Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi áramot fogyaszt egy...

Mennyi áramot fogyaszt egy egyedül álló férfi, aki ritkán főz?

Figyelt kérdés

Sok állom apukám fogyasztását. Nem ő miatta, hanem más turpisság rá gondolunk vele együtt. Egy osztatlan közös tulajdonban van . Apué a főóra és egy nem hitelesített almérő méri a szomszédot, de találtunk “ismeretlenbe” menő vezetéket is tőlünk , feléjük.

Villany bojlere az éjszakai áramról megy , ami szintén megugrott.

Villanytűzhelye van , plusz a szokásos fogyasztók, nyáron ventillátorozik 1000-el. A dátum a elolvasás idejét jelzi, amit nem tettem meg mindig.


Éjszakai áram:


Május 1 : 104kw-2444ft

Június 1: 107kw- 2515ft

Július 1 : 99kw- 2325ft

Október 1 : 83 kw-1950 Ft

November 1 :83kw- 2465ft

December 1 :121 kw-2845ft

Január 1 :128kw-3010ft


Nappali áram:


Május 1 : 104kw-3900ft

Június 1 :122 kw- 4545ft

Július 1 : 98 kw-3675ft

Agustus,szeptember : 269 kw- 10120ft

Október 1: 48 kw- 1800ft

November 1 : 205 kw- 7685ft

December 1: 157 kw- 5885 Ft

Január 1: 159 kw - 5960 Ft


Jelenleg a villanyórákhoz nem tudunk érdemben nyúlni. Hivatalosan almérőzve lesz a szomszéd, de amíg nincs meg a hagyatéki, addig nem lehet.



2021. jan. 9. 11:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Magamból kiindulva a bojler fogyadztása lehet reális, nálam is ekörül szok lenni mégakkor is ha munkahelyen fürdök hétköznap. A nappali áramfogyasztás meg eléggé egyénfüggő, nekem jóval több.
2021. jan. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Kihívod az áramszolgáltatót és megvizsgáltatod velük az áramméröt! HA valaki lopja az áramot, azt meg tudják állapítani.


De amiket írtál, azon nem számítanak túl soknak és télen mindenkinek emelkedik a fogyasztása.

2021. jan. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

én azt tettem, hogy az én lakrészem biztosítáka után beköttettem egy saját almérőt(már nem gond beszerezni)..érdekes módon kiderült a turpisság. A szomszéd almérője a szomszéd fogyasztását méri.


Amúgy nem sok egy egyedülálló pasi fogysztása...életszerűnek tűnik(magamból kiindulva)

Egy almérőt megér, és ha szakember csinálja, nem kell a mérőhőz férni.

2021. jan. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Hát gondolkozzál... 100 kW havonta, az annyi, mint naponta 16 órán át 200 wattnyi terhelést üzemeltetni. Van annyi? Az, ha hűtője is van, és sokat nyitogatja és sokat tévézik, netán világít eleget, mert sötét a lakás vagy nem szokta lekapcsolni, hát össze is jön. Ezt nem innen kell megoldani, hanem a helyszínt értékelni.


Mi lehet az, hogy hivatalos almérő? Tudtommal lakásfogyasztó nem adhatja tovább az energiát.

2021. jan. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nincs szám az almérőn , de a villanyóra szekrényben van.
2021. jan. 9. 13:11
 6/17 anonim ***** válasza:
Milyen hagyatékit írsz,ki hunyt el?
2021. jan. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Anyukám 😢🖤. A csodás áprilisi nem lehet orvoshoz menni időszakban 😡.
2021. jan. 9. 19:57
 8/17 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem! Tehát apukád így maradt egyedül. Mivel azt írtad,hogy a hagyaték miatt áll az ügy csak kérdezem: apukádnak van tulajdonjoga az ingatlanon? Mert akkor Ő intézkedhet.
2021. jan. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Neki nincs, de nekem van , de amíg anyu rajta van a tulajdoni lapon, addig nem lehet intézni semmit, mert hivatalosan nem lehet tudni ki lesz az örökös.

Az E.ON nem tudhatja, hogy én leszek, vagy a szomszéd, mert írt egy olyan végrendeletet. Ez persze csak fikció. Anyu esetében a rendes egyenes ági örökösödés lesz.

Nagyon szigorú ezek a szolgáltatók! A szomszéd aláírása is kellett ahhoz, hogy anyu nevéről át lehessen írni az órát apu nevére.

2021. jan. 9. 20:35
 10/17 anonim ***** válasza:
Tudom sajnos,de a hagyatéki eljárás elhúzódik. Fizetve legyen,a többivel a szolgáltató nem foglalkozik :(
2021. jan. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!