Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Brikketnél előfordul, hogy...

Brikketnél előfordul, hogy ragasztott? Hogyan szűrhető ki?

Figyelt kérdés

Felvetődött, hogy egyszer kipróbáljuk a brikettet fűtésre. Hogyan lehet megkülönböztetni egymástól a szimplán préseltet a ragasztottól?


Előfordul egyáltalán olyan, hogy ragasztják, esetleg csalásból? (Pl a forgácsokat, amelyik abból van.)


Nem merném a kályhába tenni a ragasztottat, árthat, előbb, vagy utóbb.



2020. dec. 18. 20:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

*javítok:

8-900 Ft-ért is.

2020. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nekem is gyanús volt, hát igen, a gyakorikérdéseken sokszor hajmeresztő mellébeszéléseket is olvasni. Igazából arra voltam kíváncsi az utóbbi kommenteben, hogy végül is ha kizárólag brikettet használnék, az vajon miért nem gazdaságos? Épp ezért nem akarom addig kipróbálni, amíg mások beszámolóját kevéssé ismerem csupán.


Írtál arról, hogy nonszensz a napi másfél brikett, de 24 órát mennyi pénzből lehet kifűteni, csak brikettel? (Vagy hány kg brikettből?)

2020. dec. 18. 21:39
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

#12

Nehéz az utóbbi kérdésedre válaszolni, mert:

Mi általában 5-6 órakor gyújtunk be a kályhába, ami melegíti a nappalit, a fürdőt és az étkezőt. Addigra érünk haza és a szobákban konvektorok mennek 3-ason.

Az sem mindegy, hogy neked hány m3 a befűtendő terület és milyen teljesítményű a kályhád?

De még így is, hogy fával, éjszakára szénnel fűtünk, 1 csomag fabrikett 3 nap alatt elfogy úgy, hogy 4 db-ot használunk naponta.

Nálunk ez a 4 db (2x2 egész) nagyjából 3 órára elég és utána jönnek az akáctuskók.

Pedig nem vagyunk fázósok, 22 fok körül van a lakásban, igaz, nagy teret, nagyjából 40 m2-t fűt be, 3 m-es belmagasságnál.

2020. dec. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Így már értem, viszont, akkor mi előnye van, hogy normál tüzifán kívül brikettet is használtok? Nem olcsóbb tüzifával? Nem kötözködésképp kérdezem, csak szeretném érteni a tapasztalatod, mi és miért éri meg neked.


Tehát a tüzifa+brikett kombó miért gazdaságosabb, mint ha csak tüzifa volna? A brikett hamarabb felfűti a helyiségeket? Vagy mi miatt?

2020. dec. 18. 22:17
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

#14

Teljesen jogos a kérdésed!

Gyakorlatilag mondhatjuk "lustaságnak" is. A kandallóba akáctuskókat teszünk be, nincs aprózva. Ahhoz, hogy viszonylag gyorsan begyulladjon, egy tuskót 8-10 részre kellene aprítani, amire már nincs energia a munka és a többi dolog mellett.

Alágyújtóssal, egy kis hulladék fakéreggel a fabrikett pillanatok alatt begyullad, 10 perc és máris meleg van, erről gyújtjuk be aztán később az akáctuskókat. Éjfél körül meg megy a német brikett, azzal egyenletes meleg van reggelig.

De igazad van, gondolkoztam is, hogy aprítani kellene akácot, de mindig van valami ami miatt elmarad.

Jövő szezonban már szeretnénk e konvektoroktól egy korszerűbb fűtést, de a kandallót akkor is meg fogjuk tartani vész esetére, de mindennapos használatban biztos nem lesz, mert a fa is nagyon drága már. A mindkét brikettről már nem is beszélve.

2020. dec. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Semmiféle ragasztó nincs a brikettben. Nagy nyomáson (és hőmérsékleten) kiválik a lignin nevű ragadós anyag a fából és az tartja össze (amikor gyártás után kihűl a brikett megszűnik a ragadósság)


https://www.youtube.com/watch?v=pNHnc4ZyRmo


Idei fa vagy brikett?

Egyértelműen brikett. Ugyan azt a hőt fele (!) pénzből megkapod és nincs kátrány sem.


2 éves száraz hasogatott kemény fa vagy brikett?

Ebben az esetben a hasogatott olcsóbb, de a brikett negyed annyi helyet foglal. Sokkal kevesebbet kell pakolni, főleg kandallónál nem mindegy hány m3 piszkos-poros fát hordasz be a házadon át, szóval kényelmesebb, tisztább.

2020. dec. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Nőtt az összehasonlítási alapom, a tapasztalataitok által! Így már könnyebb a saját igényeimhez és lehetőségeimhez kalkuklálni, mikor melyik érné meg nekem.


Még volna kérdésem -egyelőre csak felszínesen néztem utána-, brikettrendelést eddig csak nagy tételben láttam, ami hátrányosnak tűnik.


Mi a legkisebb tétel rendelése országosan, amiről tudtok? Hány kg minimálisan?

2020. dec. 21. 18:59
 18/19 anonim ***** válasza:
Raklap az alapmennyiség, tehát 1000 kg ~70.000 Ft +fuvardíj
2020. dec. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egy TÜZÉP-re, vegyél 10 csomaggal, azt be tudod tenni a kocsi hátuljába.

Utána használatban eldöntöd, hogy neked ez egyáltalán bejön e, ha nem, akkor ennyibe került a sztori, ha igen, akkor meg tudsz rendelni a közeledben és ott megmondják, hogy mi náluk a minimum.

2020. dec. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!