Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 2 hétre majdnem 1000 kwh...

2 hétre majdnem 1000 kwh áramfogyasztás! Tényleg ennyire drága klímával fűteni?

Figyelt kérdés

Gondoltam, kipróbáljuk a klímával fűtést, mert annyiszor láttam már, hogy azt mondják megéri.

Még jó, hogy néztem a villanyórát, mert itt 2 hét alatt összejött majdnem 1000 kwh!

Jó régi a ház, de gázzal kifűtve télen kb 40 ezerbe került maximum (nem általány).

Erre árammal meg kb 80 ezer lenne ugyanaz? 4.1es SCOP klímákkal?



2021. jan. 15. 19:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Lehet azért itt valami prücök. 1000 kWh 2 hét alatt az átlagosan 3 kW teljesítmény, ha ez egy CPO 4-es klíma, akkor 12 kW-ott nyomtál be folyamatosan. Kastélyban laksz?
2021. jan. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

KlímáKKal. 3 db is van a házban - nappali, háló, gyerekszoba.

Ha ez így segít a matekon.


Nagyon nem kastély :(

2021. jan. 15. 20:04
 3/21 anonim ***** válasza:
59%

Klimaval nem telen kell futeni, hanem amikor tavasszal mar kikapcsoljak a kozponti futest, de meg vannak hidegebb napok es fagyos ejszakak.


Klima nem teli fofutesnek van! Kandallo is csak kiegeszito futes.

2021. jan. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

"Ha ez így segít a matekon."

Mindegy, hogy mennyi klíma, a 12 kW fűtőteljesítményről beszéltem, ami csak nagy házban reális.

Ha ez így segít megérteni.

2021. jan. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen, így már értem. Most már csak azt kellene tudnom, hogy a 12kw sok vagy kevés :)
2021. jan. 15. 20:12
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
én úgy érzem megéri klimával fűteni. 65 négyzetméteres lakásban lakunk, 3,8 méteres a belmagasság. mondhatom, hogy a mellettünk és felettünk 1-1 lakás befektetésnek van, alattunk egy eladó üzlethelyiség van, tehát nem vagyunk körbefűtve. inverteres klimával fűtünk, 4 beltérink van. ezen a télen 17-19 ezres számláink jöttek, igaz nekünk kb. 23 forintba kerül egy kilowatt.
2021. jan. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nálad napra osztom le, 71 kWh energiáról beszélünk.

Én 105 négyzetméterre elfűtök kb 100 körül naponta enyhe télen. Persze az én rendszerem hatásfoka rosszabb nagy eséllyel, szerintem nem sok a te figyasztásod, ha nem egy szuper szigeltelt ház.

2021. jan. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
#7 Legyen már eszed, itt arról beszélünk, hogy a 71 kWh-t fogyasztja, de kinyom 284 kWh fűtésre fordított energiát...
2021. jan. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
A klímák többsége nem fő fűtésre lett tervezve, ettől eltekintve kényelmes velük a fűtés, jól bírják és keveset fogyasztanak, ha minden jó. Sőt, több klíma esetén már megéri a H tarifát igényelni, ami téli időszakban 50%-al olcsóbb, mint a normál áram. Több helyen fűtöttem klímával, itthon is azzal fűtök, ezért a #3-as állítását fenntartásokkal kezelném még úgy is, hogy egy ideje tapasztalok valamit az itthon használt klímákkal kapcsolatban, amire sem én, sem más nem tud rájönni. Röviden annyi, hogy hibátlanok a klímák, nincsenek alulméretezve, mégis alulméretezettként viselkednek, sokat fogyasztanak és alig fűtenek valamit, a nyári hűtésnél is alulteljesítenek. A korábbihoz képest annyi változás történt, hogy ki lett feste a szoba, illetve a belső falról (másik oldalról fűtött), egy külső (fűtetlen) falra került át a beltéri, azóta nincs az a klíma, ami kifűti a szobát. A vége az lesz, hogy vissza kell tenni a belső falra, ahonnan meg részben pont azért került le, mert túlméretezettként viselkedett, pillanatok alatt felfűtött/lehűtött, aztán csak ki-be kapcsolgatott. Innen tudom mekkora fogyasztásból, mennyire gyorsan és kényelmesen fűtött a klíma, a hűtéssel sem volt gond, azóta meg nem értem mi van. A teljesen új klíma is alulteljesít, pedig ha meghajtom, forró, 50 fok feletti levegőt fúj ki, mégsem melegít úgy, ahogy korábban, a hőmérők sem mozdulnak sokat felfelé, a fogyasztás pedig hosszú idő után sem esik vissza, pedig ekkora fogyasztásból izzani kellne a falaknak. Valami van a helyiséggel, valami hiba biztosan van, mert nem ezt kellne tudnia egy klímának. Nálad is hasonlóra tippelek, mert ha minden jó, tényleg olcsón lehetene fűteni a klímával, ami lényegében egy levegő-levegő hőszivattyú. Az elektromos autóknál szintén hőszivattyúval oldják meg a fűtést és nem tennék, ha nem volna működőképes és megfizethető.
2021. jan. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
8%
Ok 8-as, menj vedd át a nobeldíjat. Feltaláltad a perpetuum mobilet. Szerinted kevesebb energiából hogy lesz a 4-szerese?
2021. jan. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!