Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi lehet a radiátor baja??

Mi lehet a radiátor baja??

Figyelt kérdés

Egy hónapja költöztem egy sarki tégla lakásba. A lakásban egy xhénia márkájú, 13 tagos radiátor melegíti a szobát. A házközponti fűtéshez a cirko a nyáron lett cserélve. A gondom az, hogy a radiátoron csupán az első 5 tag melegít forrón, a többi szinte hideg. Így még most 20 fokon teng a hőmérséklet, de később ez nem lesz elég... A szerelő kijött, légtelenített, kimosta a radiátort. A helyzet megmaradt, de közölte, hogy ennek így kell működnie amúgy!

Sose volt még ilyen radiátorom, de fix, hogy nem azert van rajta ennyi tag, h a fele hideg maradjon...

Esetleg valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a helyzet?

Előre is köszönöm.



2020. nov. 27. 20:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a radiátornak szerintem szerelési hibája van.

A vége felé lejt,holott picit emelkedni kellene.A levegő felfelé törekszik,de végére van kényszerítve.Légtelenitésnél sem mozdul el.

Ide az a megoldás sem jó,hogy a többin zárok,majd az áramlás kimozditja levegőt.A megtoldáskor el lett szintezve.

Ha majd a vége is melegedni fog,akkor fog ez teljes egészében fűteni.

Tegyél rá 1 vízmértéket,ki fog derülni.Itt másra nem lehet gondolni.

2020. nov. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Hogy van bekötve a cső? Sztem 13 tagos elég nagy már, azt keresztbe szokták bekötni. Fent be, másik oldalon alul kimenő.
2020. nov. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
49%
En sotet vagyok a radiatorokhoz, de nalunk is hasonlo eset volt, de ott csak akartak legteleniteni es atmosni. Aztan kiderult csak valami b.zi csavar volt felig meghuzva (vagy szelepize elzarva felig) es miutan megtekergettek hirtelen fel tudott melegedni az egesz. Annyira rosszak voltak ezek a csavar szelep akarmik, hogy az elso szerelo se jol zarta nyitotta (es sitet vagyok ehhez, de nem a radiator kitekerem fut letekerem hut csavarokajarom beszelek hanem amik a masik reszen vootak😁😁😁
2020. nov. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: nincs vízmértékem, de szemre se emelkedik a vége, ez szög egyenesen van vízszintesen.


2: ball alul megy be a cső, fent a termosztát tekerő, de ennyi. Másik oldalt nincs cső, csak ez az egy.


Akkor keresek egy másik szakit, hátha az már tud értelemben segíteni.

2020. nov. 28. 07:49
 5/20 A kérdező kommentje:
Update 1.: Lehet igazad van, jobban megnézve, mintha a vége lejtene kicsit...
2020. nov. 28. 07:59
 6/20 qkker1 ***** válasza:

"1. válaszoló: nincs vízmértékem, de szemre se emelkedik a vége, ez szög egyenesen van vízszintesen."


Poharad van? Átlátszó pohárban teszel rá vizet, és látni a lejtést!

2020. nov. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Qkker1: nos megvolt a kísérlet, az elején, ahol van a tekerő es a cso bemenet, közepén, valamint a túlsó végén. Mindháromnál egyenes volt a víz, semerre se lejtett!
2020. nov. 28. 10:12
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Levegős, ennyi
2020. nov. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Utolso: mar mindket oldalt legtelenitettek, elvileg tiszta. Egyszerűen nem értem. Ket idősebb szerelő volt kint, egyiknek sincs otlete se mi lehet, en meg ide fagyok majd... Mar azon vagyok, rakatok új radiátort, más nem jut eszembe...
2020. nov. 29. 17:09
 10/20 anonim ***** válasza:
75%
Levegős. Sajnos újra és újra ki kell ereszteni a belekerülő levegőt. Ez a rendszerben lévő légbuborékok újbóli bekerülése. Ajánlom a radiátor végébe egy automata légtelenítő beszerelését ,és akkor megszűnik ez a gond.
2020. nov. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!