Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villanyszámlánál az általány...

Villanyszámlánál az általány fizetés esetén éves elszámolás?

Figyelt kérdés
Budapesten most lett egy saját lakásom és még szeptemberben kötöttem az ELMŰ-nél egy szerződést villany áram általány elszámolásra. Mivel nem tartózkodom nagyrészt az ingatlanban jelenleg (egyetemista vagyok) kértem hogy egy másik megadott helyre küldjék a számlát sárgacsekkben (Igen így utólag jobb lett volna az e-számla). A szerződést még szeptemberben kötöttem és azóta nem érkezett számla. Olyan létezi hogy egy évben egy összegbem küldik ki?

2020. nov. 26. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:
23%

Regisztrálj online, és meglátod mi a gond.

Vagy telefonon esetleg felhívod őket...

2020. nov. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
92%
Igen. Mindig az előző éves fogyasztást oszták 12 felé, aztán a ciklus végén egybe kell fizetni a különbséget. Ha eddig közel 0 volt a fogyasztásod, ez alapján ment az éves átlag számítása. Aztán leolvasták és egyösszegben számlázták a teljes éves fogyasztást. Mostantól az előző éves fogyasztást osztják 12 részre, azt fogod fizetni havonta és a ciklus végén kell fizetni a különbséget.
2020. nov. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!