Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 32 nm-es lakás fűtésköltsége...

32 nm-es lakás fűtésköltsége norvég fűtőpanellel?

Figyelt kérdés

Van egy 16 és egy 13 nm-es szoba és egy 3 nm-es fürdő. A belmagasság 2.8 m. Tégla építésű, új nyílászárókkal.

Elsősorban saját tapasztalatok érdekelnének, hogy egy ilyen kis lakás mennyiből fűthető ki havonta?


2021. márc. 7. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Saját tapasztalat az még nem sokat jelent, hisz bár a m2 megegyezhet és ez alapján lehetne mondani egy árat, ha valakinél ugyanekkora lakásról van szó, de eltérő lehet a belmagasság, a nyílászáró minősége, a falak vastagsága, hány fal külső fal stb. stb.

Tapasztalatból azonban mégis azt mondom, hogy ha 22 fokot tartasz, 24 órában, akkor hozzávetőlegesen 50-60 ezer forint egy hónapban (a belmagasság nagyon sok!), azaz ha ebben gondolkodsz, azt javasolnám, hogy ne havi bejelentést válassz, hanem átalányt!

Nem kevés, jelenlegi villanyszámlád mellé még 20-30 ezer forint plusz átalányt szükséges volna fizetni, de az is egy járható út, ha emellé klímát is felszereltetsz és a panelek csak éjszaka működnek, ha zavarna az alvásban a klíma működése!

2021. márc. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fúú, ez rengeteg... Te is ezzel fűtessz? Mekkora lakás és milyen belmagasság?
2021. márc. 8. 07:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem én, nagymamám. Alapterületre ugyan nagyobb a háza, kb. 45m2, de a belmagasság nem több, mint 2.2m. A fal vályog, fél méteres. Ez úgy ennyi, ha 0-24-ben tartasz 22 fokot. Az ár csökken, akár drasztikusan, ha napközben nem vagy otthon, nem fűtesz vagy csak 16 fokot tartasz.
2021. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is laktam vályogban, szintén marha vastag falak, 40 nm, és ott gázkonvektorral is olyan 40 körül volt a fűtés.
2021. márc. 8. 21:42
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
4 Az áram a gázhozképest kb háromszoros árban van.
2021. márc. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 35 nm a ház és gagyi a szigetelés, vékonyak a falak. Elektromos panellel fűtünk. 45ezernél még nem volt több a villanyszámla, 21-22 fokra fűtjük a lakást - és a fűtésen kívül is minden más villannyal megy. Ez kb egy hónap, előtte-utána fokozatosan kevesebb.
2021. márc. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ehhez hasonló adottságú lakásom van, viszont jelentős tényező, hogy minden fal szigetelt, alul is. Nekem max egy tizest kellett fűtésre költeni pluszban. A szigetelés elképesztően sokat számít. Nyáron pedig nem forrt fel.
2021. márc. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!