Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Tudnátok tényleges tapasztalat...

Tudnátok tényleges tapasztalat alapján segíteni nekem eldönteni, hogy az elektromos fűtőpanel kiépítése jó ötlet-e(Nobo, Nordart, stb)?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lakásfelújítás előtt állok, és egy kollégám ajánlotta az elektromos fűtést - mindenképp megszabadulok a konvektortól, és a cirkó valamint e között vacillálok. Javasolták a klímás fűtést, de megmondom őszintén, bár lesz klímám, de nem nagyon tetszik az ötlet, hogy így akkor télen-nyáron duruzsoljon nekem a gép. Plusz a hőérzete is más, hogy konkrétan nem felmelegíti a levegőt, hanem meleg levegőt fúj.

A lakás 50 nm, tégla, oldalszigetelés nincs a házon, csupán a tetőn (legfelső emeleten lakom). Belülre hangszigetelést csináltatok, ami valamennyire szerintem a hőt is fogja, illetve nyílászáró csere is tervben van (három rétegű ablakok/erkély ajtó).

Szomszédom csak alul és egyik oldalon van.


Kérdésem arra vonatkozna, hogy aki ténylegesen ilyen jellegű fűtést épített ki (nem kiegészítőként, hanem csak ezt), annak bevált-e, illetve ami fontos, hogy alakult a rezsije. A kiépítés költségével nagyjából tisztában vagyok, az érdekelne, hogy vajon egy cirkó kiépítés és rezsije plusz ennek a kiépítése és rezsije jobban megéri-e inkább, vagy záros határidőn belül túlszaladok a cirkó költségén.

Köszönöm ha válaszoltok!



2021. febr. 28. 10:33
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"hogy akkor a konyha-nappali-étkezőbe ment egy panel, a fürdőbe pedig egy másik? Oda törölközőszárítós típus ment?"

Nem, a nappaliban van 1 db és a hálószobában a másik. A fürdőszobában van egy kis hősugárzó, ami kb. 5 percet ment az elmúlt 2 télen összesen, mert azt hittük nem lesz elég meleg a fürdőben saját fűtés nélkül, aztán kiderült hogy de. :D

2021. márc. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

ó rendben oké, azt hittem a nappali hálóként is funkcionál :D


Köszönöm szépen :)

2021. márc. 1. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!