Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 2 hétre majdnem 1000 kwh...

2 hétre majdnem 1000 kwh áramfogyasztás! Tényleg ennyire drága klímával fűteni?

Figyelt kérdés

Gondoltam, kipróbáljuk a klímával fűtést, mert annyiszor láttam már, hogy azt mondják megéri.

Még jó, hogy néztem a villanyórát, mert itt 2 hét alatt összejött majdnem 1000 kwh!

Jó régi a ház, de gázzal kifűtve télen kb 40 ezerbe került maximum (nem általány).

Erre árammal meg kb 80 ezer lenne ugyanaz? 4.1es SCOP klímákkal?



2021. jan. 15. 19:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

#10 - Ha ismernéd a klímák működési elvét, nem kérdeznél ilyet. Egy szintén áramot fogyasztó hősugárzót nézve közvetlenül az áramból lesz a hő, amennyit felvesz, annyit ad le. A klíma ezzel szemben az áramból egy körfolyamatot tart fent, aminek egyik lényeges eleme a kompresszor működtetése. Nem közvetlenül az áramból lesz a hő, emiatt jobb hatásfokot lehet vele elérni, átlag 4-el lehet szorozni a felvett áramot ahhoz, hogy megkapjuk a leadott hőmennyiséget. Ez a COP érték leegyszerűsítve. Fagyban rosszabb, enyhébb időben jobb is lehet, mint 4.

Azonban találkoztam olyannal, aki elé letehettem volna egy klímát meg egy hősugárzót fogyasztásmérővel együtt, így megtapasztalhatta volna, hogy jóval kevesebb áramot fogyasztva mennyivel több hőt tud leadni egy klíma, akkor sem hitte volna el, hogy ez lehetséges.

2021. jan. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálam egyenlőre csak egy 3,5-ös klíma van, ami ad egy alap hőfokot amíg nulla fok alá nem megy kint, de hidegebb időben azért be kell gyújtanom. 90m2-es a ház(2szint), az eddigi enyhébb időben olyan 250-300kWatt volt egy havi fogyasztás.
2021. jan. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
15%

a klíma nem fűtésre van kitalálva,FŐLEG nem a mínuszokban!

Ha a kültérin le kondenzálódik a víz és ráfagy és az nem olvad le a jég ami jó nagyon hőszigetelő!!!! akkor qrva rossz hatásfokúvá válik! Csak tekeri neked a villanyórát de hőt már nem szedsz ki belőle csak minimálisat! Ez Fizika!

Szóval 0 fok alatt(sőt inkább +5C alatt) nettó baromság klímával fűteni!

2021. jan. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik leolvasztja magát, mikor érzi a jegesedést! Rövid időre, pár percre átvált hütésre, és ilyenkor a kültérit felmelegíti, hogy leolvadjon róla a jég. Az meg már méretezés, és házszigetelés kérdése, hogy erre milyen gyakran van szüksége.
2021. jan. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem a tizedes nullát is hozzáolvastad? Szerintem igen. 1000kwh az 1 megawatt óra. Az kva sok! Pláne ennyi idő alatt.
2021. jan. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
89%
Szia, Én klímákkal fűtök és szinten régi házat falun,kb.70m2. 2db fűtésre optimalizált 5,3 és 3,5kw-os gépek. Mivel van 3 gyermekem, így állandó 24 fokon tartom a házat.így a 2 klíma fogyasztása még az idei leghidegebb időben sem érte el a napi 30kwh-t. Pontosan a mai napig január 17 eddig 319kwh fogyott.Ezt az applikáció is teljesen egyértelműen visszaigazolja (energy monitor),valamint a villanyóra is.Ez H tarifával nincs 7500ft,szóval havi 15ezer forintból kényelmesen fűtjük a házat,ami korábban fával minimum havi 30ezer volt.Szóval szerintem nem drága klímával fűteni, sőt.
2021. jan. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
62%
Még jó hogy van magyarországon ilyen h-tarifa. Németeknél meg azzal szívunk, hogy az 26 cent/kWh a legalja. Aztán lehet venni felárért öko áramot, merthogy támogassuk a zöldeket. Nem tudnak mit csinálni az áramukkal amikor szeles az idő, de fizessen az ember felárat, csak hoy vállon veregethesse magát hogy milyen zöld.
2021. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

10! ez a hőszivattyú fűtési elve, a hátásfok meg készülékenként eltérő.


A klímával fűtest szezonális szinten kell nézni, te elvileg pont a leghidegebb hetekbe tesztelted. Ilyenkor minden sokat fogyaszt.


Átmeneti időszakban érdemes csak klímával fűteni. Egy modern gázkazán ~ 92-94% valós szezonális hatásfokával számolva kb a scop értéke átlagba 2.8! Tehát a klímát addig érdemes üzemeltetni amig ezen érték felett van a cop értéke, ha 2.8 alá esik akkor át kell váltani a gázra.

scop = szezonális jósági fok (kondenzációs kazánt nem befolyásolja a külső hőmérséklet)

cop = adott fix külső hőmérsékletre számolt jósági fok.

2021. jan. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
23%

14!

csak a fűtésre optimalizált klíma olvasztja le a kültériét! Viszont szinte minden 10 évnél fiatalabb klíma tud fűteni is.

2021. jan. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

19

Nem tudom az enyém hány éves, mert használtan került hozzám 4 éve, egy olyan helyről ahol csak pár alkalommal volt bekapcsolva. Ez egy sima inverteres Midea. Fütök is vele, és kinti nulla foknál már lehet hallani, hogy időnként megáll és mint ami elegedi a nyomást, lefúj egyet. Majd kis idő után elindul, de ilyenkor épphogy megy a belső ventilatora és hideget fúj, a külső egységről meg csepeg a víz. Vagyis a leolvasztás csak program kérdése.

2021. jan. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!