Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Reális ez a villanyszámla?

Reális ez a villanyszámla?

Figyelt kérdés
havi 25-30 ezer forint villanyszámlát kapok.5 en lakunk együtt .nem fűtünk árammal.ami a házban megy:1 6 éves pc(kba 24 ből 20 órát megy), 2 új tv(napi 10 óra mind2),4 telefon(mármint ugye a töltésük)1 új mikro,1 fagyasztó,1 hűtő,1 kisebb hűtő, kávéfőző,a lámpákat is átlagosan használjuk,1 ps4 slim(1-2 órát megy naponta)az ilyet ugye nem tom h meg kell e említeni de ha sütünk akkor mixer,keverőtál de ugye max havonta 1 szer vannak bekapcsolva,meg ugye az "új"csatorna szivattyú amit kötelező volt beszereltetni.kb ennyi

2021. febr. 23. 18:27
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
79%

És ha leolvasod, mennyi a fogyasztás, hány kWh egy nap?

Lehet, tévednek a számlázásnál, mi is most éves számlát kaptunk havinak.

2021. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem rengeteg. Mi ketten vagyunk egy 55 nmes lakásra. Van egy hűtőnk, egy nagy fagyasztónk, villannytűzhely, villanysütő. Rendszeresen sütünk, főzünk. Mosogatógép, ami rendszeres sütés-főzés révén gyakran megy, hetente 5ször. Mosógép, 2 klíma. Kettőnknek összesen 4 számítógép, mindketten itthonról dolgozunk számítógéppel, a 4 gép emiatt szinte éjjel-nappal megy. És persze, töltjük a telefonokat, van vízforralónk,konyhai robotmixer, kávéfőzőgép, stb. Így fizetünk 8ezer ft körül havonta. Nálatok valami vagy valamik nagyon sokat fogyasztanak. Amikor apukám lecserélte a rosszul működő hűtőjét, felére csökkent az áramszámlája. Ő már egyedül él, jóval kevesebb elektromos cuccal,mint mi.
2021. febr. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
74%

Én vagyok a 126.és 18. válaszoló, azonos fogyasztókkal, mint a 22. A havi számlánk is nagyon hasonló, tehát igazságtalanság őt lepontozni (pillanatnyilag 58 %-on áll).

Ne azt vegye senki figyelembe, hogy tetszik-e vagy sem neki egy konkrét válasz, hanem azt, hogy ez lehetséges-e vagy sem. Ez itt nem szépségbemutató.

2021. febr. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
59%

23: A pontozást itt senki nem érti.

Írok példát: számtalanszor van, hogy a kérdező írja, hogy mindenkinek adott zöldet, de a válaszok felénél semmiféle % nem látszódik.

Vagy van, hogy én látok meg először egy friss választ, és adok egy zöldet, mégis 50, vagy még kevesebb százalék villan fel a válasznál.

2021. febr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
59%
23: Most pl. adtam rád egy zöldet, nem mutat semmilyen %-ot.
2021. febr. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
asszem csak a legelsőre nyomtam feleset mert semmi indok nem volt,a villanyóra pedig asszem 2012 es még nem digitális,a táp a gépben 500 as ha jól emlékszem,a fagyasztó csak 3 éve van meg és azelőtt is 25 feletti volt mindig a számla.azért írtam ki a kérdést mert a 2 hónapja volt áthúzatva az egész és ez sem segített,tegnap volt kint egy villanyszerelő egy kapcsoló átszerelése miatt és mondta hogy ez nagyon sok,neki ugyanezekkel a fogyasztókkal sőt még többel 6-7 ezret számláznak és az ő véleménye is az volt hogy ez nagyon sok,a másik kérdésem hogy belső mérőt olyat lehet venni ami az egész fogyasztást méri a házban?láttam hogy van ilyen 1 konnektoros de nagyon drága lenne 3-4 ezer db-nként 15 konnektorba,nincs olyan amit az óra után be lehet kötni és egyszerre méri?
2021. febr. 24. 09:49
 27/45 anonim ***** válasza:
80%

Még nemláttam, de érdemes külön, hidd el.

A bojler és hűtő szokott lenni a ludas.

Hűtő tipusára keress rá, ha nincs meg a papírja, írja az évi fogyasztást a gyártó. Már lehet kapni évi 100 kWh alatt fogyasztó hűtőt is.

A másik a standby mód, sokszor többet fogyaszt, mint amikor megy a kütyü.

Egy készülék kb. 60 Wattot is óránként.

Pl. ha töltőn hagyod a telefont, miután kész, akkor is fogyaszt, vagy TV, számítógép, rádió lehalkítva is, TV standby-on, klíma standby-on, stb.

2021. febr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
77%

Van "régies" formában is, meg az elosztótáblára szerelhető sínrepattintható, stb formában is.

Szerintem egészen ritka eset az, hogy a mérőnek ilyen hibája van, de kezdheted innen is. Régen az első szerelői művelet az volt, hogy mindent lekapcsoltattak (áll a mérő? áll), majd egy nagyjából ismert (nagyobb teljesítményű) fogyasztót bekapcsoltak egy órára- nyilván nézve a fogyasztásmérő kezdeti meg végállását. Ebből kiderült, van-e durva hiba. Miután itt ugye nem az a kérdés, hogy 2 % helyett 3 a hibája, hanem hogy 100 %, netán több.

2021. febr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 Miss Endzsi ***** válasza:
Szerintem még mindig reális. Mi 15-t fizetünk. Gondolom, ha van ps slim, akkor a gépetek sem gagyi. A mi gépünk napi 10-12 órát megy, így fogyaszt 3 ezerrel többet az új videókártyával, processzorral, ventillátorokkal együtt, plusz megy 3-4 órát egy 6 éves asus laptop, bojler, egy villanyt égetünk a szobában napi szinten 6-7 órát, egy régi kicsi hűtőnk van én egy régi fagyasztónk, keringetőszivattyú, és a szivattyú a vízhez. És mi csak ketten vagyunk.
2021. febr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
59%
Ez brutál soknak tűnik, nekünk 40ezer télen, villanyfűtéssel együtt. Nyáron 3-5ezer forint.
2021. febr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!