Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért van mindenki rossz...

Miért van mindenki rossz véleménnyel a PB palackos infrasugárzóról (szieszta kályha) ?

Figyelt kérdés

Én 1 éve fűtök ilyennel szobában fa tüzelésű kályha mellett, sokszor jól jön mikor mondjuk 12 órázok vagy nincs kedvem/nincs lehetőségem begyújtani. Sokan mondják, hogy szén monoxidot termel, veszélyes, stb,. ennek ellenére nagyon sok helyen látom, hogy forgalmazzák.


Mi a baja sokaknak ezzel, sztem sokkal kényelmesebb mint a fatüzelés.


2020. okt. 25. 16:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Elhasználja az oxigént a szobában főleg ha zárva minden nyílászáró.
2020. okt. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindennek van megfelelő leírása.

Félre érted. Nem szénmonoxidot termel( persze keletkezhet, főleg ha kevés az oxigén már).

Csupán a leírásában szerepel, ha elolvasod, a biztonságos üzemeltetése. Miszerint zárt térben tilos használni, mert felzabálja az oxigént. És kapható, mert betartva az előírásokat jól használható.

2020. okt. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Az életeddel játszol kérdező. Remélem egyedül élsz.
2020. okt. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

...és mindezekhez még, elég drága mulatság!

1 db 11 kg-s palack egy hétre elegendő, spórolósan.

2020. okt. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Havi szintre lebontva kb ugyanannyiba vagy mint a fával, cserèbe százszor kènyelmesebb...
2020. okt. 25. 19:49
 6/17 A kérdező kommentje:
2020. okt. 25. 19:51
 7/17 A kérdező kommentje:
Ennèl sztem mèg mindig jobb...
2020. okt. 25. 19:51
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a rendes kályha be van gyújtva, és van rendes huzat a kéményben (jól szelenek az ablakok is) akkor nem gáz.

De ha nincs megfelelő huzat, akkor nagyon megemelkedik a SZÉNDIOXID szint. És ha sokáig használod, akkor szénmonoxid is keletkezhet (de addigra te már nem leszel magadnál)

2020. okt. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem szénmonoxidot, hanem széndioxidot termel működés közben. Mivel nincs kéménye, mint egy normális kályhának, ezt a széndioxidot a szoba levegőjébe termeli bele.

Ha hallottál már olyan balesetről, hogy borospincébe lemenve ottmaradt a csávó - na az is széndioxid volt, csak azt nem a Szieszta kályha termelte, hanem az erjedő must.

Szóval fogyasztja az oxigént és termeli a széndioxidot. A széndioxid méreg, adott töménység (koncentráció) fölött. Főleg alvás közben nem fűtenék ilyennel!!!. Este még épen egészségesen fekszek le, és a végén reggel holtan kelek föl ...

2020. okt. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Èn tavaly tèl óta fűtök ezzel, volt mikor hónapokig fával be se gyújtottam, kellemes 22 fok elèrhető vele, 2 normál szobát fűtök vele, az eddigi fűtő berendezèsek közül amivel tapasztalatom volt, mindel több gond volt mint ezzel... Ès mint írtam sokáig 12 óráztam (nappal, èjszaka), nagyon jól jött egy hűvös reggelen vagy hideg estèn, mikor se erőm, se időm nem volt fával betüzelni...
2020. okt. 26. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!