Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Brikketnél előfordul, hogy...

Brikketnél előfordul, hogy ragasztott? Hogyan szűrhető ki?

Figyelt kérdés

Felvetődött, hogy egyszer kipróbáljuk a brikettet fűtésre. Hogyan lehet megkülönböztetni egymástól a szimplán préseltet a ragasztottól?


Előfordul egyáltalán olyan, hogy ragasztják, esetleg csalásból? (Pl a forgácsokat, amelyik abból van.)


Nem merném a kályhába tenni a ragasztottat, árthat, előbb, vagy utóbb.



2020. dec. 18. 20:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
Szinte biztos, hogy mindegyiknél használnak hozzáadott ragasztót.
2020. dec. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Elvileg mindegyiknél használnak vízet, és ennek segítségével egyfajta természetes ragasztó képződik.
2020. dec. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem gondolom ,hogy valamilyen ragasztót is használnának.

Szinte porrá lehet morzsolni.Elégése után a kályha belseje ,szürke marad.

2020. dec. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Értem, kérdező, de hogyan lehet kiszűrni, ha esetleg csalásból ilyet árusítana egy cég? Kérjek mintát, törjek el egy darabkát belőle, hogy elmorzsoljam? Komolyan kérdem. Mert lehet, hogy jó ötletet adtál.
2020. dec. 18. 20:38
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából 20 éve használunk fa és szénbrikettet.

Nem érten, hogy az esetleges ragasztó minek, vagy kinek árt/ana?

A kályhának, a kéménynek vagy neked?

Szerintem neked nem árthat, mert az nagyobb gáz lenne, ha a kályhából áramolhatna valami mérgező anyag, mert akkor első lépésben szén-monoxid mérgezés lenne borítékolható.

A kályhának, samottnak, kéménynek nem árt, bármi is legyen benne, ezt tanúsíthatom.

2020. dec. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem vagy brutál gazdag, akkor nem fogsz tudni olyan mennyiséget használni, hogy ártson, akár ragasztott, akár nem. De egyébként sem gyárthatnak semmiben mérgező cuccot. No meg valóban a kályhából sem jöhet vissza.
2020. dec. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Értem. Különösen az utolsó előttit kérdezem: a 20 év alatt semmi különösebb mértékben nem kormozta a kéményeteket, fűtőberendezéseteket a rendszeres briketthasználat?


Egyébként van összehasonlítási alapotok a normál fatüzeléssel? (Normál alatt a szokványos hasított és legalább egy éve szárított tüzifát értem.) Attól kevésbé kormoz a brikett?

2020. dec. 18. 20:56
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#7

5-ös vagyok


Nálunk vegyesen megy fabrikett, akácfa és német brikett, a kandallókályha is német, egy 170 cm magasságú öntöttvas, samott téglával bélelve.

A fabrikettek indítunk, mert hamarabb lángra kap mint a fahasábok, amikor már tutin ég, majdnem izzik, akkor a (száraz)akác és csak éjszakára a német brikett, hogy reggelig kitartson a kályha melege.

Nem tudom mi számít normál kormozásnak, de soha nem kifogásolta a kéményseprő a kémény állapotát. Legolyózza évente és a kaminlyukban van kb. egy 10 literes vödör negyede.

A kályhákon vannak különböző kis csapok, gyakorlatilag azokkal kell beállítani az optimális égést és ha ez jól van kezelve, nagymértékben meghatározza a korom mennyiséget.

Abban igaza volt itt valakinek, hogy csak fabrikettel fűteni nagy luxus.

2020. dec. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a válaszokat. Miért luxus amúgy? Nem gazdaságos, ha kizárólag brikett ég? Régebben nézegettem a brikett árakat, nem tűnt drágának ahhoz képest, hogy sokan állítják, kétszer fél brikett önmagában elég reggeltől estig a kandallójukba. Vagy ez tévedés?
2020. dec. 18. 21:16
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tévedés Kérdező, hanem orbitális hazugság!

Gondolkodj egy picit!

Mi a legextrább fabrikettet vesszük a RUF-ot, annak 1199 Ft/csomag (10 kg) az ára. Van benne 12 db.De van 8-800 Ft-ért is.

Ha 12 db-ból megoldható lenne 12 napra és napi 12 órára a fűtés, akkor mindenki minden jelenleg használt fűtőberendezését kidobná és átállna erre, mert akkor a havi fűtése (éjszakai is) meg lenne oldva egy hétre 1200Ft-ból, azaz, havi 4800,-ból.

Ez nonszensz.

De ne higgy nekem, invesztálj be egy 10 kg-s csomagra és győződj meg róla, hogy nálad hogy fogy!

2020. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!