lebontva kb. 1-2.000ft, mivel szerencsére azért ezeknek is hosszabb az élettartama.


Éves oltások:

5.000 a veszettség elleni

7.000 a kombinált oltás

2020. okt. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
75%

40 ezer.


Ebben minden benne van. Táp, konzerv, spot on, kutyakozmetikus, kutyagumis zacskó, kutyaiskola, bérlet, táplálék kiegészítő, de egyébként ebből teszek félre neki játékra, féreghajtóra, felszerelésekre, miegyébre.

Óriás schnauzer.

2020. okt. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
77%
Kb. 15E, cca 25 kg-s menhelyi korcs. Igazi konyhamalac, mindent megeszik. Imádjuk :)
2020. okt. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
75%

Kb. 40 ezret költök én is. Ebben benne van a prémium táp, jutalomfalat, Nexgard Spectra, kutyaiskola, táplálékkiegészítők, játékok (bár azt nem kap minden hónapban).

Japán akitám van.

2020. okt. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%
Két közepes termetű kutyám van, rájuk költök kb 40-50 ezret egy hónapban. Attól függ milyen tápot próbálunk épp, oltási hónap van vagy hogy szétszedték e a játékaikat.
2020. okt. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
47%
60.000
2020. okt. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
81%

Kistestű és egy közepes testű kutyám van.


Kajára 20 -25 ezer ft havonta a két kutya.


kistestű Foresto nyakörvet hord amit 7 havonta cserélek ez ilyen 7-9 ezer ft körül van, mikor hogy tudom akciósan venni. Havonta neki 700ft a Milbemax (szívférgesség ellen van)


Közepesem Nexgard spectrát kap,ez tabi. 4700 ft körül van havonta.


Jutifalat változó inkább beszoktam vásárolni többet akkor mondjuk 10-15 ezret is simán kiadok és akkor egy darabig nem veszek :D Lebontva kb havonta 2-5 ezer ft amit max jutira,rágcsákra költök. De volt mikor nem igazán kaptak semmit. Vagy elfogyott és nem mentem a fressibe,mert nem volt időm.


Játékokat nem igazán veszek havi szinten, 3-4 havonta 1-1 új játék.

Vagy ha elhasználódik labda,frizbi akkor nyilván pótolom.


Most kaptak új nyakörveket és pórázokat. De max 1-1,5 évente szoktam új pórázt vagy nyakörvet venni.


Oltás nálunk kombi plusz veszettség 10 ezer ft körül van :) tehát 20 körül a két kutya.

2020. okt. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
81%

7,6kg-os a kutya, 4kg-os táppal elvan egy hónapban. Az 8.500ft + 3 tasak kutyakakis zacsi 500kb.

Ha túlnő a karma vagy eü nyírásra van szüksége akkor az +6000ft.Féreghajtó és szívféreg tabi 1000ft kb 2 havonta szintén.

Őő.. Asszem ennyi. Ha csak nem kell épp pótolnom vagy cserélnem valamilyen felszerelést.


Ha vannak benne eü dolgok akkor 2 havonta 20.000-25. 000 körül, ha nincs 10-15.000.

2020. okt. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!