Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A cserépkályhámnál rossz a...

A cserépkályhámnál rossz a füstjárat kialakítása???

Figyelt kérdés

Sziasztok


A cserépkályhám 3x5 csempe alapú és 7 csempe magas, és a rövidebbik oldalán van az ajtó. Ehhez milyen lenne a megfelelő füstjárat kialakítás?


Mert amit csinált a "szakember" az biztos nem a legjobb.

Két fal közé lett berakva, és abban a síkban is van megfelezve belül.

Azon az oldalon ahol fűtöm, egy járat van, talán szlalomozva megy felfelé a füst.

A gond a túloldalt van, mert ott négy járat is van. Tehát fentről le megy a füst, majd fel, majd le, és végül megint fel, és kimegy a kéménybe.

Nos a hosszú út miatt ott már annyira kihűl a füst hogy az a fele mindig éppen csak langyos, bármennyire is befűtök benne. Pedig a szakember azt mondta hogy mindkét fele egyformán meleg lesz. Ezért kénytelen leszek újra rakatni, mert nem tudom ezt a két szobát sem kifűteni vele.



Láttam olyan rajzot ahol a füst szlalomozva egyenesen megy felfelé, az logikusabbnak tűnik nekem...


Vélemény, tapasztalat, esetleg valami oldal ahol vannak tervrajzok?


Előre is köszönöm!



2020. dec. 2. 20:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem ez 1 4 húzamu kályha . A tűztér ajtó elöl vagy oldalt van,teljesen mindegy.Az sem számit hogy 2 fal közé van rakva .

Esetedben szembe állok az ajtóval,azaz a tűztérrel.A kályha hosszabbik része balra van. A tűztér bal felső sarkában kell lenni kb 10x10 es füst kivezetőnek.Itt a fűst lefelé indul.Ez az 1 es huzam.

Majd jobbra fordul,és alul kb 10x10 lyukon át megy a 2 huzamba .

Itt felfelé jön a fűst.A füst felfelé jön,és fent lefordul a 3. huzamba. A 3.ból alul átmegy a 4 be,jön felfelé,és ki a kéménybe.

Ha megfelelő a kémény,a húzatnak is jónak kell lenni.

A következő képpen tudod leellenőrizni. Felső ajtó zárva. Hamus ajtó nyitva.Takard le 1 irólappal,vagy szalvétával.A húzatnak oda kell kapni a paírt,és meg is kell tartani.


A cserépkályhához száraz fa kell. Én az akácot tartom a legjobbnak.

Nagy hőt ad,kevésbé füstöl,alig van hamuja .Nem szabad nagyon megrakni,3-4 óra kell a felfűtéséhez.Ez elég nagy tömeg.

Amikor raksz a tűzre,a hamu ajtót zárd be,igy a keletkezett füstöt

felül elszívja már a kémény .

Remélem tudtam segiteni.Ha kérdésed lenne ,azt priviben tedd meg,mert én már nem térek vissza kérdéshez.

2020. dec. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!