Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Infrapanelokről tudna vala ki...

Infrapanelokről tudna vala ki tapasztalatot mondani? Mennyire hatékony és mennyivel fogyaszt többet mint pl egy split klíma vagy cirkó? Gázmániások kíméljenek!

Figyelt kérdés
Van gáz, van cirkó is, de nem alakítottam ki a rendszert, mert engem vazarnak a fűtőtestek a falon, meg a tudat, hogy víz van a csövekben és félek a CO2-től is. Ehelyett minden szobába raktam egy-egy méregdrága Daikin klímát. A probléma az, hogy annyira szárítja a levegőt, hogy a bőrömnek nagyon nem tesz jót. Teljesen hazavágja és kiszárítja az arcom, hámlok tőle rendesen. Gondolkodtam, hogy esetleg kipróbálnám az infra panelt, de nem tudom mennyivel lenne ez drágább, mint amit most fogyasztanak a klímáim. Azt olvaastam, más elven működik, mint a hagyományos panelek ( volt szerencsém Nobohoz, rakás szar, ugyan olyan, mint a olcsó praktikeres, csak ez nem 10 ezer hanem 70), mert elvileg az infra sugarakkal az objektumokat fűti fel, nem a levegőt. Ebből nem tudom mi az igaz és mi a marketing. Valaki írna kicsit róla? Köszi.
2020. nov. 28. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Az infra olyan mint a napsugárzás. Az is a tárgyakat fűti, a tárgyak pedig a levegőt. Pontosabban amibe az infrasugár beleütközik. Ez miatt állítólag komfortos, és jó a szervezetnek. Létezik falra, mennyezetre rakható stb. Állítólag folyamatosan túl közel lenni nem jó hozzá, mert valakinél fejfájást okoz. Tetőtéri fede falaknál, lehet ilyen, ha ágy fölött van. A normál mennyezeten jó.

A klímádnak van egy cop értéke, hogy 1kw villanyból mennyi kw hőenergiát csinál. Ez 3-4 körüli szám. Tehát pl: 1kw villanyból tud 3kw hőenergiát. A villamos egyéb fútőberendezések 1 az 1-ben csinálják. Tehát 1kw villanyból 1kw hőt (durván). Így pénzbe is kb 3 szor többet kell fizetned.

Egy fűtőpanelből mindegy mit veszel, mindegyik ugyanazt tudja a 21 ezres és a 70ezres is. Csak a dizájn, reklám, és a marketing más.

Viszont a villanyfűtés miatt hálózatbővítés kellhet

2020. nov. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Most azon gondolkodom hogy lehet hogy jobban járok, ha inkább veszek egy normális párásítót. A klímaimmal ugyanis, hűtéssel és fűtéssel illetve minden villany használata amiben benne van a bojlerem és a sütés főzés, 22 000 Ft az általány
2020. nov. 29. 12:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy hiddegpárásító nagyon jó. Nekem alkalmanként kellett a gyerekeknél; mikor szükség volt, jól bevált.

De dizájnos egy szökőkút is. De gondolkozz más természetes dologba is és vegyél páramérőt.

2020. nov. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szia, neked milyen márka vált be?
2020. nov. 29. 13:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Hyundai HUM 770 párásító

[link]

Nagy víztartály, ionizáció, jó beállítási lehetőség(elért páratartalomnál kikapcsol, csak ezt használtuk),3fokozat asszem. Sima vízzel is jó, ilyenkor a kerámia részt kicsi ecettel át kell ecsetelni a vízkő miatt.

2020. nov. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hatalmas köszönet! Mekkora helységet tudsz vele párásítani? Én láttam ilyen 100 000 forintér is de az már tudott wifit is. Nem tudom igazából megéri e. Minden helységbe tennék egyet és járatnám
2020. nov. 29. 16:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem durván 20m2 szobába ment. De talán vannak adatok a párásítható m2-ről
2020. nov. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a klima nem száritja a belső teret fütés üzemmodba. Gyakorlatilag egy radiátor ventilátorral.


[link]


Én biztos meleg párásitott választanék higéniai okok miatt.

2020. dec. 12. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!