Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora havi villanyszámla...

Mekkora havi villanyszámla reális egy 100 nm-es háznál?

Figyelt kérdés

Hárman lakunk benne az óvodás kislanyommal. Hatvanas években épült.

Hasonló módon élők?

Csak mert eddig 6.000 Ft körüli számla érkezett (9 hónapja élünk itt), és két hete letöltöttem az ELMŰ Appot, leolvastam az órát és beküldtem, most kijött egy 55 ezer forintos számla, és sírógörcsöt kaptam.

A 6 ezer párszáz átalány volt, mi?



2020. máj. 30. 10:45
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
84%

"(9 hónapja élünk itt)"


Amikor odaköltöztetek, le lett zárva az előző lakóval a számla? (-0-ás számla, átírás, stb)

Amúgy a havi 6 ezer ft nem nagyon reális, mert mi 50 nm-es lakásban élünk, 2-en és nekünk havi 6 ezer a villany - edig nálunk szinte minden gázon megy (boyler, tűzhely, fűtés)

2020. máj. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
75%

A 6 ezer szerintem is elég kevés. Ha meg villanyfűtés/villanytűzhely van, határozottan kevés.

Tőlünk kérdezed, hogy eddig átalányt fizettél-e? Ha igen, az 55 ezer lehet az éves elszámolás is, meg még kb ezer más. Kérdezd meg a szolgáltatót.

2020. máj. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
85%

Ennyiből szerinted meg lehet mondani?

Főzés / sütés gáz vagy villany? Légkondi van? Melegvíz gáz vagy villany? Mennyit vagytok otthon? TV, számítógépek mennyit mennek? Hűtő van? Fagyasztó van? Mosógép sokat megy? Szárítógép van?


Azt sem tudod eddig általányt fizettél-e vagy sem? Diktáltál havonta villanyórát? Nem? Akkor nyilván általányt fizettél, ami kevés volt....


Amúgy 6e ft villanyszáma az havi 150 kwh, az irreálisan kevés. De ennek 0 köze van a lakás méretéhez kb...

2020. máj. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
83%

Eddig átalányt fizethettél, kb. a felét a valós fogyasztásodnak.

Nálunk 120 m2-en tizenegy-két ezer a havi fogyasztás.

2020. máj. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
84%
Amikor szerződést kötöttél, akkor lehetett választani tényleges v átalány között. És szólhattál volna, hogy magasabb összeget szeretnél beállítani átalánynak.
2020. máj. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
78%
120 nm, már csak ketten vagyunk, de full felszerelt háztartás, mosogatógép, computerek, locsolóautomata, stb. Kb 12ezer ft havonta
2020. máj. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
79%

Tehát a valódi villanyszámla havonta 6000 + (55000/9)= kb 12100.

Szerintem a 12100 reálisnak tűnik (kicsit még kevésnek is).

2020. máj. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Gaztuzhely van, a hűtő vagy 20 éves (kaptuk), zajos és túlhűt. A férjem rengeteget dolgozik laptopokon és mindenféle elektronikai cikkel, ezek éjjel-nappal mennek. Átlagban napi egy mosás van, és 1-2-szer megy a mosogatógép.

Mindketten itthonról dolgozunk.

Elvileg ő intézte a számlákat, atirast, de nem nagyon foglalkozik ilyen dolgokkal.

Én sem rajongok érte, de elkezdtem próbálni rendbe szedni.

2020. máj. 30. 12:07
 9/41 anonim ***** válasza:
89%
4-es, most látom, hogy hasonló méretnél kb. u.az a fogyasztásotok, mint a miénk. (6-os voltam) Szerintem is ez a reális...
2020. máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Utólag lehet az átalányt átállítani? Így legalább a duplájára lenne érdemes.

Bár ha mostantól meg leolvasom az óra állást havonta, akkor felesleges lesz, nem?

Ja meg van a konyhabutorban egy felső világítás a mosogato felett, az egész nap ég, különben elég sötét van.

2020. máj. 30. 12:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!